• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 15
Напишете въпрос свързан със санирането.
V1978 - специалист
@svg
Моите 5 стотинки:
Изолирайте добре само бетонните елементи на външните стени (колони, чела на плочи, корнизи). С малко фантазия се получават като интересни декоративни елементи. НИКАКВА изолация на тухлените стени. Външна мазилка - най обикновена и евтина вароциментова + пръскане с машинка или метличка (издържало е проверката на времето милиони пъти). Спестените пари от глупости инвестирайте в прилична дограма с подходящ стъклопакет (има огромен ефект).
Естествено - домът си е Ваш, решението също. Вашето предимство е, че сте на заварено положение и Наредба7 не ви касае, т.е. имате право на избор.

П.С. Очаквам изолационните талибани да ме налазят...
svg - специалист
нед фев 23, 2020 3:25 pmV1978 написа:
@svg
Моите 5 стотинки:
Изолирайте добре само бетонните елементи на външните стени (колони, чела на плочи, корнизи). С малко фантазия се получават като интересни декоративни елементи. НИКАКВА изолация на тухлените стени. Външна мазилка - най обикновена и евтина вароциментова + пръскане с машинка или метличка (издържало е проверката на времето милиони пъти). Спестените пари от глупости инвестирайте в прилична дограма с подходящ стъклопакет (има огромен ефект).
Естествено - домът си е Ваш, решението също. Вашето предимство е, че сте на заварено положение и Наредба7 не ви касае, т.е. имате право на избор.

П.С. Очаквам изолационните талибани да ме налазят...
Точно за това се включих в темата. Доказаното във времето ми допада
Според теб, все пак да се измаже ли финалния слой, с някаква минерална мазилка?
V1978 - специалист
"...да се измаже ли финалния слой, с някаква минерална мазилка?"

За външната мазилка ли става въпрос?
svg - специалист
нед фев 23, 2020 3:36 pmV1978 написа:
"...да се измаже ли финалния слой, с някаква минерална мазилка?"

За външната мазилка ли става въпрос?
Да, за външната мазилка питам. Да не е сиво, цимент, а друг цвят. Нещо по свежо.
V1978 - специалист
Никаква минерална мазилка. Пръскане със смес от мраморно брашно и бял цимент. Може да се сложи оцветител за цимент по желание. Елементарно е, става много добре, прикрива дребни дефекти по фасадата (защото е релефно), евтино е, всеки циг@нин може да го направи. Всички къщи се измазваха така преди масовата психоза по топлоизолациите. Аз лично харесвам бялото, а не цвят редко л..но, каквито са модерни напоследък.
Уточнявам: това пръскане се прави върху класическа варо-циментова мазилка.
svg - специалист
нед фев 23, 2020 3:55 pmV1978 написа:
Никаква минерална мазилка. Пръскане със смес от мраморно брашно и бял цимент. Може да се сложи оцветител за цимент по желание. Елементарно е, става много добре, прикрива дребни дефекти по фасадата (защото е релефно), евтино е, всеки циг@нин може да го направи. Всички къщи се измазваха така преди масовата психоза по топлоизолациите. Аз лично харесвам бялото, а не цвят редко л..но, каквито са модерни напоследък.
Уточнявам: това пръскане се прави върху класическа варо-циментова мазилка.
Ще търся майстори за целта. Това с оцветителя, не се бях сетил. Мерси. М/у другото, от кой град си?
V1978 - специалист
"....Ще търся майстори за целта"

Чакай, не бързай толкова :-D . Скоро изолационните талибани ще се включат да обяснят как трябва да си опаковаш цялата къща с 1 метър стиропор отвън и още толкова вата вътре (или пък обратното :?) Иначе - анатема и вечни адски мъки :lol:

От София съм иначе :partyman:
Последна промяна от V1978 на нед фев 23, 2020 4:33 pm, променено общо 1 път.
svg - специалист
нед фев 23, 2020 4:27 pmV1978 написа:
"....Ще търся майстори за целта"

Чакай, не бързай толкова :-D . Скоро изолационните талибани ще се включат да обяснят как трябва да си опаковаш цялата къща с 1 метър стиропор отвън и още толкова вата вътре, иначе - анатема и адски мъки :lol:

От София съм иначе :partyman:
Вече взех решение. Мазилка и това е. Само за темела се колебая...дали да не сложа 2-3 см фибран...
V1978 - специалист
"Само за темела се колебая...дали да не сложа 2-3 см фибран..."

Зависи от какъв материал са основите (нали това е темел). Ако е бетон или естествен камък - 2-3см е малко. Само тук съм съгласен с "изолационистите". Бетонните/каменните елементи трябва да се изолират добре. Аз лично бих сложил поне 5см (или 10см), но зависи от конкретния случай. При всички положения 2-3см ми се струват малко.
svg - специалист
нед фев 23, 2020 4:41 pmV1978 написа:
"Само за темела се колебая...дали да не сложа 2-3 см фибран..."

Зависи от какъв материал са основите (нали това е темел). Ако е бетон или естествен камък - 2-3см е малко. Само тук съм съгласен с "изолационистите". Бетонните/каменните елементи трябва да се изолират добре. Аз лично бих сложил поне 5см (или 10см), но зависи от конкретния случай. При всички положения 2-3см ми се струват малко.
Естествен, дялан камък.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 15

Тема "Външна изолация на къща - разлика преди и след" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: