• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
BLUEPUPIL - майстор
пон фев 24, 2020 2:13 pmVirtex написа:
@BLUEPUPIL

това е доста голяма занимавка за неща, които отдавна са измислени. Има софтуерни продукти като veeam windows backup, който са безплатни и правят чудеса.
Тука нещо не се разбираме добре. Backup-a го изключваме, защото иска разархивиране и не осигурява мигновен достъп до файловете.
Cloud синхронизирането е добро, но иска интернет, което е опасно за работна машина. И се налага да се ползва посредничеството на втори комп, както съм дал в моето описание- през PC-2.
hidrazin - майстор
пон фев 24, 2020 12:54 pmBLUEPUPIL написа:
...Дори и Хидри няма да може да му намери кусур и в пристъп на тревожност, като нищо ще вземе несъзнателно, да извади клещите и да почне пак да кримпва мостоваци...
Кусури колкото щеш. Самия факт че всичките три машини вероятно са на едно място/стая/сграда , захранени от една и съща мрежа изключва варианта за надежден backup.
Демек backup на работното място + още едно физически далечно място. Кат не щеш облак става и у вас (предполагам не живееш в сградата дето работиш).
пон фев 24, 2020 9:29 pmBLUEPUPIL написа:
Backup-a го изключваме, защото иска разархивиране и не осигурява мигновен достъп до файловете.
Това не трябваше да го пишеш. Backup-a не е за да работиш върху него - демек не е нужен мигновен достъп.
За компресираните файлове в архивен формат също бъркаш.
При гаф файловете в архивиран формат се възстановяват с много по-голяма успеваемост отколкото директно записаните.
Вече се спомена че си има специализиран софтуер за backup и е близко до акъла че има защо.
Има достатъчно такъв безплатен и с отворен код. Примерно Amanda, Bacula ... но не са особено подходящи за единични домашни машини.
За твоя случай бих ти препоръчал Duplicati - Кратко ръководство - доста достъпно написано
А ако файловите ти са чак толкова Precious (като пръстена на Ам Гъл) - ми архивирай ги на магнитна лента.
Нали се сещаш? Магнетофонна лента, в касетки... :-D
:partyman:
Lisko - майстор
Тия теми са много интересни. От една страна може да видиш някой с претенции за много велико решение, а да не знае дефиницията за бакъп, от друга страна винаги може да научиш нещо ново. Имайте предвид, че Veeаm е много тежка артилерия. Това че предлагат безплатен продукт ми дойде като такъв гръм, все едно да ви кажа че Ферари раздава безплатни коли, орязана версия - само за лично ползване, ако си дадете емайла.
velas - специалист
пон фев 24, 2020 11:35 ambigshop написа:
В случая ти подвеждаш хората. Не скачай толкова.
Драги съфорумец, нито ти ме познаваш, нито аз те познавам! Затова моля НЕ ми казвай колко да скачам, а аз НЯМА да ти казвам къде да се скриеш!

@BLUEPUPIL
Признавам си, че се загубих в изкусния ти лабиринт на file backup-а и осмислянето на
вт фев 18, 2020 12:28 pmBLUEPUPIL написа:
И си измайсторих евтин начин за съхранение.
Eвтинджос, NAS сървърите ряпа да ядат.
3 компютъра, 8-9 диска и кабелна мрежа между тях са извън моите разбирания и методи на работа. Признавам, че не бих могъл да се сетя да поискам от техниците ни да изпълнят подобна схема за клиент.
Признавам, че методите ми на работа с клиентите ни са съвсем различни и се оповават на сигурност, простота на изпълнението, икономическа обоснованост и най-важното - автоматизиране и автономност.

Все пак метода ти е напълно в духа на форума ни "Направи сам". Адмирации и признавам, че не биха могли да го сътворят в час по трудово! :)
Virtex - майстор
пон фев 24, 2020 9:29 pmBLUEPUPIL написа:

Тука нещо не се разбираме добре.
Да, така е, затова спирам да пиша по темата, защото тя не е директно за win7. Ако има желание може да се отделят мненията за backup - макар и доста тясно специализирано, може да е полезно за някои. Хидрата може и той да се включи при желание.


вт фев 25, 2020 7:02 amLisko написа:
Това че предлагат безплатен продукт ми дойде като такъв гръм
Не знаех, че Veeam са толкова сериозни, но за windows предлагат безплатна версия, която смятам да ползвам (ако LTO устройството е наред), понеже излизат като предложения за добър и безплатен backup софтуер.
hidrazin - майстор
вт фев 25, 2020 1:50 pmVirtex написа:
...ако LTO устройството е наред...
Ха, имаш такава "играчка" и си траеш... :-D Щастливец...
С удоволствие бих си поиграл с някое такова.
:partyman:
BLUEPUPIL - майстор
Kато сте се запънали за този backup, нека поне да бъде нещо на което имам доверие:
1.. Macrium Reflect Workstation
2.. EaseUS Todo Workstation
Lisko - майстор
вт фев 25, 2020 7:07 pmBLUEPUPIL написа:
Kато сте се запънали за този backup, нека поне да бъде нещо на което имам доверие:
1.. Macrium Reflect Workstation
2.. EaseUS Todo Workstation
Второто ми хареса повече, ползвам го, но това е въпрос на вкус.
BLUEPUPIL - майстор
Ползвам го за еднократен диск имидж, обаче все се пуска да си го обновява, дори и когато компа е в sleep режим. Упорит софт и може би един от най-надеждните към настоящият момент. Единствената ми забележка, е че на Raid-1 масива възстановява диск имиджа бавно в сравнение с Масrium-а, който мисля, че за сега си остава най-бързият.
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Тема "Препоръчайте сносна безплатна антивирусна програма за WIN7." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: