• 1
  • 2
От мобилни телефони до цифрови камери
pirat78 - напреднал
Здравейте,не мога да се справя с новия домофон Балканбит АД 03 П.Стигнах до там само да чувам и да ме чуват,не мога да отварям вратата с бутона.Блока е строен 91,92год.От конзолата излизат 7 кабела,червен жълт,два сини и три черни.Червеният е общ,жълтия говорител,единия син за микрофона.Ако може някой да помогне ще съм благодарен.
kozl - майстор
И какво е новото - слушалката ли?
Каква е централата?
Това чете ли?
Едва ли накой ще ти помогне с писане според цветното ти описание.
Снимай домофона, снимай проводниците (жиците). Пък е добре да надникнеш при съседа и там да цъкнеш снимка как е свързана слушалката.
И все пак си го свързал в разговор. Сега трябва да се разбере каква е цистемата на централата за отваряне на вратата. Ако се ползва отделен кръг с отделно захранване от трансформатор за бравата (някъде използват звънчевия) трябва да махнеш джъмперите и да търсиш по кои от останалите проводници е сързана електрическия настрещник. С мултицет провери какво има по останалите проводници. Променливо, постоянно напрежение. И дано мултицета ти разпознава променливото от постоянното, защото некои евтинджоси не могат и лъжат.
А звънците ви свързани ли са с домофонната система?
pirat78 - напреднал
При съседа над мен се ориентирах за общ,слушалка и микрофон,апарата му е друг.,звънеца е свързан към централата.Четох я инструкцията,махнах джъмперите и пробвах с всеки от останалите кабели и не се получава,с джъмперите като са там пак като пробвам да отключа се чува бучене и до там,не отваря.Централата незнам каква е,от кабелите които остават има син и черен малко по дебели от другите.

Прикачен файл

IMG_20200227_102759.jpg
pirat78 - напреднал
Това е на съседа над мен,по късно ще кача и моят
lyubohar - майстор
По спомени дебелите са за автомата за отваряне на вратата.
pirat78 - напреднал
И с тях пробвах и не се получава
kozl - майстор
Пробвай с черните един по един да докосваш към червенана докато слушаш в слушалката и дали ще отключи бравата.
Ще бръмчи бравата ако насрещника работи с променлив ток, ако е с постоянен нема бръмчи.
Ако някоя от черните допряна към червената отключва бравата то:
Прати снимка от твоята слушалка, така като комшийската и ако можеш и снимка на задната страна на платката.
pirat78 - напреднал
С една от черните допряна с червената само бучи без да отваря.
pirat78 - напреднал
В момента нещо не мога да кача снимки
kozl - майстор
чет фев 27, 2020 9:03 pmpirat78 написа:
С една от черните допряна с червената само бучи без да отваря.
Къде бръмчи - в бравата или брум в слушалката?
А ти как познаваш кога бравата отваря?
  • 1
  • 2

Тема "Проблем с домофона" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: