Мечтата на всяка домакиня
shalata - помощник
Здравейте!
Бих искал да погледнете монтажа на сифонът ми за мивката в кухнята и да кажете дали е ок.
Питам, защото преди да монтирам този сифон имах най-обикновен У- обрзен и нямах никакви шумове, а сега когато работи съдомиялната се чува засмукването на въздух през мивката доста силно и дразнещо. Направи ми впечатление един- два пъти дори, че миришеше неприятно и се усещаше едновременно от мивката и преливника.
Прикачен файл:
IMG_3458.jpg
IMG_3458.jpg (41.91 KиБ) Видяна 2348 пъти
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
На мивката нямаш воден затвор. Това, което U е вършило. Веднага след така наречения ти сифон, монтирай U или направи U с мека гофрирана връзка
Jacomo - специалист
Точно, аз съм вързал миялната след U сифона. Така няма миризми и шумове.
Последна промяна от Jacomo на ср мар 04, 2020 9:58 pm, променено общо 1 път.
miliad - майстор
Водна тапа има, но е изтеглена много назад заради коша за отпадъци. Как влияе това оба4е и аз се 4удя. Миризмата може да е от отлагания по тръбата до У-то. А принципно съдомиялната се връзва преди Уто. Не съм срещал сифон с разли4на конструкция
iliya_i - майстор
ср мар 04, 2020 8:21 pmmiliad написа:
Не съм срещал сифон с разли4на конструкция
Ако си беше запазил стария сифон, а в стената да сложи едно У (българско) и в него да включи миялната едва ли щеше да мирише.
Такъв сифон не си ли виждал :lol:

А като си навържеш цялата къща на един сифон, те мивката и миялната си менкат миризмите без да минават през латинското U. То спира само миризмата от каналния щранг.
Маркуча на миялната сам си пряви U-то, та няма нужда да минава през сифон.
miliad - майстор
ср мар 04, 2020 8:31 pmiliya_i написа:
ср мар 04, 2020 8:21 pmmiliad написа:
Не съм срещал сифон с разли4на конструкция
Ако си беше запазил стария сифон, а в стената да сложи едно У (българско) и в него да включи миялната едва ли щеше да мирише.
Такъв сифон не си ли виждал :lol:

А като си навържеш цялата къща на един сифон, те мивката и миялната си менкат миризмите без да минават през латинското U. То спира само миризмата от каналния щранг.
Маркуча на миялната сам си пряви U-то, та няма нужда да минава през сифон.
Става въпрос за това ,4е няма фабри4ен сифон на който отвора за присъединяване на уред да е след водната тапа. Винаги са преди нея.
https://www.google.com/search?q=%D1%81% ... BG870BG871
А нищо не пре4и,щом не е доволен, да се добави една Утка към тръбата на канала и да се отдели съдомиялната.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Да преместиш контакта оттам и да почерпиш
iliya_i - майстор
ср мар 04, 2020 9:02 pmmiliad написа:
ср мар 04, 2020 8:31 pmiliya_i написа:
ср мар 04, 2020 8:21 pmmiliad написа:
Не съм срещал сифон с разли4на конструкция
Ако си беше запазил стария сифон, а в стената да сложи едно У (българско) и в него да включи миялната едва ли щеше да мирише.
Такъв сифон не си ли виждал :lol:

А като си навържеш цялата къща на един сифон, те мивката и миялната си менкат миризмите без да минават през латинското U. То спира само миризмата от каналния щранг.
Маркуча на миялната сам си пряви U-то, та няма нужда да минава през сифон.
Става въпрос за това ,4е няма фабри4ен сифон на който отвора за присъединяване на уред да е след водната тапа. Винаги са преди нея.
https://www.google.com/search?q=%D1%81% ... BG870BG871
А нищо не пре4и,щом не е доволен, да се добави една Утка към тръбата на канала и да се отдели съдомиялната.
Водната тапа със сигурност ще прекъсне и акустичната връзка (клокоченето) при източване на водата от миялната.
А ето фабричен сифон, дето има такава опция:
https://mr-bricolage.bg/sifon-mivka-kombinir/p/951765 (горният извод е за преливника, а долния за миялната).
Изображение
(не че препоръчвам конкретно този)

Ето още: Изображение
shalata - помощник
Здравейте!
Благодаря за бързите отговори!
Смяната на този сифон със стария беше продиктувана от ВИК специалист, който ми обясни, че така с този сифон, когато миялнята изхвърля топлата вода се прочистват боклуците в U-то от мивката и е по-ефективния монтаж, но засъжаление явно е едното за сметка на другото. От всички коментари досега си мисля, че връщането на бг У-то, ще е по-добрия вариант, и профилактика на гъвкато U-то след сифона към бг Y-то, което влиза тръбат за мръсната вода, или?
shalata - помощник
ср мар 04, 2020 9:47 pmn_a написа:
Да преместиш контакта оттам и да почерпиш
Засъжаление нямам много опции накъде да го местя освен малко нагоре и вдясно. Притеснява те близостта до водата ли? Дай адрес и да пускам почерпката, но без възможност за промяна :partyman:

Тема "Сифон и свързване на миялна машина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: