Ел. инструментите. Консумативи.
EDI - майстор
Комплекта Спарки на 12 волта е добър избор.
leonardeca - помощник
ср мар 04, 2020 8:40 pmChefo77 написа:
Да сглобяваш мебели, еле вкъщи, с 18 волтова машина си ми звучи като тормоз. Според мен комбинация верт + импакт на Метабо (не зная защо отхвърляш Бош, и си знаеш) или на Макита ще са ти перфектни.
Защо да е тормоз, тежка ли е. Метабо то 18V ми изглежда умалено и на тегло ще е малко по тежко от Макитите в комплекта.
miliad - майстор
ср мар 04, 2020 9:00 pmleonardeca написа:
ср мар 04, 2020 8:40 pmChefo77 написа:
Да сглобяваш мебели, еле вкъщи, с 18 волтова машина си ми звучи като тормоз. Според мен комбинация верт + импакт на Метабо (не зная защо отхвърляш Бош, и си знаеш) или на Макита ще са ти перфектни.
Защо да е тормоз, тежка ли е. Метабо то 18V ми изглежда умалено и на тегло ще е малко по тежко от Макитите в комплекта.
Да по-тежко е, но ще дойде момента в който си с 10,8 или 12 v в ръката и те не могат да завият винта и се псуваш и си викаш "Да се са ...... в главата, що не взех......."
А ти няма да си 8 4аса с винтоверта в ръка, нали? 2/3 от времето за сглобяване на мебели е мерене,белязане,пренасяне.
Chefo77 - майстор
Искаш ли да ми покажеш кой точно винт няма да успееш да завиеш с импакт на 12 волта, който ще успееш с винтоверт на 18?
За да ходите с жената и децата до вилата кола ли би наел, или автобус?
Всяка машина си има предназначението - и няма никакъв смисъл от презапасяване, когато това презапасяване ще ти коства комфорта. Какъв е смисъла да въртиш в ръката си цял ден нещо, тежащо 2 кила, като можеш със същия успех да държиш 1,3 - 1,4?
ZEDYCUS - майстор
:cool: Патентен винт за дюбел навремето ми се опъна на Макита 12 волта- ти имаше същата 6270. Това при монтиране на горни шкафове на кухня. След това взех импакт макита най слабия 140 Нм BTD 140 -18 волта, докато работех кухни нямах винт дето ми се е опънал повече. :-D
големината на импакта беше по малка от 12 волтовия. А като сравнявам 10,8 и 18 волта, разликата е само в батерията при импактите, чак толкова не тежат повече. Да не кажа, че даже ми са и по неудобни, защото при 18 волтовите, ергономичноста е по голяма, баланса е по средата за разлика от 10 волтовете, дето тежи повече главата.
leonardeca - помощник
Извинете за невежеството, но импакта няма контрол на усилие нали. Димек той се ползва само за монтаж или за разпробиване. Но за сглобяване на модули не става. Това е като гайковерт по-лека степен, така ли.
Chefo77 - майстор
Има, от спусъка. Само за монтаж се използва, не е добър вариант за разпробиване. Първо, защото няма патронник (използва специални свредла с шестостенна опашка) и второ - защото при усилие започва да "чука". При пробиване на метал е силно вероятно да счупиш свредлото в момента, в който върха излезе от отвора.
ZEDYCUS написа:
:cool: Патентен винт за дюбел навремето ми се опъна на Макита 12 волта- ти имаше същата 6270. Това при монтиране на горни шкафове на кухня. След това взех импакт макита най слабия 140 Нм BTD 140 -18 волта, докато работех кухни нямах винт дето ми се е опънал повече. :-D
И 10.8 да беше взел, пак щеше да оправи винта. :)
leonardeca - помощник
В крайна сметка... е ли този винтоверт качествен, с така направено намаление.

https://bashmaistora.bg/%D0%B0%D0%BA%D1 ... Wvu0hNy7uc
Последна промяна от leonardeca на ср мар 04, 2020 11:46 pm, променено общо 1 път.
PIP - майстор
Преди половин година за по-леки нужди и основно за монтаж на обков купих гола makita ddf083z понеже имам батерии и съм много доволен от винтоверта. Нямам никакви забележки за малки винтове и разпробиване.
aroot - специалист
Моите 2 ст по темата. Имам 12 в бош винтоверт и съм доволен. Но има моменти в които се налага да взимам дрелката с кабел.
Онова което е важно, да се мисли за една система с едни батерии. Аз примерно въртя всичко около 12в батерии, но моето е хоби, не сериозен бизнес.

Тема "Винтоверти" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: