Най - вълнуващия въпрос зимно време.
markoscbr - специалист
С вчерашната игра и с ваша помощ има подобрение , както казват гочетата то ще се огризе
andy_forresite - майстор
вт мар 03, 2020 10:32 pmmarkoscbr написа:
... Анди винаги си ме затроднявал с тези обороти,моята горелка на дисплея доло в ляво ми е единствено и само осветиноста нямам проблем с оборотите...
С високи обороти пали бавно. Образува се повече дим. В комбинация характеристики на комина плюс профилактика на котел (вкл под тръбите) и атмосферните условия, може да пропушва, запалва ударно и тн. Неплътностите също са от значение, особено при студен комин.
Оборотите се показват с десния бутон - настроена температура, температура БГВ, осветеност, таймери... RPM.
Ще се запали и разгори при всякакви проценти. Въпросът е как е по-добре, за да е за 2 минути, да не гърми, да не загуби пламък и пр.
markoscbr - специалист
ср мар 04, 2020 7:01 pmandy_forresite написа:
вт мар 03, 2020 10:32 pmmarkoscbr написа:
... Анди винаги си ме затроднявал с тези обороти,моята горелка на дисплея доло в ляво ми е единствено и само осветиноста нямам проблем с оборотите...
С високи обороти пали бавно. Образува се повече дим. В комбинация характеристики на комина плюс профилактика на котел (вкл под тръбите) и атмосферните условия, може да пропушва, запалва ударно и тн. Неплътностите също са от значение, особено при студен комин.
Оборотите се показват с десния бутон - настроена температура, температура БГВ, осветеност, таймери... RPM.
Ще се запали и разгори при всякакви проценти. Въпросът е как е по-добре, за да е за 2 минути, да не гърми, да не загуби пламък и пр.
Анди обороти на първо запалване от 48% на 46% на 2ро запалване 52% вентилатор сега е добре,този просвет около горелката ще го отстраня ще оправя и уплатнеията на вратичките,споделям ако някой не знае изрязват се клингиритени ленти с размера на леглото на азбес. въже изважда се въжето и се подлагат тези клингиритени ленти после се слага самото въже и то повдига с мм и половина 2 в завимост от дебелината на клингррита и си готов с уплътнението.Анди сподилих по горе че съм на таймери от палене до палене все пак в паничката има някаква жар та му трябва малко вентилатор да го раздуха и пламъка е на лице и така за сега е добре ,аааааа дори от 15.00ч до 16ч се пали за самия котел да е топал за да не кондензира мисля че не е грешно.
Kondor1 - специалист
Газта поевтинява. Дали ще се отрази на цената на пелетите?
markoscbr - специалист
чет мар 05, 2020 4:32 pmKondor1 написа:
Газта поевтинява. Дали ще се отрази на цената на пелетите?
Че какво общо има газта с пелетите,това са други търговци. #-o
LazarGanev - "Велик майстор"
чет мар 05, 2020 6:26 pmmarkoscbr написа:
чет мар 05, 2020 4:32 pmKondor1 написа:
Газта поевтинява. Дали ще се отрази на цената на пелетите?
Че какво общо има газта с пелетите,това са други търговци. #-o
Има общо разбира се и ниската цена на газа неминуемо ще окаже възпиращо влияние на цените на пелетите, но не трябва да се възлагат големи надежди, че това ще стане моментално или в краткосрочен план.
шоп - майстор
Може, ако в сушилните почнат да горят природен газ :lol:
Тол таксите обаче малко или много ще окажат влияние.
LazarGanev - "Велик майстор"
чет мар 05, 2020 6:34 pmшоп написа:
Може, ако в сушилните почнат да горят природен газ :lol:
Тол таксите обаче малко или много ще окажат влияние.
Всички горива са свързани, всички търговци пърдят в едни гащи. Не може да има голяма разлика. Ако едното е по-евтино и започне да дърпа по-голям дял от пазара, то другите непременно ще трябва да се съобразят с него, иначе ще останат без клиенти. Както и обратното. По същата логика наскоро се вдигнаха цените и на слънчогледовите пелети, заради покачването цената на дървата и дървесните пелети. Така че сега ако газът падне драстично, слънчогледовите пелети ще поевтинеят първи, тъй като сега тяхната цена е изкуствено висока.
шоп - майстор
чет мар 05, 2020 6:45 pmLazarGanev написа:

Всички горива са свързани......
100% съгласен.

Обаче ток, дърва, пелети или въглища може да си купи всеки, но газопреносната мрежа е благо за малцина.
И аз искам тръба пред имота ми, ама няма...и няма да има.

Така, че идеята за конкуренция и свързаност между цените на различните енергоносители точно тук малко ще се размине. За съжаление.

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: