Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
Оборотите не ги гледам ,пряко клапата не им влияе.
markoscbr - специалист
пет мар 06, 2020 1:31 amLazarGanev написа:
чет мар 05, 2020 11:51 pmmarkoscbr написа:
Лазаре ПАЗАРА ОПРЕДЕЛЯ ЦЕНАТА :yawinkle:
Марко,
аз съм с фирма на тоя ПАЗАР точно 30 години! Щом не съм фалирал, значи все нещо съм схванал от него! Нали и аз точно това говоря, че цената се определя от пазара? Прочете ли какво съм писал - че ниската цена на газа ще окаже възпиращо въздействие на цените на пелетите (особено на агропелетите, щот там има резерв), но не и веднага, не в краткосрочен план? :cool:
Дай боже още 30 да си,имах предвид от стърготината през сушилнята в пелет машината и накрая в торбата с предпазна маска и очила .Да сме живи и здрави ще видим на есен дали ще има промяна в Агро и дървесните
Kondor1 - специалист
чет мар 05, 2020 11:51 pmmarkoscbr написа:
чет мар 05, 2020 6:31 pmLazarGanev написа:
чет мар 05, 2020 6:26 pmmarkoscbr написа:


Че какво общо има газта с пелетите,това са други търговци. #-o
Има общо разбира се и ниската цена на газа неминуемо ще окаже възпиращо влияние на цените на пелетите, но не трябва да се възлагат големи надежди, че това ще стане моментално или в краткосрочен план.
Лазаре когато вземеш ти да произвеждаш пелети тогава ще определяш цената,ниската цена на газта не помага за производството на пелети,ПАЗАРА ОПРЕДЕЛЯ ЦЕНАТА :yawinkle:
Ако беше казал, че разходите определят цената как да е. Но ако пазарът наистина определя цената, то тогава трябва да се отрази цената на газа. Защото всичко се нагажда на принципа "онова е по-скъпо, така че ще предпочетат това, ама дай да не се прекараме с твърде ниска цена". С дизела как е положението - по-нисък е разходът като литри, дай да вдигнем цената до границата, на която има що годе полза.
fbr - майстор
За догодина горивния пазар може да стане с главата надолу. От вътрешен източник научих, че Топливо се оттегля от търговията с въглища, предвид новата наредба относно търговията с тях.
markoscbr - специалист
пет мар 06, 2020 1:09 pmKondor1 написа:
чет мар 05, 2020 11:51 pmmarkoscbr написа:
чет мар 05, 2020 6:31 pmLazarGanev написа:

Има общо разбира се и ниската цена на газа неминуемо ще окаже възпиращо влияние на цените на пелетите, но не трябва да се възлагат големи надежди, че това ще стане моментално или в краткосрочен план.
Лазаре когато вземеш ти да произвеждаш пелети тогава ще определяш цената,ниската цена на газта не помага за производството на пелети,ПАЗАРА ОПРЕДЕЛЯ ЦЕНАТА :yawinkle:
Ако беше казал, че разходите определят цената как да е. Но ако пазарът наистина определя цената, то тогава трябва да се отрази цената на газа. Защото всичко се нагажда на принципа "онова е по-скъпо, така че ще предпочетат това, ама дай да не се прекараме с твърде ниска цена". С дизела как е положението - по-нисък е разходът като литри, дай да вдигнем цената до границата, на която има що годе полза.
Колега да не задълбаваме защото аз,и ти,и Лазар не сме държавата,нашата са държава е непредсказуема. :partyman:
Kondor1 - специалист
Държавата или картелите? Пелетите не мисля, че държавата ги прави и определя цените. А това как тол таксите ще ги оскъпят ми звучи малко несериозно. Добро оправдание.
markoscbr - специалист
пет мар 06, 2020 4:23 pmKondor1 написа:
Държавата или картелите? Пелетите не мисля, че държавата ги прави и определя цените. А това как тол таксите ще ги оскъпят ми звучи малко несериозно. Добро оправдание.
Картелите не са ли държава в държавата, нека да пишем смислени коментари по горелка и котел Греико, кой с каквото може да помага с каквото е патил по системата .Аз още от сега се зареждам с пелети чамови 300ле. тон ще взема още 2т и съм оридил идващата зима живот и здраве да има само.
andy_forresite - майстор
Евгени, имах за кратко "юпс" кемот 500 вата мисля че беше. Говорихме за онлайн вариант за да няма влияние волтажа от мрежата. Коментирахме работата му чрез релета спрямо входящото напрежение. С кемота на акумулатор вентилаторът показваше в продължение на 2 часа отклонение от 2 оборота. С премахнат Кемот оборотите продължиха да се изменят както си е било. Всичко останало е същото - сек зареждане, тяга, достъп въздух... всичко.
Триф, благодаря, но нямам нужда от клапа. Тягата е добра без да е висока. При вятър проблем с горенето няма. Леко се клати огъня, но малко. Разбира се с онлайн юпс тази маса пак ще се образува. Това е до пелетите.
Това са фактите. Не съм от хората, които не си признават грешките и се отмятат от думите :) .
filmatoplo - майстор
Да обобщим - заслужава ли си покупката на юпиес и включване на горелката през него .
съб мар 07, 2020 12:02 pmfilmatoplo написа:
Да обобщим - заслужава ли си покупката на юпиес и включване на горелката през него .
В мояТ случай, не е оправдан харч.
За места, където има чести проблеми с електроенергията- малък ЮПС, с малък акумулатор, колкото да обира премигванията, както и да пази при възстановяване на захранването. Понякога идват едни волтове...
Изхвърляния, както при мен, та чак до автономност от около денонощие, с няколко паления, при това, няма нужда.
За аварийни ситуации, по планински хижи, разни отдалечени места- малко инверторно генераторче.

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: