• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
sokolov.91 - майстор
То това е малко като как се слага ролката тоалетна хартия... :-D Аз лично предпочитам ключа да пали лампата на горе. Даже по дефолт така го правя, ако някой няма изрично предпочитание за обратното. Тоалетната хартия пред почитам да е с размотаването към стената :lol:
А това за топлата и студената вода... Никъде не съм виждал още студената да е от ляво. Въпреки, че като се замисля - доста пъти (много повече) ми се е случвало да държа нещо за миене в дясната си ръка и да трябва да пусна чешмата с лявата ръка. Разбира се винаги пускам топлата вода, защото е доста по-лесно, макар не винаги (почти никога) да не ми е нужна топла вода. Това автоматично води до преразход на енергия. Отделно малки деца биха се изпарили ако дясната ръка им е мръсна (в повечето случаи) и с лявата си пуснат топлата вода, защото е по-лесно.
Това за водата до сега никога не съм го мислил, но ако трябваше да избирам сега май бих избрал студената да е от ляво. :partyman:
zz_stefanov - майстор
пет мар 06, 2020 9:02 pmsokolov.91 написа:
То това е малко като как се слага ролката тоалетна хартия... :-D Аз лично предпочитам ключа да пали лампата на горе. Даже по дефолт така го правя, ако някой няма изрично предпочитание за обратното. Тоалетната хартия пред почитам да е с размотаването към стената :lol:
А това за топлата и студената вода... Никъде не съм виждал още студената да е от ляво. Въпреки, че като се замисля - доста пъти (много повече) ми се е случвало да държа нещо за миене в дясната си ръка и да трябва да пусна чешмата с лявата ръка. Разбира се винаги пускам топлата вода, защото е доста по-лесно, макар не винаги (почти никога) да не ми е нужна топла вода. Това автоматично води до преразход на енергия. Отделно малки деца биха се изпарили ако дясната ръка им е мръсна (в повечето случаи) и с лявата си пуснат топлата вода, защото е по-лесно.
Това за водата до сега никога не съм го мислил, но ако трябваше да избирам сега май бих избрал студената да е от ляво. :partyman:
Това е въпрос като тоя, как искате да заварвате седалката на тоалетната чиния.
Едно се замислям, че на цялото жилище е добре да са по еднакъв начин, обаче какво правим с девиаторите и бутоните на TL релетата :)
sokolov.91 - майстор
пет мар 06, 2020 9:08 pmzz_stefanov написа:
пет мар 06, 2020 9:02 pmsokolov.91 написа:
То това е малко като как се слага ролката тоалетна хартия... :-D Аз лично предпочитам ключа да пали лампата на горе. Даже по дефолт така го правя, ако някой няма изрично предпочитание за обратното. Тоалетната хартия пред почитам да е с размотаването към стената :lol:
А това за топлата и студената вода... Никъде не съм виждал още студената да е от ляво. Въпреки, че като се замисля - доста пъти (много повече) ми се е случвало да държа нещо за миене в дясната си ръка и да трябва да пусна чешмата с лявата ръка. Разбира се винаги пускам топлата вода, защото е доста по-лесно, макар не винаги (почти никога) да не ми е нужна топла вода. Това автоматично води до преразход на енергия. Отделно малки деца биха се изпарили ако дясната ръка им е мръсна (в повечето случаи) и с лявата си пуснат топлата вода, защото е по-лесно.
Това за водата до сега никога не съм го мислил, но ако трябваше да избирам сега май бих избрал студената да е от ляво. :partyman:
Това е въпрос като тоя, как искате да заварвате седалката на тоалетната чиния.
Едно се замислям, че на цялото жилище е добре да са по еднакъв начин, обаче какво правим с девиаторите и бутоните на TL релетата :)
Е разбира се, че искаме седалката да е вдигната. И това си е до възпитание. У нас жените са повече от мъжете и седалката си я вдигат след като си свършат работата :lol:
Девиаторите не ги коментираме... :partyman:
zz_stefanov - майстор
Аха, до възпитание, има цели психо анализи по темата. Масово жените я искат да я заварят свалена, а мъжете вдигната. :)
sokolov.91 - майстор
пет мар 06, 2020 9:18 pmzz_stefanov написа:
Аха, до възпитание, има цели психо анализи по темата. Масово жените я искат да я заварят свалена, а мъжете вдигната. :)
Както казах - до възпитание е. Или мъжете са възпитани или жените :lol:
KingLin - майстор
Мен навремето даскала ми каза така: Винаги на първо място е техниката на безопасност! И обясни за ключовете следното: При изключване може да се получи волтова дъга и ръката трябва да има инерция надолу за да избяга по-лесно. Аз пък го питах как това помага при ония ключове дето се въртят и на четвърт оборот палят/гасят и получих шамар зад врата и отговор че много питам :lol:
hidrazin - майстор
Домашно, силово, аварийно ... все тая. Даже за домашно приложение е още по-зле.
Значи един потребител дето не вдява много от тоци ще трябва да си пуска ламБите надолу а да си вдигне падналия бАщон нагоре???!!!
Те хората са го измислили - първия е от комп IBM. А ся някой да вземе да обърне някой от тия...
Прикачен файл:
951.jpg

Причината изключено да е нагоре е същата, каквато е аварийния бутон да се натиска а не да се дърпа - по-лесно е.
Винаги изключването на товар трябва да е по-лесно и естествено за тялото отколкото включването.
Изключение правят някои индустриални приложения при които изключването на тока е опасно поради разни условия.
Но там се вземат и специални мерки за да не се случи неволно.
Слушал съм и разни джендърски доводи че включено трябвало да е надолу.
Трябвало да е надолу щото виждаш ли ключът така събирал по-малко ... ПРАХ !!!
Демек ако в денонощие ключът е 8 часа включен а 16 часа изключен се събирало по-малко прах отгоре... :shock:

Прикачен файл:
ON-OFF.jpg
ON-OFF.jpg (32.54 KиБ) Видяна 1464 пъти

Но с новия символ за ON-OFF дето го приеха нещата леко си идват на мястото.
Черта, единица, логическа единица, високо ниво ... отгоре. Нула, зеро, ниско ниво ... долу.
Прикачен файл:
22-222944_logo-power-png-symbol-on-off-switch-clipart.png.jpg

А някой ако иска може да си сложи ключ дето се включва със завъртане наляво, с лява резба ... :-D
:partyman:
kozl - майстор
Обърнах ключовете да са в синхрон с БТ.
Изображение
За девиаторите още съм в размисъл щото не мога да определя вероятностите :?
1. Двата да са в едно положение при off. Taka има вероятност да са в синхрон с останалите, но не мога да изчисля каква е вероятността :?
2. Двата да са в различно положение при off. E в този случай вероятността един от двата девиатора да е в синхрон с останалите ключове е 100%. Значи винаги ще имам 100% при един от двата да съвпада с останалите.
Та в общи линии и като се приложат и другите данни, вероятността по т.2 е по голема, а на мен па ми харесва т.1 и :?
Ше хвърлям БоПа, щото ако е ези тура е мноо определено. С Бопа има по гоуема вероятност на повече вероятности :-D
Lisko - майстор
Това с ляво-дясно е бял кахър. Аз съм попадал на чешма тип лостче (виж долу), което всеки нормален човек натиска надолу за да спре и бутва нагоре за да тръгне. А онова беше наобратно.

Изображение
nikolov333 - майстор
Аз предпочитам вкл.да е надолу, понеже в коридорите на входа и пуш бутоните у нас са така..
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9

Тема "Ключовете за осветление,кое е правилно-нагоре ли да се включва или надолу или" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: