• 1
  • 2
От мобилни телефони до цифрови камери
kabel96 - специалист
От тия китайските платки имам от 3 версии и всички работят.
Нещо много ВАЖНО.там където е трансформатора за 9 волта Трябва да бъде трансформатор защото от него взема управление за пускане през нулата на големия траф.Един клиент сложи импулсно си отхлюпи бушона.Платката не определя тока на заварка.Той зависи от трафа.За голям ток съм слагал 3 броя преправени от микровълнова в паралел.
hidrazin - майстор
пон мар 09, 2020 8:15 pmlyubohar написа:
Запояването на крачета на циферблати с тинол съм го усвоил.
Е, не съм искал да те обидя. Може пък да е интересно за някой дето ще го прочете.
Иначе на мен ми стана интересно и поразрових за варианти.
Намерих със ЗАНИТВАНЕ
Обаче със заварка не намерих нищо (освен на нови и небоядисани).
А защо не ги лепиш? - ЦЪЪЪЪК
:partyman:
BGMEN - напреднал
Благодаря за отговора, но мисля че ще ми трябва повече от 2 секунди при по-дебели елементи. А тази схема:
https://www.youtube.com/watch?v=b5kCIhH-KzY
Мога ли да направя, като добавя димер и всичко останало за да не изгори. Или на първата схема да се добави реле за време. Или ми предложете друга схема. Ето няколко части останали от микровълновата. Ако вършат работа кажете.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
hidrazin - майстор
пон мар 09, 2020 10:00 pmBGMEN написа:
Благодаря за отговора, но мисля че ще ми трябва повече от 2 секунди при по-дебели елементи.
Мислиш неправилно. Две секунди са много време.
Ако за 2 секунди не можеш да завариш детайлите, то не времето е малко а трафчето ти е слабичко.
:partyman:
BGMEN - напреднал
Аз го пробвах трафа, завари две по 4мм пръчки, но трябваха повече от 2 секунди.
BGMEN - напреднал
Искам да сложа на трафа защита срещу прегряване. На колко градуса трябва да сработва тя? И според вас необходима ли ще е след като ще се охлажда принудително?
  • 1
  • 2

Тема "Апарат за точкова заварка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: