Нека намерим най-тънките цени.
Здравейте, какво мислите за Мултиметъра на PARKSIDE, който ще бъде пуснат в четвъртък. Цената му от 25,99 е по-висока от средната за тези уреди, та за това ако някой знае с какво толкова се различава, ще съм му благодарен. И дали има възможност измерване на ампеража над 200mA, тъй като този, който имам не позволява това.
manobg - специалист
Чудя се тази настолна бормашина дали няма да излезе добра. Разбира се не за професионални нужди, а за домашна употреба.
Passa - специалист
пон мар 09, 2020 12:42 pmBuilder написа:
Здравейте, какво мислите за Мултиметъра на PARKSIDE, който ще бъде пуснат в четвъртък. Цената му от 25,99 е по-висока от средната за тези уреди, та за това ако някой знае с какво толкова се различава, ще съм му благодарен. И дали има възможност измерване на ампеража над 200mA, тъй като този, който имам не позволява това.
Ако си беше напрегнал зрението в брошурата или в нета щеше да видиш, че в най лявата букса се мери до 10 ампера макс ! Отбелязано в жълт правоъгълник над нея.
Мултицета е доста беден на функции спрямо този който има купен от ел. магазин за същите пари. Този няма мерене на температура, транзистори и кондензатори.
Освен това моя мери до 20А.

Ако искаш да мери повече ток ти трябват Амперклещи, но не тези евтините променливотокови от Лидл, които мерят само променлив ток и не могат изобщо да мерят постоянен, а по скъпи правотокови.

Поднесено на тепсия от Passa........ :wink:
пон мар 09, 2020 1:16 pmPassa написа:
пон мар 09, 2020 12:42 pmBuilder написа:
Здравейте, какво мислите за Мултиметъра на PARKSIDE, който ще бъде пуснат в четвъртък. Цената му от 25,99 е по-висока от средната за тези уреди, та за това ако някой знае с какво толкова се различава, ще съм му благодарен. И дали има възможност измерване на ампеража над 200mA, тъй като този, който имам не позволява това.
Ако си беше напрегнал зрението в брошурата или в нета щеше да видиш, че в най лявата букса се мери до 10 ампера макс ! Отбелязано в жълт правоъгълник над нея.
Мултицета е доста беден на функции спрямо този който има купен от ел. магазин за същите пари. Този няма мерене на температура, транзистори и кондензатори.
Освен това моя мери до 20А.

Ако искаш да мери повече ток ти трябват Амперклещи, но не тези евтините променливотокови от Лидл, които мерят само променлив ток и не могат изобщо да мерят постоянен, а по скъпи правотокови.

Поднесено на тепсия от Passa........ :wink:
Да, доста е трудно да се забележи от брошурата, а и менюто е доста опростено сравнение със други мултицети, при които имаш избор за десетичнта запетая. При мен, като сложа на 10А и не ми показва нищо на дисплея освен нули, ако сложа 200мА тогава ми показва че ги надхвърля.
Passa - специалист
Ако е изнесен големият ток на друга букса заради по мощният шунт, както се прави то няма да мериш нищо. Но може да изгориш уреда в по слабата букса мерейки по висок ток.

Менюто е опростено защото всичко става на дисплея. Десетичната точка си я мести на дисплея сам уреда преценявайки каква е големината на мерената величина. Може и да има копче за промяна на обхвата някъде по уреда. Но така според мене е по зле.

Ако знаеш какво да търсиш по един уред като технически данни и измервателни обхвати , то ги виждаш за секунди. На мене ми отне 1/4 от секунда да видя 10А.

Едит: Червеното копче -select от ляво горе е точно за обхватите и десетичните точки вероятно. От дясно сивото е за задържане на величината на екрана (Hold). :wink:
Отне ми - 2 секунди време.
Последна промяна от Passa на пон мар 09, 2020 2:23 pm, променено общо 1 път.
пон мар 09, 2020 1:57 pmPassa написа:
Ако е изнесен големият ток на друга букса заради по мощният шунт, както се прави то няма да мерих нищо. Но може да изгориш уреда в по слабата букса мерейки по висок ток.

Менюто е опростено защото всичко става на дисплея. Десетичната точка си я мести на дисплея сам уреда преценявайки каква е големината на мерената величина. Може и да има копче за промяна на обхвата някъде по уреда. Но така според мене е по зле.

Ако знаеш какво да търсиш по един уред като технически данни и измервателни обхвати , то ги виждаш за секунди. На мене ми отне 1/4 от секунда да видя 10А.

Едит: Червеното копче -select от ляво горе е точно за обхватите и десетичните точки вероятно. От дясно сивото е за задържане на величината на екрана (Hold). :wink:
Отне ми - 2 секунди време.
Благодаря ти за бързите отговори!
etconev - специалист
пет мар 06, 2020 6:25 pmdido1975 написа:
Днес се сдобих с ей това чудо. От няколко седмици само му намалят цената и днес не се сдържах и го взех за 89лв. Мисля, че преди беше над 200лв. Първите ми впечатления са много добри. Стига да му намеря и приложение https://www.lidl.de/de/parkside-drucklu ... ug/p293895
Здравейте! Този инструмент дали е наличен още във вашият град и от къде сте, че по варненските лидъли не мога да го намеря. Благодаря!
dido1975 - специалист
вт мар 10, 2020 12:53 pmetconev написа:
пет мар 06, 2020 6:25 pmdido1975 написа:
Днес се сдобих с ей това чудо. От няколко седмици само му намалят цената и днес не се сдържах и го взех за 89лв. Мисля, че преди беше над 200лв. Първите ми впечатления са много добри. Стига да му намеря и приложение https://www.lidl.de/de/parkside-drucklu ... ug/p293895
Здравейте! Този инструмент дали е наличен още във вашият град и от къде сте, че по варненските лидъли не мога да го намеря. Благодаря!
В Русе имаме 3 магазина. Само в единия имаше 3 бройки. В момента нямам възможност да проверя. Затова най-добре се свържете по телефона в централния им офис. Те ще проверят и ще Ви го изпратят.
etconev - специалист
вт мар 10, 2020 1:30 pmdido1975 написа:
вт мар 10, 2020 12:53 pmetconev написа:
пет мар 06, 2020 6:25 pmdido1975 написа:
Днес се сдобих с ей това чудо. От няколко седмици само му намалят цената и днес не се сдържах и го взех за 89лв. Мисля, че преди беше над 200лв. Първите ми впечатления са много добри. Стига да му намеря и приложение https://www.lidl.de/de/parkside-drucklu ... ug/p293895
Здравейте! Този инструмент дали е наличен още във вашият град и от къде сте, че по варненските лидъли не мога да го намеря. Благодаря!
В Русе имаме 3 магазина. Само в единия имаше 3 бройки. В момента нямам възможност да проверя. Затова най-добре се свържете по телефона в централния им офис. Те ще проверят и ще Ви го изпратят.
Благодаря!
stefanjor - специалист
Някой може ли да даде мнение за електрическият верижен трион, който пускат в събота?
Ще се ползва от дъжд на вятър за и за това оглеждам електрически, а не бензинов вариант.

Прикачен файл

Trion.jpg
Trion.jpg (75.53 KиБ) Видяна 2108 пъти

Тема "Промоция в Lidl на инструменти, уреди и техника - 6" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: