• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 61
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
нед мар 08, 2020 8:06 pmlov написа:
Аз не знам Хидрата какво просо сънува ама да питам щот веселбата е още по голяма.
Оня пуяк кат се надуваше, че сме собственици на 20% от терминала за втечнения газ в Гърция. Кой сега ще плати в масрафа за тая простотия. Или ще наливаме още едни пари да се поддържа що видиш ли ще трябва да сме независими.
Ти заеби тея глупости, ми ела някой път да са преброим поне!
Тръна си отида декември. Показах снимката на Плътния. На есенния сбор беше с комсомолска прическа. Там беше и Ваньо.
lov - майстор
Бог да го прости.

Нямам работа по Варненско и околия да го ева. Иначе на драго сърце. А с тия вируси ми разказаха играта. Объркаха ми всички планове. Ма света е малък все ще наваксаме някога. :-D
нед мар 08, 2020 9:16 pmlov написа:
Бог да го прости!!!

Нямам работа по Варненско и околия да го ева. Иначе на драго сърце. А с тия вируси ми разказаха играта. Объркаха ми всички планове. Ма света е малък все ще наваксаме някога. :-D
Чети календарния план на федерацията и просто ела на някой от сборовете на ПС! Ще се накефиш, вярвай! Все още се вясват стари муцуни.

....ааааа, метана ли? Ши ни го опраят и него, няма страшно. Прах в очите.
hidrazin - майстор
Честито на надаващите се а евтин руски газ.
България резервира втечнен газ за 10 години напред
Първо ни начукаха американски ТЕЦ-ове за десетилетия.
Сега за десетилетие американски газ на цена ТАЙНА-МАЙНА.
На печелившите - Честито!!! :-D
:partyman:
P.S.
нед мар 08, 2020 7:03 pmtsenkov написа:
Гладен хидразинч0 просо сънува!
Е поне го сънува съвсем спокойно и не се чувства ... плужек.
stenly1988 - помощник
Всичко хуваво с новата цена на газа, ама забравяте да споменете , че според новата договорка цената може да се променя всеки месец .
И така като сега са я свалили сега с 50% след няколко месеца може да я вдигнат със 150% .
Christo - майстор
Нали оревахме света за пазарна икономика….. Цената има слаба връзка със себестойността. Цената се определя от търсенето и предлагането. Както казват на пазара в Троян, пазар другар няма! Като ни е скъп руският газ, защо се подиграхме с тях за Южен поток, та трябва сега да се кланят на турчулята? Защо не търсим газ в Черно море, като румънците? Защо дори не искаме да знаем, не да добиваме, не искаме да знаем дали има шистов газ в Добруджа? Американците през това време проучиха, разработиха и вече добиват газ дори за износ. По-глупави ли са от нас? За мой срам, едва наскоро съм разбрал, какво означава редът “принос към обществото“ в сметките за ток. Гьобелс ряпа да яде. Някои от топлофикациите правят ток и с отработената пара отопляват. Полученият ток им се заплаща на преференциални цени, които се компенсират с „принос към обществото“ Да го кажем на разбираем език: Баламите, които не сме на централно топлоснабдяване, плащаме част от цената за топлото на плужеците през сметките за ток, за да могат те да гласуват правилно, когато се решава кой да ни управлява. Пък и така финансираме нашите хора, които са купили топлофикациите из страната. Те знаят как да се отблагодарят, когато трябва. Като забравят да го направят, ги гоним чак из араблъка, да се пекат там на жегата. Така им се пада!
Antonii - майстор
Не е вярно, че не търсим газ в Черно море. Търсим го и има.
Винаги го е имало и се знае, че е там, но добива му на този етап е нерентабилен.
Дори американския втечнен газ е по-изгоден като цена от добива на този в Черно море.
Christo - майстор
ср мар 11, 2020 8:31 pmAntonii написа:
Не е вярно, че не търсим газ в Черно море. Търсим го и има.
Винаги го е имало и се знае, че е там, но добива му на този етап е нерентабилен.
Дори американския втечнен газ е по-изгоден като цена от добива на този в Черно море.
Не съм специалист в областта, но: https://www.168chasa.bg/article/4256639
Статията е от ноември 2019.
Antonii - майстор
Статии на тази тема колкото щеш.
Но факта, че всеоще не е започнал добив е показателен колко е рентабилно.
Иначе енерго източници колкото щеш дори и в БГ, но рентабилноста е почти никакава.
Само за информация в БГ има термални източници, които ако се усвоят, то над 50% от населението може са се отоплява чрез тях, някои от тях стават и за производство на ел. енергия. Но за съжаление повечето са икономически неизгодни.
Christo - майстор
Най-рентабилно е нищо да не се прави. И да плачем като вдовица за ...такова. И хич не е сигурно, че нещо не се прави, защото е нерентабилно. Мързел, обикновена некадърност, обслужване на нечии чужди интереси, също са възможни опции.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 61

Тема "Честита ви нова цена на метана!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: