• 1
  • 94
  • 95
  • 96
  • 97
  • 98
  • 111
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
brassSob - специалист
Ами препоръчва се малко да се вдигне въздуха при палене. Също са подходящи за малките горелки. При големите горелки е възможен проблем с паленето. Препоръчително е предпазителя 3.15А да се смени с 3.5 А за всеки случай понеже много рядко се случва, но изгаря. Също тръбичките се правят при разни стругари и трябва да се поглежда отпреде да е центрована, защото при някои случаи върви накриво и опира в метала. Теоретично не е ОК, но практически не виждам разлика в живота им.
filmatoplo - майстор
Благодаря ,да четат също и хора които ги е интересувало освен мен .Фабрично въздуха за палене е 51 .
zys - напреднал
Може ли някой да ми каже откъде може да се закупи запалка за Фероли 12 от Варна.Благодаря предварително
bobin - помощник
Имам проблем с Feroli Sun 7. Смених оригиналната запалка с керамика. Горелката подава напрежение на запалката, но не успява да запали пелетите.
Някой да е решавал подобен проблем?
filmatoplo - майстор
Има ле отвори на тръбичката .
bobin - помощник
вт юни 02, 2020 12:22 pmfilmatoplo написа:
Има ле отвори на тръбичката .
Има си 4 отвора с диаметър 10
filmatoplo - майстор
И защо не пали ,обясни процеса .Пуска пелети и после какво се случва.
bobin - помощник
нед юни 07, 2020 5:16 pmfilmatoplo написа:
И защо не пали ,обясни процеса .Пуска пелети и после какво се случва.
Горелката прави следното: получава заявка, пуска пелети и започва да грее запалката. Минава известно време не може да запали
пелетите и дава грешка A01. Сменявам запалката с оригинална, не пипам настройките и горелката пали нормално.
stefan33 - специалист
пон юни 08, 2020 9:10 ambobin написа:
нед юни 07, 2020 5:16 pmfilmatoplo написа:
И защо не пали ,обясни процеса .Пуска пелети и после какво се случва.
Горелката прави следното: получава заявка, пуска пелети и започва да грее запалката. Минава известно време не може да запали
пелетите и дава грешка A01. Сменявам запалката с оригинална, не пипам настройките и горелката пали нормално.
И аз съм с керамика.При оригиналното управление не можеш да увеличиш времето за запалване,а то трябва да се увеличи,особено когато е по-меко времето.При натурела я има тази опция.Аз съм задал първа и втора фаза по 240 сек. и няма проблеми.Фотосензора регистрира запалване при осветеност 20 и продължителност 20 сек.
filmatoplo - майстор
Ако запалва пелетите ,но времето за разпознаване на пламък не стига -пробвай да намалиш въздуха за палене .И това е вярно за управлението на Натурела -приложено на горелка Фероли дава отлични резултати,почти се изплаща за 1 сезон .
  • 1
  • 94
  • 95
  • 96
  • 97
  • 98
  • 111

Тема "Пелетни горелки Ferroli Sun и Mikro P7-P12 Инфо,настр. и др." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: