• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
hidrazin - майстор
нед мар 15, 2020 5:23 pmnaistor написа:
...Знам, че е по-добре с пясък, но предполагам не е фатално и без...
Грешно предполагаш.
Без пясък може ако всичката пръст от изкопа я закараш на пресявна и това което остане да го използваш за подложка и обратен насип.
:partyman:
naistor - специалист
нед мар 15, 2020 3:00 pmMamaMy написа:
...Пусни си една тел във всяко гофре за да си теглиш кабелите после и като правиш завои ги прави възможно най-плавни...
колко дебела тел?
krasi92 - майстор
Всичко в отделни гофрета в това число и водопровода.63 от червеното гофре си има канап за изтегляне само да внимаваш при рязането на гофрето да не избяга канапа.И без друго повечето го продават на руло от 100 метра.
hidrazin - майстор
Само да не забравя - пусни си и едно празно гофре. Да има. После ще благославяш...
И магазини ташев-галваНИСТАН са последното място от където да си купува нещо човек. :-D :-D
:partyman:
naistor - специалист
нед мар 15, 2020 8:59 pmkrasi92 написа:
Всичко в отделни гофрета в това число и водопровода.63 от червеното гофре си има канап за изтегляне само да внимаваш при рязането на гофрето да не избяга канапа.И без друго повечето го продават на руло от 100 метра.
т.е. и водопровода в гофре значи без пясък?
naistor - специалист
нед мар 15, 2020 11:34 pmhidrazin написа:
Само да не забравя - пусни си и едно празно гофре. Да има. После ще благославяш...
И магазини ташев-галваНИСТАН са последното място от където да си купува нещо човек. :-D :-D
:partyman:
ако кажеш къде тези гофри ги продават по-евтино от там може да взема?
valentino76bs - майстор
От тея двата черната лично на мен ми допада повече.Червената гофра е по слаба и по чуплива.Предимството е, че ъгъла на огъване е по голям.

Прикачен файл

P_20200316_121818.jpg

Прикачен файл

P_20200316_121918.jpg
hidrazin - майстор
пон мар 16, 2020 12:28 pmvalentino76bs написа:
...Червената гофра е по слаба и по чуплива.
Ако говориш за червената гофра от снимката да, калпава е.
Хубавата червена гофра е с яркочервен цвят и отгоре повърхността и е гладка и лъскава.
При случай ще ти снимам от двете една до друга за да се види разликата.
:partyman:
  • 1
  • 2

Тема "Разклоняване гофрирана HDPE тръба за проводници от ел.стъл до къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: