• 1
  • 2
Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
чет юни 20, 2019 4:37 pmшоп написа:
чет юни 20, 2019 11:00 amanstoyanov написа:
Ако искара 5-6 години, пак добре. До тогава надявам се да успея да сложа от тези безпрофилните дограми.

Колко пари ще дадете за тази ПВЦ завеса и колко пари мислите, че ще Ви спести за 5-6 години от намалени топлозагби?! Ми, че тя тази завесе е за заведения...колкото да не духа :idea:

Помислете и сам ще стигнете до логичния отговор.
Сложих вече колега 700лв за 38кв завеси. Доста добре се опънаха и изглежда като прозорец. Също така доста добре се уплътни. Не разбирам какво имате предвид. Аз нямам намерение да живея на верандата :D а колкото да намали топлозагубите които имам от страната на верандата. Все пак си е въздушен джоб. Другото което е че в момента има 6-7 градуса разлика в температурата спрямо вън и на верандата. Ако вие сте прав че само да спира вятъра, защо хората са измислили парниците тогава :D
kr1100 - майстор
[quote=anstoyanov
...Сложих вече колега 700лв за 38кв завеси. Доста добре се опънаха и изглежда като прозорец. Също така доста добре се уплътни. [/quote]

Късно виждам темата. 1 лист поликарбон 4мм 2,10х6 м е 86 лв. смятай сам нататъка.
zz_stefanov - майстор
ср юни 19, 2019 8:26 pmEDI написа:
Навеса ми е с кристал от 10- ина години и като запаля огнището, държи топло, хем има отвор колкото врата незакрит.Иначе пазят от вятър, но да поддържа по-топло, надали.
Мерак ми е за един навес да сложа такова. Каква трайност му дават? :)
Andri01 - майстор
Моята едната завеса е на 6г,другата е на 1г. Първата през лятото се прибира,но втората само ще я навивам на горе и ще стои на място.
EDI - майстор
Дълго държат.Кристала след 10-ина и малко години пряко слънчево греене става трошлив, при рязък удар се цепи.Ако не го грее нямаш грижа.
  • 1
  • 2

Тема "Помагат ли за топлоизолация ветроупорните завеси PVC кристал" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: