• 1
  • 2
От мобилни телефони до цифрови камери
moimoimoi - майстор
колеги предложете ми някакъв кит за сглобяване или схема за да си направя индикация при привършване на газта в бутилка.захранване 12-14 волта dc

на евросондата на бутилката има датчик 0-90 ома. нула ома отговаря на празна бутилка,а 90 ома на пълна

трябва ми само една индикация малко преди да свърши газта отговарящи примерно 10-15 ома.
hidrazin - майстор
съб мар 14, 2020 4:40 pmmoimoimoi написа:
... някакъв кит за сглобяване или схема за да си направя индикация при привършване на газта в бутилка.захранване 12-14 волта dc...
Сглобен - ЦЪК
:partyman:
moimoimoi - майстор
нещо от България няма ли?

това дали има възможност да се използва?
http://elimex.bg/product/101410/kit-k09 ... 0-15v.html
http://elimex.bg/userfiles/editor/file/ ... 9_K096.pdf

идеята ми е да се върже последователно на датчика който е на бутилката.когато бутилката е почти празна датчика е със стойност около 5-10 ома и напрежението върху индикатора ще е почти максимално съответно ще свети някой светодиод който отговаря за13-14 волта.

а когато бутилката е пълна и датчика е със стойност 90 ома ,напрежението върху индикатора ще е по ниско/примерно 10 волта/ и съответно ще свети друг диод
vandu - специалист
Купи си готово. Като ти падне нивото в бутилката се получава потенциално експлозивна атмосфера и може да се запалиш като факла.
kr1100 - майстор
засечи си колко км минаваш с напълно пълна бутилка . И пр. ако е 320 км като наближи 300 км зареждане.
Нивомерите на тороидалните бутилки не са в час.
ESPACE - майстор
ср мар 18, 2020 2:49 pmvandu написа:
Като ти падне нивото в бутилката се получава потенциално експлозивна атмосфера и може да се запалиш като факла.
Ехааа, я обясни подробно като как се случва този фойерверк? :lol: :lol:
tzetz009 - специалист
:? "Неомонтана" имат един кит за сглобяване , който е в режим "светеща точка" ( Продукти - Набори - LED индикатори - Индикатор 6 ) . Така нощно време няма да се набива светлината в очите . Иначе всеки индикатор за ниво от стар кас'тофон би свършил същата работа , но яркостта му може да дразни . Само трябва да се дообработи делителя на напрежение на входа .

:cool: Ако е за мен бих си го направил със сини светодиоди .
Прикачен файл:
37.jpg
37.jpg (21.8 KиБ) Видяна 2864 пъти
Прикачен файл:
37s1.gif
37s1.gif (12.82 KиБ) Видяна 2864 пъти
ben84 - специалист
https://www.google.com/amp/s/www.zr.ru/ ... k_vinovat/

Монтира ли ти се стрелкови уред в автомобила?
moimoimoi - майстор
стига да има подходящ и съвместим със датчика
vandu - специалист
ср мар 18, 2020 6:29 pmESPACE написа:
ср мар 18, 2020 2:49 pmvandu написа:
Като ти падне нивото в бутилката се получава потенциално експлозивна атмосфера и може да се запалиш като факла.
Ехааа, я обясни подробно като как се случва този фойерверк? :lol: :lol:
Ей тъй. Не напразно има ръководства и стандарти за тези неща.
  • 1
  • 2

Тема "индикация за ниво на газова бутилка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: