Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Здр. Имам следния проблем с лед лентата,изгоря ми адаптора(220v към 12v)след двугодишно ползване....купих нов,свързах,включих и лентата светна...изгасих я и след това пак включих и адаптора гръмна на входа на 220v
krasi92 - майстор
Ползваи гаранцията и смени трафа с читав
DMN - майстор
Какво значи "гръмна"? Сега работи или не?
Импулсните захранвания имат кондензатор, който при включване в мрежата се зарежда и понякога хвърчат искри.
svg - специалист
1. Ако си купил захранване, което е с по нисък ампераж.
2. Ако си объркал и си го свързал към 12V.
3. Калпаво захранване.
Захранването го взех с по-голям ампераж ,и нямам грешка при свързването (фаза и нула откъм220v,плюс-минус откъм лентата).
Може ли да имам проблем в лентата и от там да става така?
nikolov333 - майстор
Повечето "адаптори"си имат защита от претоварване, прегряване и късо на изхода. Твоя поне модел написан на корпуса няма ли?
Lisko - майстор
чет мар 19, 2020 2:23 pmdeni76 написа:
Здр. Имам следния проблем с лед лентата,изгоря ми адаптора(220v към 12v)след двугодишно ползване....купих нов,свързах,включих и лентата светна...изгасих я и след това пак включих и адаптора гръмна на входа на 220v
Здр.
Много те мързи бе Денке. Напиши каква лента, напиши колко ампера стария траф, колко ампера новия. Що трябва хората да ти се молят за малко повече инфромация, че да ти помогнат?
krasi92 - майстор
Че какво да го молиш. Трафа е гръмнал. Да ходи да си купи друг.
kozl - майстор
[qиuote=DMN post_id=1018789 time=1584629827 user_id=42255]
Какво значи "гръмна"? Сега работи или не?
Импулсните захранвания имат кондензатор, който при включване в мрежата се зарежда и понякога хвърчат искри.
[/quote]
То може да е гръмнал и кондензатора и като окъсил и резултата мое да е: стопени писти, прекъснали диоде или.... Ако не работи де. Ако продължава да работи - гръмнал е кондензаторо само. Ще смърди на сгорело, но захранването работи и без тоя кондензатор.
Аз на такова захранване му правих рекламация и продаващите ме питат кво му е като си работи. Ми ко да кажа - смърди на пожар и се шашкам щото се задейства ПИ :-D
Е след известна разправия подмениха с ново.

Тема "Проблем с лед лента" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: