Всичко за дърводелството
nautilus33 - майстор
Предполагам няма проблем след един дена да влезеш. На самия продукт пише да не се ползва върху дърво, което ще има контакт с храни и постоянен допир с хора, но нищо за твоя случай. Пък и като се има предвид, че е и за интериорна употреба, предполагам са помислили и за това. Така, че действай смело.

ПП по спомен миналата година като мазах с него май леко ми се завъртя главата, ама и времето беше доста топло, предполагам по-бързо е почнал да изпарява и за това. но беше само веднъж.
wanderer - специалист
  • Днес говорих с представител на марката. каза ми горе доло същото - да ползвам л.п.с. докато ги обработвам, но след изсъхването на препарата нямало проблем. Също третираната дървесина да не контактува с храна, и да не е в постоянен физически контакт с човек. Така че и аз не мисля, че ще има някакъв проблем.
mavryt4o - майстор
Аз пък кихам като луд.
wanderer - специалист
пет мар 20, 2020 9:59 pmmavryt4o написа:
Аз пък кихам като луд.
  • това като я работиш, като я третираш, или просто като си близо до обработено с този бохемит дърво?
mavryt4o - майстор
съб мар 21, 2020 1:25 pmwanderer написа:
пет мар 20, 2020 9:59 pmmavryt4o написа:
Аз пък кихам като луд.
При третиране. Ако задушиш след това за ден два материала с найлон ефекта е на 100 процента и в голяма дълбочина. До 15 см гарантирам.
  • това като я работиш, като я третираш, или просто като си близо до обработено с този бохемит дърво?
wanderer - специалист
Благодаря! То като се замисля това със завиването е логично. Кога бяхме малки така ни завиваха главите с найлон като въшлясаме :-D
nautilus33 - майстор
нед мар 22, 2020 12:14 ammavryt4o написа:
съб мар 21, 2020 1:25 pmwanderer написа:
пет мар 20, 2020 9:59 pmmavryt4o написа:
Аз пък кихам като луд.
При третиране. Ако задушиш след това за ден два материала с найлон ефекта е на 100 процента и в голяма дълбочина. До 15 см гарантирам.
  • това като я работиш, като я третираш, или просто като си близо до обработено с този бохемит дърво?
Да, и на мен представител на Бохемит ми го беше казал, относно този за вече нападната дървесина. Каза, че имал ефект само ако се намаже отвсякъде и се задуши, иначе ефекта бил малък. Но не винаги е приложимо. Иначе това до 15см не го знаех. Доста добре звучи.
USP - напреднал
Прикачен файл:
91571262_295488778101794_9007365371191099392_n.jpg
91571262_295488778101794_9007365371191099392_n.jpg (55.59 KиБ) Видяна 1879 пъти

Уважаеми майстори, може ли да ми кажете как се казва този вид захващане на тези свредла?
Lisko - майстор
пет мар 20, 2020 7:14 pmwanderer написа:
  • Днес говорих с представител на марката. каза ми горе доло същото - да ползвам л.п.с. докато ги обработвам, но след изсъхването на препарата нямало проблем. Също третираната дървесина да не контактува с храна, и да не е в постоянен физически контакт с човек. Така че и аз не мисля, че ще има някакъв проблем.
Че то кое дърво е в постоянен контакт с човек? Освен може би на стола облегалките за ръцете.
:partyman:
wanderer - специалист
за моя радост няма да правя столове.

Тема "Тема за бързи въпроси и отговори в дърводелството" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: