Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Здравейте! Тази нощ ми изби тръбата водеща към алуминиева радиатор в една от стаите, обаче имам питане свързано със спирателния кран на радиатора, не успявам да намеря начин и положение да спра напълно водата към радиатора, на 2-те снимки дето съм приложил са двете крайни положения на спирателния кран, имате ли идея в какво положение трябва да е, за да се спре водата? от 1 до 5 е + снежинката. Както и да го сложа, все си пълни легена за 5-10 минути.

Изображение

Изображение


Ето го и самият теч в момента:

Изображение

Дайте някаква идея как да процедирам, че баш сега не мисля, че е много оферта да търся ВИК майстори, още повече надали и ще намеря в събота по време на извънредно положение обявено в страната.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Ами това не е точно спирателен кран
Нямаш ли централен кран?
Няма друг, само това е на радиатора. Другият вариант е вече спиране от мазето, но така целият блок остава без парно.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
съб мар 21, 2020 11:50 amSomeonee написа:
Няма друг, само това е на радиатора. Другият вариант е вече спиране от мазето, но така целият блок остава без парно.
Днеска може. От утре го дават студ
Спирането е за малко, колкото да сложиш спирателен кран на твоята тръба, да можеш да работиш
krasi92 - майстор
Понагреи го на женати със сешоара и ще затвори но трябва да се заттвори и изхода за да пипаш по радиатоа
Antonii - майстор
След позиция на снежинка нямали още ход.
Повечето имат позиция "0" на която вентила е напълно затворен и тя е след снежинката.
Иначе към самия вентил трябва да има едно пластмасово капаче, което се навива на мястото на термоглавата и така се затваря вентила.
Hursa - майстор
Трябва да има спирателен вентил и на изхода (както беше казано), може би си "държи" вентила (трябва да е завъртян до упор) - гореща ли е тръбата преди него.
шоп - майстор
Дори и при 100% затворена термоглава радиатора е захранен и от долу. Вижда се на снимките холендровото съединение, което е без спирателен кран.

От снимките не се вижда къде точно е теча, може пък проблема лесно да се реши само с притягане на холендрова гайка?
kozl - майстор
съб мар 21, 2020 7:54 pmшоп написа:
Дори и при 100% затворена термоглава радиатора е захранен и от долу. Вижда се на снимките холендровото съединение, което е без спирателен кран.

От снимките не се вижда къде точно е теча, може пък проблема лесно да се реши само с притягане на холендрова гайка?
+1.
Няма как без да се източи системата поне до долния етаж.
А ако има спирателни кранове към радиатор с разпределител, то следва да се пломбират от топлинния счетоводител.

Тема "Проблем с алуминиев радиатор и спирателен кран" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: