• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
вт ное 26, 2019 6:26 amLazarGanev написа:
...Изисква специзлно оборудване и детайлно познаване на модела. Говоря за ограничаване на максималната мощност на котела, но и без него пак ше е добре - той принципно и сам си се ограничава, макар да не е съвсем същото
Що бе, Лазаре, трябва ѝ само сервизната книжка, с инструкциите, ако има такава и ако е описано, както при други котли. Комбинация от няколко маникюра приложена мануално върху клавиатурата на котела и туйто.
Здравейте,

от известно време имам проблем че котлето спира да работи с грешка 6C и трябва да се ресетне.
Проблема е че доста често го прави, на ден поне по един път, а понякога и трябва да се ресетне 5 пъти един след друг.
Видях в ръководството че най-вероятно трябва да се смени платката и това мисля да направя.

Ако някой е имал този проблем моля да сподели дали с нова платка се е решил.

Прикачен файл:
Screenshot 2020-03-20 22.01.14.png
Screenshot 2020-03-20 22.01.14.png (32.51 KиБ) Видяна 1301 пъти
пет мар 20, 2020 10:15 pmpoisoner написа:
Здравейте,

от известно време имам проблем че котлето спира да работи с грешка 6C и трябва да се ресетне.
Проблема е че доста често го прави, на ден поне по един път, а понякога и трябва да се ресетне 5 пъти един след друг.
Видях в ръководството че най-вероятно трябва да се смени платката и това мисля да направя.

Ако някой е имал този проблем моля да сподели дали с нова платка се е решил.


Screenshot 2020-03-20 22.01.14.png
Какво означава препоръката, под описанието на грешката? Да се замени...?
Дали временцето не се постопли повечко, та на този котел му е неудобно да работи за толкова малко?
ESPACE - майстор
Unical EVE 05 е уникално своенравен котел и шанса проблема да е в контролера е 50/50. Иска си добър сервизен запознат с проблемите му.
пет мар 20, 2020 10:44 pmТрифон П.Трифонов написа:

Какво означава препоръката, под описанието на грешката? Да се замени...?
viewtopic.php?f=10&t=62887
Дали временцето не се постопли повечко, та на този котел му е неудобно да работи за толкова малко?
Препоръката е да се смени платката.
Не мисля че е от по топлото време, а го прави и на по студено, и също като се пусне душа и трябва 5 пъти да се рестартира докато запали без да даде грешка след малко.
Тази тема я гледах, но там проблема е друг, че котела си включва и изключва, но не спира да работи изобщо.
При мен спира и без намеса (ресет) не тръгва.

@ESPACE благодаря за съвета, въпреки че искам сам да го оправя ако мога.
ESPACE - майстор
Когато направи проблем, запалва и не "вижда" пламъка или изобщо не възпламенява?
съб мар 21, 2020 2:20 pmESPACE написа:
Когато направи проблем, запалва и не "вижда" пламъка или изобщо не възпламенява?
По скоро изобщо не възпламенява, седи една иконка с гаечен ключ. Няма зачертната икона с пламък.
ESPACE - майстор
Виждам че не си на зор, щом отговаряш след 9 дена. Тогава нещо имах предвид, бях чел за проблема но вече забравих какво беше. Нямам желание отново да чета, я дочакам отговор, я не. Търси сервизен за марката.
Благодаря за това че се включихте в темата.
Проблема е решен.
Взех нова платка и я смених преди няколко дена, до сега котела не е спрял нито веднъж.
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Тема "Проблем с газов котел Unical Eve 05" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: