• 1
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 32
Ел. инструментите. Консумативи.
kr1100 - майстор
пет мар 20, 2020 8:48 pmbijonisler@gmail.com написа:
пет сеп 21, 2018 6:50 amnautilus33 написа:
Здравейте,
Вчера бъркачката се преобърна и скъса ремък. Проблема е, че никъде не откривам ремък. Бетонобъркачката е френска, не знам на колко години. Има ли вариант ремъка да се залепи по някакъв начин? Опитахме с конец да го шинираме, и се получи за малко, но конеца почна да прокъсва ремъка. Не знам дали с друго парче ремък залепено по външната страна няма да стане. Но с какво лепило. Модела на ремъка е j 608 mael.
Дай повече инфо за ремъка.Ако ремъка е плосък,мога да ти помогна.
Не е писал отдавна. От какъв зор да се лепи като има скоби ? На стар ремък лепенето не е опция.
Влах -гледай кг. на бъркачката. 120л е 55 кг и сам можеш да я товариш и разтоварваш.Вече е настанало време да разчитаме само на себе си.
120,140 и понякога 160л са с един и също ел; двигател 650Вт 120л по 2 дъски влиза в багажника на вана без проблем/ че не ми се вдига - по дъските е лесно./ Имаше промо в Практикер до 23 ти на 140л -600 или 650 Вт- май 329 лв/ не помня/.
На входа те проверяват с инфрач .термометър. :shock:
naster - майстор
И аз от практикер я купувах 190л. Беше на промо за 550. И за мен положенията на волана за бъркане имат нужда от нагаждане с флекса. Иначе е добра, както споменах, не загрява при цял ден работа без да се гаси. Отворът е достатъчно голям за прецизно изливане в количката, но трябва да е сложена почти половината надлъжно под бурето, за да не подлее. Сгъваемата основа я прави компактна за возене с баничарката. И аз мисля, че голямата бърка и малко и много.
bijonisler@gmail.com - специалист
съб мар 21, 2020 6:12 pmkr1100 написа:
пет мар 20, 2020 8:48 pmbijonisler@gmail.com написа:
пет сеп 21, 2018 6:50 amnautilus33 написа:
Здравейте,
Вчера бъркачката се преобърна и скъса ремък. Проблема е, че никъде не откривам ремък. Бетонобъркачката е френска, не знам на колко години. Има ли вариант ремъка да се залепи по някакъв начин? Опитахме с конец да го шинираме, и се получи за малко, но конеца почна да прокъсва ремъка. Не знам дали с друго парче ремък залепено по външната страна няма да стане. Но с какво лепило. Модела на ремъка е j 608 mael.
Дай повече инфо за ремъка.Ако ремъка е плосък,мога да ти помогна.
Не е писал отдавна. От какъв зор да се лепи като има скоби ? На стар ремък лепенето не е опция.
Влах -гледай кг. на бъркачката. 120л е 55 кг и сам можеш да я товариш и разтоварваш.Вече е настанало време да разчитаме само на себе си.
120,140 и понякога 160л са с един и също ел; двигател 650Вт 120л по 2 дъски влиза в багажника на вана без проблем/ че не ми се вдига - по дъските е лесно./ Имаше промо в Практикер до 23 ти на 140л -600 или 650 Вт- май 329 лв/ не помня/.
На входа те проверяват с инфрач .термометър. :shock:
Скобата е остаряла работа,има плоски ремъци на синтетична основа,лепени,много здрави,танк може да тегли.
kr1100 - майстор
[quote=bijonisler@gmail.com
Скобата е остаряла работа,има плоски ремъци на синтетична основа,лепени,много здрави,танк може да тегли.
[/quote]

Знам много добре за ремъците. Но защо да си купува скъп ремък след като може да закърпи положението със скоба?
Sandman - специалист
вт ное 10, 2020 1:12 pmФитилчо написа:
Някой има ли такава...
Моята е KTN-160 ама като гледам е 1:1 с тази, само дет е оранжева.https://praktiker.bg/bg/Betonob%C3%A0rk ... 5/p/486149
С метален венец и зъбно колело, карал съм я до към 18-20 поредни бъркала без да умре. Кутията на мотора грее доста, едвам се пипа, но няма някакви признаци че се тормози. Чегърта си :-D
Нарезите за наклона на венеца не са най-удобните, но се преживява. Може да се поизпилят още(четох тук във форума), но не съм се занимавал.
шоп - майстор
Досега не съм чул някой да се е оплакал от руска бетонобъркачка.
Имам руска, не е същата, може би тази е по-нов модел. Здраво сделано!
Сравнително тежка, метал, няма пласмаси освен капака на двигател редуктора.
шоп - майстор
@Sandman е прав, че дребни доработки са желани. И аз хванах флекса и леко запилих на клин нарезите на фиксатора с цел по-лесна експлоатация. Работа за 5 мин

Един колега бе наел цигани да бъркат с такава и я бяха обърнали и изкривили централната конзолана опора.

Стругар срещу 30 лв нарави нова ос, а колегата завари един 50 см винкел на опората срещу колелата

И аз се каня на моята да удължа опората, защото бетонобъркачката може да се обърне ако не е на равна и твърда опора.

Ама само се каня....:-)
Фитилчо - майстор
На мен тая ми се вижда афиф и слаба, не знам.... :?
  • 1
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 32

Тема "Бетонобъркачка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: