Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
farafero - помощник
Ето как завърших и подредих всичко. Баня 4кв проводник с 32А предпазител, осветление 1кв с преобразувател на 12в за осветлението. Спалня 2.5кв проводник и 16А предпазител, осветление 1кв с 6А предпазител. Хол и кухня с 10А предпазител за осветлението. Кухня 4кв проводник и предпазител 25А. Коридор 2.5кв проводник и 16А предпазител, осветление 1 кв и преобразувател на 12в с 6А предпазител. Главен предпазител 50А и 6кв кабел до другото табло с разтояние 9 метра

Прикачен файл

90556217_226746308522958_4846314081738555392_n.jpg
iliya_i - майстор
Не ми стана ясно, защо и долния ред предпазители са захранени от долна страна, ама здраве да е!

Не си се вслушал в съветите за ДТЗ. Там мотивите ти бяха, че кабелите вече са положени и неподлежат на смяна. Пък сега като чета, някои сечения са се сменили.

Не си оставил и никакъв аванс на кабелите, за да може ако някой нагори, да се скъси до здраво.

Явно тук идеята е да се направи инсталация за момента, а след година - две, живот и здраве, нова инсталация.
krasi92 - майстор
То и 10 бушона от 1 серия няма
nikolov333 - майстор
Като видя двупроводна инсталация с мостовак, ме връщаш в миналия век.. :-D
mironcho - специалист
Постарал си се, ама не съвсем...
На снимката захранващия кабел изглежда, като 4 или 6кв.мм, какво е сечението му и какъв предпазител има на другия му край ?
И не можа ли да подредиш малко кабелите извън таблото да са вертикални и хоризонтални, а не по диагонала (то вече е късно нямаш аванси)
и (+1 към Николов) двупроводна инсталация след като е забранена вече 15 години за нови инсталации и ремонти...
Primus - специалист
Трябва ли да се слага главен предпазител? Ако да, обяснения някакви.
Отвън в таблото има Шнайдер някакъв.

От фирмите Шнайдер, АВВ и Льогран коя е най-добра и надеждна?
iliya_i - майстор
пет мар 27, 2020 8:32 pmPrimus написа:
Трябва ли да се слага главен предпазител? Ако да, обяснения някакви.
Не е задължитрлно, а желателно. По-удобно е за работа, ако се налага. А при претоварване и късо е по-удобно ако ти изключва в апартамента, а не долу във входа.
пет мар 27, 2020 8:32 pmPrimus написа:
Отвън в таблото има Шнайдер някакъв.

От фирмите Шнайдер, АВВ и Льогран коя е най-добра и надеждна?
Няма най-добра. Въпрос на избор. Но е желателно да са от един производител и серия, заради допуските и отклоненията. А и естетиката - има разлика във визия и размери (виж снимките по-горе).
nikolov333 - майстор
Ами трябва разбира се, че оня в таблото не се знае колко ампера е, ама с тоя захранващ кабел дето го имаш се чудя, колко често ще пада от претоварване..
Primus - специалист
Не, аз не съм автора на темата и кабелът е ОК, но пак имам ред проблеми.

Нищо не казахте за разлики в надеждността на фирмите Шнайдер, АВВ и Льогран? Ако вместо най-евтините взема най-скъпите, разликата ще е само 16 лева, може би и по-малко.

Някой има ли схема на опроводяване на блок около 1986-а?
nikolov333 - майстор
Разбрах за кабела, но късно.. :-D Аз бих заложил на Легранд.. Сименс нещо не се наложиха у нас и останаха с много ретро дизайн в сравнение с Шнайдер..

Тема "свързване на табло с предпазители" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: