Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
pitankata00 - специалист
Здравейте, искам да направя метална плъзгаща врата за едно помещение в което държа градинските инструменти, уреди и други боклуци. Размера на светлия отвор е 2м х 0.80м . Искам да направя вратата с горно водене. Самата врата мисля да я направя от метален профил 35х35. Ако може да ми препоръчате някакъв механизъм. Имах идея да ползвам ей това ЦЪК. Но ми казаха, че ролките са твърде маки за тази цел... Защо да са малки не знам.
shotik - майстор
С ролки от летни кънки или ролери може да направиш, като планките трябва да са с особена форма , както са тръбите над кабинките на лифт.
То така са и тези готовите, но колелцата са малки.
Но имаш 50 кг допустим товар, вратата няма да е толкова тежка , че тези ролки, които показваш , да не издържат .
Една масивна шпервана врата не е по-лека от метална ,такава имам на разделна стена от талашитени профили и вече над седем години нямам проблем, като на денонощие поне 30 пъти се минава през нея със отваряне и затваряне.

Аз съм си направил врата за външно помещение с долно водене и ролки от летни кънки.
Не мога да направя снимки, защото и на двете врати всичко е закрито и не се вижда.
pitankata00 - специалист
нед мар 22, 2020 8:51 amshotik написа:
С ролки от летни кънки или ролери може да направиш, като планките трябва да са с особена форма , както са тръбите над кабинките на лифт.
То така са и тези готовите, но колелцата са малки.
Но имаш 50 кг допустим товар, вратата няма да е толкова тежка , че тези ролки, които показваш , да не издържат .
Една масивна шпервана врата не е по-лека от метална ,такава имам на разделна стена от талашитени профили и вече над седем години нямам проблем, като на денонощие поне 30 пъти се минава през нея със отваряне и затваряне.

Аз съм си направил врата за външно помещение с долно водене и ролки от летни кънки.
Не мога да направя снимки, защото и на двете врати всичко е закрито и не се вижда.
Не искам долно водене, понеже ще влизат боклуци в улея (все пак е външна врата). Мислих да я направя както порталните плъзгащи врати. Ролки с улей и да се плъзга по винкел но нещо не ме кефи така, понеже след време винкела измята, изкача от земята, когато минават тежки товари. Затова съм се спрял на горно водене. Не знам какъв е проблема като са малки ролките, ако трябва ще сложа 3 такива планки с колелца. Все пак врата ще е под 1 метър широка, ще е с ламарина 0.8. Според мен далеч от 50 кг. Вариант е и нещо такова (http://bg.gb-bearings.it/nylon-plastic- ... iding-door) но ще трябва да правя допълнително планки а май не ми се занимава и искам да е с готова планка.
shotik - майстор
"Все пак врата ще е под 1 метър широка, ще е с ламарина 0.8. Според мен далеч от 50 кг."


Тогава няма какво да се чудиш, купи си един комплект от тези в първия линк и си направи вратата.
pitankata00 - специалист
нед мар 22, 2020 12:00 pmshotik написа:
"Все пак врата ще е под 1 метър широка, ще е с ламарина 0.8. Според мен далеч от 50 кг."


Тогава няма какво да се чудиш, купи си един комплект от тези в първия линк и си направи вратата.
Поръчах. :) Ще пиша за резултата.

Тема "Метална плъзгаща врата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: