Нека намерим най-тънките цени.
vallko - помощник
Жената я напръска с препарат за баня и аз я забърсах с парцал само това е. Разглобих батерията, но изобщо нямаше мокро вътре а датчика свети вече четвърти ден. Това проблем ли е за самата батетия или да му резна жичките и да спре да свети?
kozl - майстор
пон мар 23, 2020 3:35 pmvallko написа:
Жената я напръска с препарат за баня и аз я забърсах с парцал само това е. Разглобих батерията, но изобщо нямаше мокро вътре а датчика свети вече четвърти ден. Това проблем ли е за самата батетия или да му резна жичките и да спре да свети?
Според горното предполагам, че препарата е опроводил бутона на индикатора. Може и да го резнеш, а по-добре да почистиш бутона. И доколко помня беше от тези де се лепват в-у платката. Разлепваш чистиш със спирт, пожелатолно чист като за напиване :-D
Ако остане така ще трябва да следиш батерията, щото диодете ще я източват.
vallko - помощник
Благодаря
grizan1980 - специалист
Здравейте колеги, имате ли мнение за циркуляра от тази седмица ? Ще върши ли работа за дребни неща на село и вкъщи ? Благодаря !
Мисля да си вземам някакъв all-in-one винтоверт за домашни условия. Засега съм се спрял на Bosch GSB 120-Li (https://bosch-bg.com/akumulatoren-udare ... gsb-120-li). Предназначение: видии, болтове, чат-пат някоя дупка в желязо/тухла/дърво.

Но видях в брошурата следния дребен винтоверт:
Прикачен файл:
90672941_936679900119064_3274998475430821888_n.png

Според вас има ли смисъл от такава покупка, след като съм намислил така или иначе да взема и нещо по-голямо? Или големият напълно би заменил малкия и няма много смисъл? Вярно, че ще е по-удобен при сглобяване на нещо дребно (готова мебел и т.н.), но дали ще има толкова осезаема разлика, че да си струва да вземам и двете?
iliya_i - майстор
пет мар 27, 2020 9:21 pmprobagreshka написа:
Според вас има ли смисъл от такава покупка, след като съм намислил така или иначе да взема и нещо по-голямо? Или големият напълно би заменил малкия и няма много смисъл? Вярно, че ще е по-удобен при сглобяване на нещо дребно (готова мебел и т.н.), но дали ще има толкова осезаема разлика, че да си струва да вземам и двете?
Ако ще асемблираш компютри става.
Ако искаш да завиеш винт в дърво, не става.
За дупка в тухла и бетон изобщо забрави.
ben84 - специалист
пет мар 27, 2020 9:21 pmprobagreshka написа:
Мисля да си вземам някакъв all-in-one винтоверт за домашни условия. Засега съм се спрял на Bosch GSB 120-Li (https://bosch-bg.com/akumulatoren-udare ... gsb-120-li). Предназначение: видии, болтове, чат-пат някоя дупка в желязо/тухла/дърво.

Но видях в брошурата следния дребен винтоверт:
90672941_936679900119064_3274998475430821888_n.png


Според вас има ли смисъл от такава покупка, след като съм намислил така или иначе да взема и нещо по-голямо? Или големият напълно би заменил малкия и няма много смисъл? Вярно, че ще е по-удобен при сглобяване на нещо дребно (готова мебел и т.н.), но дали ще има толкова осезаема разлика, че да си струва да вземам и двете?
Това дори не е винтоверт а акумулаторна отвертка.
Представи си как завиваш видия с 1400 оборота.
Би ли я завивал с 200?
Купи си Бош-а, подобен Парксайд или каквато и да е марка, завии 10 винта с него и иди в магазина да пробваш тая отвертка.
Тогава ще видиш най-вероятно, че въобще не ти трябва. :partyman:
Passa - специалист
Естествено, че това е акумулаторна отверка. С тези 4 волта и 5 Н/М освен за отвиване и завиване на винтчета по разни електроники и по мебели друго няма да може да прави.
Имам 12 волтовият верт и 12 волтовата ножица за меки материи и поликарбонат и като знам каква им е силата ми е ясно какво може това. А има и 4 волтовата отверка с фенера отзад от по старият модел, но с по малко нютони сила.
kozl - майстор
Аз имам от тази с фенерчето и я ползвам за ремонт на битова техника, а тя има и регулиране на въртящия момент. Е нейде де е стегнато повече първоначално си помагам с обикновена отвертка до преотдоляване на стягащия момент.
За винтове в дърво си имам други Парксайди. А пък то зависи и от дървото и от винтовете какъв инструмент ще става.
tntcom - специалист
Отвертката от снимката я имам от 2 години беше 60лв. И да не е точно винтоверт. Главно за видии и някой болт.
Батерията държи яко и работата върви бързо. Разглобил съм гардероб, спалня, секция и сглобих 2 гардероба с обшо 2 цикъла на батерията т.е. 1 междинно зареждане. Но най-ценното са приставките за неудобни места и това че може да се постави в джоба когато си на стълба.
Като недостатък е дръжката която не се завърта като на този с фенерчето и по-скъпата цена. Ако приставките не са фактор е по-добре отверката с фенерчето.

Тема "Промоция в Lidl на инструменти, уреди и техника - 6" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: