Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Здравейте!

От няколко дни започнах основен ремонт на къща, която е наследство от мой роднина.
Като казвам основен, наистина основен :)

Къщата на 2 етажа и е строена около 60-те години на ХХ век. Етажът е около 45 м2.
Между етажите е гредоред, а стените са изградени с големи камъни и тухли, изпечени от баба ми и дядо ми, по сведение от роднини. Вместо разтвор между тухлите е използвана кал и слама.


Ремонтът се случва на първия етаж, на който няма ефективна канализация.

Както сами можете да предположите, няма никаква плоча/замазка на първия етаж. всичко е редено директно върху сгурия и под нея почва. Винаги е имало влага, както по стените, така и на пода. Цялото дюшеме, което беше наредено върху почвата беше скапано.

Първо трябва да се направи канализация и да се смени водопровода, но след това задължително трябва да се направи замазка върху почвата. Предполагам, че трябва да се копае, за да се достигне някакво ниво.

Моля за следните съвети:
1. Колко дебела трябва да бъде замазката?
2. От какво трябва да бъде съставена?

Поздрави,
В.
nikolov333 - майстор
Замазката и плочата са едно на ръка, но с тая влага ще имаш голям проблем по стените в последствие. Едно време по селата в високи подпочвени води, къщите са се правили с кухина под пода и отвори в основите за проветряване. Баща ми сглупи да засипе кухината под пода и отля плоча и сега влагата пълзи по всички стени.. :idea:
вт мар 24, 2020 12:14 amnikolov333 написа:
Замазката и плочата са едно на ръка, но с тая влага ще имаш голям проблем по стените в последствие. Едно време по селата в високи подпочвени води, къщите са се правили с кухина под пода и отвори в основите за проветряване. Баща ми сглупи да засипе кухината под пода и отля плоча и сега влагата пълзи по всички стени.. :idea:
Влагата по стените значително изчезна след като направиха дренаж около къщата. Това не е проблем към момента, въпреки че мисля да третирам стените с някаква хидроизолация в последствие, за да се застраховам.

Тема "Замазка върху почва на стара къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: