• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 11
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
BLUEPUPIL - майстор
нед мар 22, 2020 6:58 pmnaster написа:
мъжката пещера-работилница-фитнес.
+1 за фитнеса!

Тъй като сме още в обхвата на точка 5.Идеен замисъл искам да допълня, че на някой места под слънцето не се гледа с добро око на къщи с претенции да са над определено ниво, при които липсва подходящо помещение за интензивна анаеробна и аеробна физическа активност. Изискване повлияно от идеите за здравословен начин на живот- Health Wellness.

Това общо взето малко касае нашата идея за малка, функционална, удобна, красива и доколкото е възможно икономична малка спретната къщурка. Все пак е добре чисто информативно да отбележим, че има не малко луксозни и големи нови къщи в БГ тип читалище, без специално проектирано помещение за тази дейност и съответно под (плоча) с усилена носимоспособност на м2 и приложени противовибрационни мерки още на ниво проектиране. Което казано на прост език означава по-дебела плоча, по-дълбоки греди и разбира се по-дебела гумена настилка.
BLUEPUPIL - майстор
5.4.Децата или купувачи далеч в бъдещето ще харесат ли моите стр. идеи- кеф цена няма

Някой дълго са мечтали и обмисляли идеите си за собствена къща и е напълно оправдано от психологическа гледна точка да попрекалят с някой неща. Няма лошо, в крайна сметка е важно да са удовлетворени, да се чувстват добре и да им е приятно.
BLUEPUPIL - майстор









6.Проектиране
6.1.BIM

Едно от видеата не е чист BIM, а по-скоро е визуализация на стр. процес. Та накратко BIM носи информация за всеки кубичен сантиметър от къщата. Пространствено местоположение, характеристики, функции, носимоспособност, размери и пр и т.н. Като се започне от бетона и армировката с точни схеми за армиране, мине се през зидарските отвори, точното местоположение и начин на монтаж на тръбите и кабелите, детайлни схеми за връзките между дървените греди на покрива, точно позициониране на ВиК и ел. изводите, минималните изисквания към основните характеристики на материалите и частите на инсталациите. И накрая се завърши с интериора- покрития, мебели, бани, кухненско обзавеждане и какво ли още не. И най-важното BIM e динамичен и след промяна още в процеса на строителството или следствие например на ремонт, промените се отразяват в BIM. И знаете къде точно минава канализационната тръба под основите или ел. кабелите по стените и тавана.
Модерна чудесия!
schuldiner - майстор
-1 за фитнеса.

Мислете малко, основното е дишането. Какво дишане в рекупериран въздух? Все едно да сравняваш Беър Грилс с Дуейн Джонсън /като концепция - реално не знам кой колко е healty/.
Лост, успоредка, евентуално лежанка на двора, приличен парк/гора за 20 мин. бягане е повече от достатъчно.
На закрито признавам джет басейн.

... написах аз на третото кафе с 10-та цигара в 6 сутринта...
theagent - специалист
нед мар 22, 2020 6:20 pmnaster написа:
Само една такава греда имаме. 5м, но тя цялата къща е 8.5 широка.
Първата ми реакция на снимката беше "Този кога ми е снимал къщата" :-D
BLUEPUPIL - майстор
вт мар 24, 2020 6:04 amschuldiner написа:
-1 за фитнеса.

Мислете малко, основното е дишането. Какво дишаме в рекупериран въздух?
Следвайте съветите на BLUE, колоните да са по-нарядко и отваряте цялата стена към двора.
Хем въздух, хем гледка, хем не ви вали, хем не хващате настинка от приятния, но подмолен вятър. Абе мудерна му работа.


Прикачен файл:
1.jpg
1.jpg (98.78 KиБ) Видяна 2352 пъти
Прикачен файл:
2.jpg
2.jpg (84.11 KиБ) Видяна 2352 пъти
Прикачен файл:
3.jpg
3.jpg (84.35 KиБ) Видяна 2352 пъти
Прикачен файл:
4.jpg
Прикачен файл:
5.jpg
5.jpg (104.17 KиБ) Видяна 2352 пъти

Иначе schuldiner е прав, търченето по баирите и в парка е незаменимо, ама иска повечко време.
naster - майстор
"Фитнесът", обединен с работилница и гаражи е в допълнителното застрояване, извън обвивката на къщата. Цялата му източна стена е дървена порта 3х2.6м и ще се отваря като самолетен хангар към двора.
Christo - майстор
вт мар 24, 2020 2:24 pmnaster написа:
"Фитнесът", обединен с работилница и гаражи е в допълнителното застрояване, извън обвивката на къщата. Цялата му източна стена е дървена порта 3х2.6м и ще се отваря като самолетен хангар към двора.
Ако не е проблем, би ли "цъкнал" няколко снимки отвън на къщичката, че ще ми се пукне сърцето от интерес. :prayer:
naster - майстор
Още не е за снимки, защото тъкмо свършиха с мазилката и е опасана в скелета. Като имам матриал ще качвам в темата

Прикачен файл

F4EB706F-BDDD-426F-B228-0903EB275D42.jpeg
Баш Майсторо - специалист
вт мар 24, 2020 7:09 pmnaster написа:
Още не е за снимки, защото тъкмо свършиха с мазилката и е опасана в скелета. Като имам матриал ще качвам в темата
Аз много харесвам двускатните покриви, по - лесни за изпълнение, поддръжка и по - безпроблемни. Лично мое мнение. Успех!
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 11

Тема "ПРОЕКТ ЗА СЪДЪРЖАНИЕ НА ТЕМА" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: