Най - вълнуващия въпрос зимно време.
RRT - напреднал
Колеги, като влезе в модулация понякога не падат пелети, а шнека се върти. Понякога падат по 1-2 пелети, понякога се изсипват доста наведнъж, понякога нищо не пада. Доста често си върти на празен ход и нищо не пада. 2,1 е цикъла на завъртане
При вас как е?
вт мар 24, 2020 3:58 pmRRT написа:
Колеги, като влезе в модулация понякога не падат пелети, а шнека се върти. Понякога падат по 1-2 пелети, понякога се изсипват доста наведнъж, понякога нищо не пада. Доста често си върти на празен ход и нищо не пада. 2,1 е цикъла на завъртане
При вас как е?
При мен също шнекът не винаги пуска пелети,но си работи нормално камината.
RRT - напреднал
вт мар 24, 2020 7:53 pmmtop написа:
При мен също шнекът не винаги пуска пелети,но си работи нормално камината.
Да, но при мен пламъка е непостоянен, дори се губи и Т на водата пада. Вентилатора е на 1650 об. димните газове 110-115 °С
Мисля че е точно там е причината
bmahob - майстор
да не сте намалили първа степен прекалено много? или са много едри пелетите?? Примен няма такъм филм, да на моменти пламъка намалява, има и пик, но ако е затоплило добре на пада Т на водата, даже ако има излишък на топлина покачва до 5 над зададената и угасва.
RRT - напреднал
Не е намалена 1ва степен. Даже е завишена на 2.1
Пелетите са стандарт, но са си дългички. Почвам да пренастройвам пак...
bmahob - майстор
А load pelet на колко е???
RRT - напреднал
bmahob написа:
А load pelet на колко е???
на 0
velislav07 - помощник
Здравейте имаме такава камина и от известно време не иска да вдигне повече от 51 градуса на водата.Пробвахме с различни пелети и няма разлика,някой ако има идея какво може да е ще се радвам да сподели.
bmahob - майстор
съб мар 28, 2020 6:01 pmvelislav07 написа:
Здравейте имаме такава камина и от известно време не иска да вдигне повече от 51 градуса на водата.Пробвахме с различни пелети и няма разлика,някой ако има идея какво може да е ще се радвам да сподели.
Колко радиатора, каква площ, изолация....... Много фактори....
RRT - напреднал
вт мар 24, 2020 7:47 ambmahob написа:
Load initial работи 120сек без запалка, после върнинпелетите внбункера да няма бум
Колега, коя е тая настройка, че не я намерих

Тема "Настройка на пелетна камина Алфа плам 21" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: