Най - вълнуващия въпрос зимно време.
kani123 - напреднал
вт мар 24, 2020 10:38 amkani123 написа:
вт мар 24, 2020 10:28 amkani123 написа:
вт мар 24, 2020 7:35 amТрифон П.Трифонов написа:

Четката за бурии, но не работи еднократно.
Това не работи еднократно не го разбрах аз ги чистя буриите всеки месец По принцип дали самата печка вътре трябва да се изчисти то сега много студено сега като се прибера пак ще огледам но станаха червени Това е много опасно от три години за първи път ми се случва и предполагам че се запалиха когато изгасна печката и започна да обдухва
И кой параметър трябва да се намали за да духа вентилатора на обдухване след като изгасне печката
Отделно така като си мисля Няма как да стигне Искра до буриите въпроса ми е още дали 55 трябва да се намали за изходящите газове и на колко трябва да бъде сега ме е страх да я оставям да работи когато няма никой у дома Алба 18 е камината Много са загрели и затова се е запалила така мисля ако някой има отговор на въпроса ми моля да сподели
Дани11 - специалист
вт мар 24, 2020 10:40 amkani123 написа:
вт мар 24, 2020 10:38 amkani123 написа:
вт мар 24, 2020 10:28 amkani123 написа:


Това не работи еднократно не го разбрах аз ги чистя буриите всеки месец По принцип дали самата печка вътре трябва да се изчисти то сега много студено сега като се прибера пак ще огледам но станаха червени Това е много опасно от три години за първи път ми се случва и предполагам че се запалиха когато изгасна печката и започна да обдухва
И кой параметър трябва да се намали за да духа вентилатора на обдухване след като изгасне печката
Отделно така като си мисля Няма как да стигне Искра до буриите въпроса ми е още дали 55 трябва да се намали за изходящите газове и на колко трябва да бъде сега ме е страх да я оставям да работи когато няма никой у дома Алба 18 е камината Много са загрели и затова се е запалила така мисля ако някой има отговор на въпроса ми моля да сподели
Да не би да я караш ссмо на 1?
вт мар 24, 2020 10:38 amkani123 написа:
Ами намали още! Сигурен ли си, че модулира по Т на газовете? Каква е максималната им температура, която си забелязал? Защо е толкова висока или прекалено ниска?
Изгоряла пепел не гори. Горят сажди, а саждите са недогоряло гориво.
Защо се стига до там, да има сажди? Защо са там? Защо са толкова много?
Каква Т на водата си задал?
Защо не е оптимално горенето в камината?
Ти си пред камината, наблюдаваш я. Задавай си въпросите и отговориш ли си, ще стигнеш до решението! Отстрани, с толкова данни, толкова мога.
Децата имат същото изделие. Чистят го редовно, с четка за бурии и нямат подобни проблеми.
Максимално съм виждал 165 градуса на газовете, като това е докато затопли къщата. Държат я на 60 градуса на водата.
вт мар 24, 2020 10:28 amkani123 написа:
...предполагам че се запалиха когато изгасна печката и започна да обдухва
Ми искричка. Гледай Т на газовете! Поне имаш възможност дигитално. Въглищарник чугуняк би могъл да ги загрее до запалване, но пелетна каминка, не.
Що не направиш една снимка на димогарните тръби, да ги видим? Ако ги почистиш, преди снимката, ще видим черно. Не ги чисти!
kani123 - напреднал
вт мар 24, 2020 10:50 amДани11 написа:
вт мар 24, 2020 10:40 amkani123 написа:
вт мар 24, 2020 10:38 amkani123 написа:

И кой параметър трябва да се намали за да духа вентилатора на обдухване след като изгасне печката
Отделно така като си мисля Няма как да стигне Искра до буриите въпроса ми е още дали 55 трябва да се намали за изходящите газове и на колко трябва да бъде сега ме е страх да я оставям да работи когато няма никой у дома Алба 18 е камината Много са загрели и затова се е запалила така мисля ако някой има отговор на въпроса ми моля да сподели
Да не би да я караш ссмо на 1?
Да Откакто съм я купил само на едно я карам
kani123 - напреднал
вт мар 24, 2020 10:50 amДани11 написа:
вт мар 24, 2020 10:40 amkani123 написа:
вт мар 24, 2020 10:38 amkani123 написа:

И кой параметър трябва да се намали за да духа вентилатора на обдухване след като изгасне печката
Отделно така като си мисля Няма как да стигне Искра до буриите въпроса ми е още дали 55 трябва да се намали за изходящите газове и на колко трябва да бъде сега ме е страх да я оставям да работи когато няма никой у дома Алба 18 е камината Много са загрели и затова се е запалила така мисля ако някой има отговор на въпроса ми моля да сподели
Да не би да я караш ссмо на 1?
Само на едно е карам
Дани11 - специалист
ср мар 25, 2020 8:05 amkani123 написа:
вт мар 24, 2020 10:50 amДани11 написа:
вт мар 24, 2020 10:40 amkani123 написа:
Да не би да я караш ссмо на 1?
Само на едно е карам
След като я почистиш,(и кюнците)мини на 3.
mgdvn2 - напреднал
ср мар 25, 2020 8:05 amkani123 написа:
вт мар 24, 2020 10:50 amДани11 написа:
вт мар 24, 2020 10:40 amkani123 написа:
Да не би да я караш ссмо на 1?
Само на едно е карам
провери си пантите на вратичката, да не би да са разхлабени.
може през вратичката да влиза въздух и така намаля въздуха в горивната камера.
Аз на моята открих такъв проблем, затегнах пантите, така че да се премести вратичката с 1 мм. и така осигурих макс. натяг на уплътнението.
увеличих въздуха пар. 24-145 и пар. 28- 215 и стана чудо!
пепелта е на половина и изчезнаха саждите. след 10 часа горене никакво зацапване на стъклото.
а, преди само след половин час, работа вече не можеш да видиш пламъка
Дани11 - специалист
Според мен е заради малката мощност.Ниски температури на газовете,не добро изгаряне и т.н.Това води до сажди,и воаля.
ср мар 25, 2020 5:51 pmДани11 написа:
Според мен е заради малката мощност.Ниски температури на газовете,не добро изгаряне и т.н.Това води до сажди,и воаля.
А така. Инсталатор ми рече- гледай да не падат под 120, както и да не прекалявам с предобряването в посока ефективност- турболатори, ходове и т.н.
Неплътностите също са проблем, всъщност дефект.
kani123 - напреднал
ср мар 25, 2020 7:04 pmТрифон П.Трифонов написа:
ср мар 25, 2020 5:51 pmДани11 написа:
Според мен е заради малката мощност.Ниски температури на газовете,не добро изгаряне и т.н.Това води до сажди,и воаля.
А така. Инсталатор ми рече- гледай да не падат под 120, както и да не прекалявам с предобряването в посока ефективност- турболатори, ходове и т.н.
Неплътностите също са проблем, всъщност дефект.
Здравейте Сега имам обяснение защо се запалиха буриите когато ми изгоря запалката на камината аз се запалих принудително с тоалетна хартия и спирт но се бяха събрали много пелети и тя преди да запали имаш страшно много Дим Притесних се да гръмне през вратата и след това запали и горя 20 минути много силно и естествено некачествено защото горивото беше адски много и така се събрали сажди по буриите след като смених запалката и като започна да се работи нормално след 24 часа ми се запалиха буриите Явно след това буйно горене когато е запалих принудително са се напълнили със САжди и това е обяснението ми затова много внимавайте когато палите принудително камината Приятен ден и се пазете от коронавирус не излизайте от къщи адски много Благодаря на всички които се отзоваха на питането ми

Тема "Пелетни камини "EcoSpar"- настройки, мнения." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: