Най - вълнуващия въпрос зимно време.
burd - специалист
Здравейте,
Напредвам с вилата . На етап мазане съм .
Комина почва от мазето и стига до билото. 2.4 мазе +2х 2.6 етажи, 3х15см ( или там колкото е направено плоча) , едно таванско тип 1.5м и после е билото.
На втори жилищен етаж комина става двоен. В тавана е на тухла. Ще правя предстенки.
Идеята е, че котела ще е на пелети. Демек температура повече от 140гр на градусите. Самата тема за къщата ще я ъпна в даден момент. Комина е с тела 12х14см( стандартни единични на мазе и етаж 1 .
Да му лепя ли 5см каменна вата? Целта е да се пази от преохлаждане? :?
Георги767 - специалист
Използвай, търсачката има доста написано. Re: Коминът-мечта или как да уловим топлината беглец
burd - специалист
Чел съм я. За това и питам при около 9м височина на комина да му слагам ли изолация. Етапа е такъв, че не ми е проблем. Ще му сложа на 1ви етаж вата, на таванското също. Искам да го направя качествено.
На таванското задължително.
На етажа....ФБРто посочва, че вътрешен комин, топъл до стайна температура, подкарва по бързо котела. Съгласен съм донякъде, ако котела се кара на дърва или въглища. Пелетарника си има вентилатор. Въпреки това, по добре е да е изолиран, заради факта, че комина е добър комин, когато е топъл.
От друга страна, губиш топлината от комина, изолирайки го. Това е идеята на оная тема.
Ако го изолираш там, той пак ще си е със стайната температура, преди старта на котела.
Изолацията не топли. Изолацията забавя преноса на топлина.
Последна промяна от Трифон П.Трифонов на чет мар 26, 2020 10:13 pm, променено общо 1 път.
burd - специалист
чет мар 26, 2020 10:09 pmТрифон П.Трифонов написа:
На таванското задължително.
На етажа....ФБРто посочва, че вътрешен комин, топъл до стайна температура, подкарва по бързо котела. Съгласен съм донякъде, ако котела се кара на дърва или въглища. Пелетарника си има вентилатор. Въпреки това, по добре е да е изолиран, заради факта, че комина е добър комин, когато е топъл.
От друга страна, губиш топлината от комина, изолирайки го. Това е идеята на оная тема.
Ако то изолираш там, той пак ще си е със стайната температура, преди старта на котела.
Изолацията не топли. Изолацията забавя преноса на топлина.
Благодарности,
Ето това ме интересуваше

Тема "Топлоизолация на комин?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: