Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Здравейте майстори и начинаещи (като мен) искам да помоля за решение на проблема имам стара къща която ще реставрирам тази година но преди това ми престои почистване на двора понеже е на моята баба и буквално е пълна с боклуци почистих една част но е с много разлика в височината може би около 30 см 40 имаше много керпич и аз го натрупах опитвайки се да го подравня с мисълта че след като завали ще има някакъв резултат да такъв има Но не е достатъчен бихте ли ми казали начин по който мога да овалям мястото без багери и тем подобни машини просто не могат да влязат а и е разход който предпочитам да спестя за момента също ако има нещо с което да го позеленя ще бъде чудесно
hidrazin - майстор
Добре дошъл и ... в голяма греша си.
Тези "багери и тем подобни машини" ще ти спестят ишиас, сърдечно-съдови проблеми, потрошени крайници, към 30 километра нерви...
Тези тем подобни машини са по-евтини от махането с кирка, мотика, лопата, брадва...
То ако не беше така то нямаше да ги има тези машини (че и да се запазва ден и час) а всеки щеше да мааа с лопатата. :-D
Вкарай си техника за грубата работа. Дори след нея ще остане за мааане с лопата, кирка... И то доволно.
Абе нищо ням да спестиш.
:partyman:
P.S. Кирпича що го трупаш и къде?
Той обикновено е от глина и хич не е плодороден. Просто го махни от мястото...
EDI - майстор
Таман и аз за кирпича, махай го от мястото.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
чет мар 26, 2020 10:26 pmВасил алексиев написа:
...бихте ли ми казали начин по който мога да овалям мястото без багери и тем подобни машини ...
Начинът е як гръб, лопата и мотика. Изображение
Кирпичът не е баш да пречи. Заравнявай си, като ще го засяваш, ще изсипеш угнила тор и ще се подобри положението. Моята нива е с благодатна жълта русенска пръст, която е супер за кирпич :-) Ама си ражда :-)
Djack - специалист
Аз си взех едно ранчо, което не беше стопанисвано последните 10-11 години - буквално беше гора! Сяках, рязах, корених, фрезовах, търмъчех, валирах - каквото се сетиш! Изкопах около 9м/3 пръст за да положа тръби за поливане! Насях тревата, купих си косачка и .......! Като ме натиснаха едни къртици .......! В ляво от мен има 10 декара необработвама площ, в дясно от мен има 2 декара необработваема площ - нямат нито една купчинка....! При мен всичко е на вили-мотовили! Като лунен пейзаж е! На всеки 3 линейни метра косачката загребва купчинка и гасне - в чудо се видях! Всичко опитах - оттърване няма! С две думи, не се претрисай в изравняването, моето го бях направил гладко, като ракетна площадка и кво???

Тема "Изравняване" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: