• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 13
theagent - специалист
нед дек 22, 2019 6:06 pmshumanska написа:
...
Малко е нелепо, че човек трябва да си измисли проекта без да има представа после ще може ли да си го позволи да го построи....
Нормална ситуация. Правиш някакви планове, после на тяхна основа правиш сметка. Ако не излиза сметката - променяш плановете и те така.
В крайна сметка, винаги има нещо непредвидено. А и условията се менят непрекъснато.
BLUEPUPIL - майстор
Нека да има в темата и мнение на „лошият“ или „злият“.
Усвояването на подпокривното пространство, често води до топъл покрив, който категорично не харесвам и е един доста голям компромис.
D_U_D_E_ - помощник
Аз също съм на етап проектиране и темата е доста интересна. Смятам да строя едноетажна къща с плоча над етажа и обмислям след време(като поотраснат децата) да усвоя и подпокривното, като ще се да се ползва за игри, филми и т.н. тоест няма да има спални и бани. Ясно ми е, че трябва да предвидя място за стълбата след време и надстрой. За начало ще изолирам плочата с 5-7см фибран, а после да изолирам покрива. Може ли после да се прави отвора или трябва при леенето? Друго какво е важно от сега да се предвиди?
При тези проекти с усвояване на маломерни пространства е важен дизайна после. Тук намерих една илюстрация на нещо подобно... :yawinkle:
Руди - майстор
пон мар 02, 2020 1:43 pmD_U_D_E_ написа:
Може ли после да се прави отвора или трябва при леенето?
Добре е да се предвиди мястото за отвора и стълбата, така че да
се съобрази с разпределението на долния и на горния етаж.
Временно може да се затвори с капак. Аз лично купих сгъваема
стълба, тя си е с капак и реших на първо време задачата.
Изображение

Ако ще се ползва пълноценно, избирайте моделте с
най-широк отвор, иначе ще ви е тесен за обзавеждането.
Градинския сет едва го прибрах през 70/120 отвор, сега
дойде време пак да го вадя...
nikolov333 - майстор
Дай някой примерни линкове с такива стълби с капак, че това го замислям и аз..
Руди - майстор
пон мар 30, 2020 4:05 pmnikolov333 написа:
Дай някой примерни линкове с такива стълби с капак, че това го замислям и аз..
Първо я купих от ТУК.
Строителят остави отвор 120/70 +/- 5 мм, но стълбата се оказа точно толкова, без луфт
не влезе за милиметри. Продадох я, за да не кърти.
После купих от Практикер Цък
Тези са с размери с 25 мм по-малки 117,5/67,5 см и влезе точно.
Подобни видях и в Хоуммакс Цък,
но и тези бяха 120/70 и искат отворът да е малко по-голям.
Внимавайте с размерите!
nikolov333 - майстор
Мерси..точно затова питам.. :partyman:
naster - майстор
Аз трябва да измисля подобно решение за стълба, но от стълбищна площадка на полуетаж към вертикална врата. Реално трябва да се преодолеят 1.5м във вертикала, но вратичката е на стена, а не на таван.
P K
пон мар 30, 2020 4:05 pmnikolov333 написа:
Дай някой примерни линкове с такива стълби с капак, че това го замислям и аз..
Това е особеното - ние скоро гледахме в Практикер такава стълба и мислехме да взимаме - но после разбрахме, че реално сгънатата стълба е доста висока и трябва да може да влезе в отвора. Понеже ни е малък отворът, си мислех, че мога да взема стълба с отвор с по-голям размер и да я вградя просто в окачения таван, ама нейсе - бая трябва да се свали окаченият таван надолу, за да стане тази работа...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 13

Тема "Всичко за усвояването на подпокривното пространство - идеи, методи, материали" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: