• 1
  • 2
Ел. инструментите. Консумативи.
Lyubcho_88 - напреднал
Здравейте колеги! Много интересна тема с удоволствие чета защото съм намислил да взимам водоструйка за миене на колата, както и балкони, килими, мокети, стелки, площадки, огради и каквото друго се сетя :D
Разгледах много коментари за Karcher. Едните казват - "ползвам ниския клас К2 и съм старшно доволен, избила си е парите 100кратно", други пишат "пълен боклук, 600лв на вяръта, пластмасови глави се пукат, забиват, със слаба струя, не вършат работа". В същото време Бош с какви глави са? Споменавнат се и Lavor, а аз намерих и една чешка марка Hetch. Ще ми се да взема някаква за не повече пари от 300лв. Обаче, ако е все едно дали е 300 или 150, защото явно са нисък клас, то тогава не е ли по-добре да взема за 150лв?

МНого ще съм благодарен, ако хора с опис дадът мнение кой е правилният избор. Ето какви модели разглеждам:

уртра ниския клас на Karcher
- ВОДОСТРУЙНА МАШИНА KARCHER K 2 BASIC - 150лв

Бош вариант
- Водоструйка Bosch Universal Aquatak 125 /1500W, 125бар, 360л/ч/ - 250лв
малко по-скъпия модел с повече налягане
- Водоструйка Bosch Universal Aquatak 135 /1900W, 135бар, 410л/ч/ - 310лв

моделът на Lavor
- Водоструйка Lavor One Extra 135 /1900 W, 135 bar, 420 l/h/ - 312лв
има и ninja, като не знам каква е разликата, а са на една цена
- Водоструйка Lavor Ninja 130 Plus /1800 W, 130 bar, 420 l/h / - 312лв

ето и моделът на Hetch - който е най-високи параметри на хартия и не лоша цена
- Водоструйка Hecht 320 / 2000W, 165 бара, 420 л./ч./ - 220лв

Таа кое да избера? :D
speka_rs - майстор
Аз ползвам на Парксайд и съм доволен.
kozl - майстор
Имам 2 Karcher-а и двата все още работят, но те съветвам не на тази от 150 лв. Големия Кархер беше на ремонт дето ме жулнаха 260 лв.
Братовчеда ползваше Кархер от най-евтините и след като се скапа мина на Бош от евтините. А Боша искара много по-дълго.
Обаче тва беше отдавна и сега Боша мое вече да не е баш Бош :-D
Требеше да мием към над 4 дка подземен паркинг. Купихме некакъв B&D за 160 пари. Машината работи нон стоп и скапа 3 маркуча докато се усетим да го подменим с професионален маркуч.
yanko78 - специалист
За тия пари, всичко е детска играчка. Харесвай си на цвят някоя и скачай. Най близката читава машина отива над 1000 лв. А ако ти трябва истинска водоструйка, отиваш на трифазна и т.н.
В момента в лидл има от 220-230 лв намалена на 130 с три години гаранция. Цена/качество най балансирана.
Lyubcho_88 - напреднал
Ейй жив да си! Дано да има. Ще скокна до лидл после да проверя.
Lyubcho_88 - напреднал
Взех на parkside. Утре ще я тествам :)
Lyubcho_88 - напреднал
Сега друго се сетих. Ясно е, че с тия водоструйки всички мием вънка. Намерих: НАРЕДБА за управление на отпадъците и поддържане и опазване на чистотата на територията на Столична община

Чл. 71. Забранява се:
(3) миенето, гресирането и ремонтирането на моторни превозни средства, с които се замърсяват улиците, тротоарите, паркингите, площадите, зелените площи, междублоковите пространства, местата за отдих и край поречия и водоеми;

по-долу има Раздел II
АДМИНИСТРАТИВНИ НАРУШЕНИЯ И НАКАЗАНИЯ
но там този член не е цитиран. Някой може ли да каже каква би била глобата при съставяне на акт за да съм подготвен?
kr1100 - майстор
[quote=Lyubcho_88 ;
...по-долу има Раздел II
АДМИНИСТРАТИВНИ НАРУШЕНИЯ И НАКАЗАНИЯ
но там този член не е цитиран. Някой може ли да каже каква би била глобата при съставяне на акт за да съм подготвен?
[/quote]
Най- бързо и лесно ще те хванат за използване на вода за питейни нужди
Lyubcho_88 - напреднал
Въпроса е не за кое ще се хванат (то е ясно :-D), а каква е стойноста на административното нарушение, ако изобщо може да се състави такова. :rolleyes:
  • 1
  • 2

Тема "Водоструйка или домашна автомивка..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: