Ел. инструментите. Консумативи.
offvt - специалист
Имам нормална обаче кръста(годините) се обаждат и реших да се
оборудвам за тънки дръвчета и кастрене.
Гледах в Тубата с такива режат и диаметри с размера на шината, но
за 25-кубиков двигател е голям товар и скъсява живота му.
dragozow - майстор
Можеш да отрежеш дебело дърво, но нямаш много опора с една ръка.
Изображение[/img]ИзображениеЗдравейте. Имам въпроси относно stihl ms 180/C. Харесал съм една такава втора употреба. Как да разбера къде е произведена, понеже срещнах информация че ги правят в Китай и Америка. Тези от Америка били по-качествени(поне така пишат). Имат ли някаква разлика-визуално и технически. Срещнах също че се монтирвали две марки карбуратори. На тази, която съм харесал на горният пластмасов капак(оранжевият) няма отвори над капачката за гориво за поемане на въздух а в ютуб и по други снимки видях че има такива и с отвори на този капак. Лошото е че лепенката, която е под ауспуха е изтъркана от употреба на която пише къде е произведена. Моля ви ако някой може да ми помогне. Иначе омаслява добре веригата и не тече масло-проблеми, които четох тук. Другото което занелязах е че много лесно запали а вътре бензина не се знаеше от кога е. Тук срещнах колеги, които се оплакват че трудно палели този модел-странно. Моля да ми помогнете с подробна информация конкретно за този модел. Резачката е 2017г. ако има значение за качеството и производството.

Прикачен файл

IMG_20200413_225030.jpg
IMG_20200413_225030.jpg (99.87 KиБ) Видяна 1864 пъти

Прикачен файл

IMG_20200413_225214.jpg

Прикачен файл

IMG_20200402_190227.jpg
IMG_20200402_190227.jpg (25.05 KиБ) Видяна 1870 пъти
Не мога да повярвам, че от толкова технически лица тук никой не отговори на въпросите ми. Наистина имам нужда от вашата компетенция. Моля ви за помощ.
borchoyor - специалист
чет апр 16, 2020 12:24 pmvalio_0089 написа:
Не мога да повярвам, че от толкова технически лица тук никой не отговори на въпросите ми. Наистина имам нужда от вашата компетенция. Моля ви за помощ.
Първата цифра на серийния номер показва къде е произведена, 1 Германия, 2 САЩ, 6 или 7 май беше Китай, виж номера.
Серийния номер е набит до ауспуха, където излоза веригата, почисти, но не с шкурка😁
Последна промяна от borchoyor на чет апр 16, 2020 7:35 pm, променено общо 1 път.
За жалост както писах лепенката с номера под ауспуха е изтрита от работа. Къде другаде да проверя за сериен номер?
borchoyor - специалист
чет апр 16, 2020 5:29 pmvalio_0089 написа:
За жалост както писах лепенката с номера под ауспуха е изтрита от работа. Къде другаде да проверя за сериен номер?
Номера е набит, до ауспуха, където излиза веригата
Прикачен файл:
serial_no.jpeg
serial_no.jpeg (32.37 KиБ) Видяна 1757 пъти
Ако е зацапан, не чисти с шкурка😁
Lion15 - специалист
Първо весели празници на всички.
От две седмици все забравям да ви питам:
Бащата преди две седмици видял във една страница във фейса резачки дружба,нови модели за по 80лева.
И взел,че поръчал една,че март месец старата хускварна 353 сцепи цилиндър.
Да ви питам тия боклуци с какво качество са горе долу ?
Поработих с нея и изглежда долу горе читава.
Нарвзах 3 кубика дърва на едни комшии на село с нея без проблем.
Става дума за домашна употреба.
dragozow - майстор
Качеството е каквото уцелиш. Ако изкара два сезона ще е избила парите. Както си се убедил няма нищо общо с 353.
koveslav - майстор
Що не добавихте още някой лев да си възстановите 353-ката.Тя е от последните много истински модели.Китайските са пълна скръб,обикновено иска почти всеки сезон нов карбуратор.Вярно той струва 10-15лв,ама смяна,настройка,пробаднала работа и т.н. Огромния разход нагориво,разпадащите се горивопроводи,постоянно чупещия се стартер и палци на маховика и т.н. не ги броя....Иначе когато работят режат и имат прилична мощност,няма майтап.Но нямат оборотите под товар и скоростта на рязане на марковите машини.

Тема "Тема за резачките и моторните триони" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: