• 1
  • 41
  • 42
  • 43
  • 44
  • 45
  • 96
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
batrado - специалист
нед апр 12, 2020 1:25 amburgas61 написа:
дравейте Колеги,
Започнах да печатам с филамент ABS,но обекта не може да прилепне плътно до леглото..след третия слой крайщата му се отлепват от леглото.
Гледах в Youtube че слагат лепило…пробрах и аз ,но не се получи.
Ще ви бъда благодарен ако някой от вас сподели,как работи с ABS филамент.
Поздрави:)
Привет burgas61 ,
за моят принтер конфигурацията за ABS е следната: температура на леглото за първи слой е 125 градуса за останалите 110, температурата на печат е 250 градуса. Тука трябва да внимаваш с какъв екструдер си ако тефлоновата тръба стига ча до дюзата температура от 250 грдауса може да разтопи тефлоновата тръба. Аз съм с варинат с изцяло метален екструдер и нямам проблем с по-вискоите температури.
Преди съм ползвал следните видове тиксо: зелено PET (примерно https://www.aliexpress.com/item/4000353 ... web201603_) също така добре се получаваше и с полиамидно или каптон тиксо (примерно https://www.aliexpress.com/item/3304607 ... web201603_)
Но примерно на 10-ия печат трябва да се подмени самото тиксо. Става доста бързо и лесно с вода и сапун ама писва затова минах на вариант 8 мм алуминиева плоча с PEI покритие.
Може също така да пробваш да добавиш подложкa или Raft при печат с ABS.

Поздрави
burgas61 - напреднал
Здравейте BatRado,
Благодаря за информацията…ще пробвам с Raft.
Поздрави:)
STEPER - специалист
Здравейте,
Между другото,как пазарувате от Китай в условията на пандемия :? :)
STEPER - специалист
След много часове на печат ето какво се получи:

*** MEDIEVAL CASTLE ***

Прикачен файл

5.jpg
5.jpg (25.76 KиБ) Видяна 2306 пъти

Прикачен файл

4.jpg
4.jpg (27.77 KиБ) Видяна 2306 пъти

Прикачен файл

3.jpg
3.jpg (25.31 KиБ) Видяна 2306 пъти

Прикачен файл

2.jpg
2.jpg (28.75 KиБ) Видяна 2306 пъти

Прикачен файл

1.jpg
1.jpg (28.92 KиБ) Видяна 2306 пъти
STEPER - специалист
нед апр 12, 2020 1:15 pmbatrado написа:
Преди съм ползвал следните видове тиксо: зелено PET (примерно https://www.aliexpress.com/item/4000353 ... web201603_) също така добре се получаваше и с полиамидно или каптон тиксо (примерно https://www.aliexpress.com/item/3304607 ... web201603_)
Здравейте,
Между другото,как пазарувате от Китай в условията на тази пандемия :?: :?
batrado - специалист
чет апр 16, 2020 8:37 amSTEPER написа:
нед апр 12, 2020 1:15 pmbatrado написа:
Преди съм ползвал следните видове тиксо: зелено PET (примерно https://www.aliexpress.com/item/4000353 ... web201603_) също така добре се получаваше и с полиамидно или каптон тиксо (примерно https://www.aliexpress.com/item/3304607 ... web201603_)
Здравейте,
Между другото,как пазарувате от Китай в условията на тази пандемия :?: :?
Здрасти STEPER,
замъка изглежда страхотно. Предполагам времето за печат е поне 20 часа на детайл.
Складовете на китайците в Европа са почти празни и е невъзможно да поръчаш нещо без мито и ддс.
Аз имам няколко поръчки направени в алито края на феврураи, които идват с малко по-голямо забавяне. Това, което забелязвам е цената за доставка, която в алито се е вдигнала. Ако преди беше безплатна доставката то в момента за дребни неща е някъде към 3-6$. Има и магазини, от които не можеш да направиш доставка до БГ.
Сега понеже има малко време реших да поработя върху нови два принтера но примерно такова легло, каквото си бях поръчал от clever3d.de няма. Явно доставките на алуминий от Китай за Европа са ограничени или спрени.
Единият е CoreXY кинематика и за легло може да ползвам старото от моя принтер - поне за тестове. То е 3мм алумиева плоча със залепен 1мм PEI лист. И реално ако успея да го подкарам да печата с PLA няма да ми трябва подгряване. Вторият принтер, по който бях тръгнал да работя стана донор на първият, просто няма чаркове и за двата. Кинематиката му е от типа на Prusa, Anet и т.н.
STEPER - специалист
Здравей batrado,
Времето за печат на детайлите по замъка е 3-3,5 часа на детайл.Печатенео е с скорост 80 мм. при слой 0.2 и
60 мм. при слой 0.12 и запълване 10%.
Карантината,указаниаята да си останем в къщи и затварянето на Сфия ми дадоха свободно време да завърша и
втория си VORON Afterburner принтер,с директ драйв и BMG екструдер. Той е вече с две релси на остта Х или общо 8 релси:)
За беля се оказа,че не ми стигат ремъци за осите X и Y така,че ми предстои пазар в Китай :) и отлагане на финала във
времето.
Определено за сега се отказах от това алуминиево легло след като от clever3d ми отговориха,че нямат. И не е въпроса
толкова до липсата на материал, Алуминии - на път и под път - и в София може да си купиш - а себестойността на продукта
който се оказва висок в сравнение с това което предлага пазара,особено китайския.
Аз си оставам със старото,класическото легло от ерата на на първите 3Д принтери от типа на МК2а като печата на стъкло. Това ми дава
оперативност и гъвкавост. Бързо достигане на зададена температура независимо от филамента - PLA,ABS или други,
бързо охлаждане и сваляне на детайла,лесна подмяна на печатната повърхост при дефект,разбира се и възможност за
autolevel и т.н.
Интересното е тук и което искам да отбележа,че първото такова легло на текстолитова подложка което вече имам
десетина години е още здраво и работи без някакви дефекти по него.
На път съм да приключа с направата на 3Д принтери. Направил съм доста от тях с различна кинематична схема,
и сега мисля да се ориентирам към технологията за многоцветен печат и SMuFF - мултифиламентно /многоцветно/
подаващо устройство.
Поздрави
batrado - специалист
Честито Възкресение Христово Приятели,
пожелавам Ви здраве и благополучие и в тези трудни времена да успеем да запазим човешкото в себе си :)
STEPER - специалист
Здравейте,
Христос Воскресе
Слайсер CURA може ли да печати по USB след като се свърже принтера към компютъра. :?:
без да се използва SD картата.
Аз не можах да намеря някакви опции за това в програмата. :?
Възможно е да става чрез допълнителни макроси или плъгини.
Моля ако някой знае нещо по въпроса да сподели,за което предварително Благодаря.
Поздрави

Отеглям молбата си :)
Не е необходимо вече. Разбрахме се.Неволята помогна :wink:
resistbody - майстор
Аз мисля да минавам на Октопринт, че принтера е долу при бабата и не знам какво се случва, днес пуснах един дълъг принт, отивам да проверя какво става, тя заключила.. не върви да я вдигам... та имам и распбери и камера само време трябва да отделя..
  • 1
  • 41
  • 42
  • 43
  • 44
  • 45
  • 96

Тема "3D принтер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: