• 1
  • 2
Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
radius - майстор
Гледам го едно зърнисто, грапаво и си мисля, че е много добра основа за скъпата ми алкид-уретанова боя (http://www.denicom.bg/antikorozionni-po ... kyton.html ). Боята е амнайсе в едно, така че се ползва и за грунд. Мазнах тестово въру праховото и на едно място където съм го свалил. Ами не е добре, лющи се лесно от праховото, а където е чист метал, боята след белене, оставя кафяви следи (значи има адхезия). Не е съвсем изсъхнала, но като стане това, ще е много по-здраво прилепнала въврху чистия метал. Ето ориентировъчни снимки.

върху праховото:
Прикачен файл:
IMG_20200413_160244.jpg



и на гол метал:
Прикачен файл:
IMG_20200413_160425.jpg



Свалянето на праховото не ми е опция, много са профилите (40бр. по 2.3м), пробвах с горелка - става много бавно и смрадливо, пробвах с ламелен диск, но успях да си прецакам ротора на флекса (слабичък) още на 150см, а уж го пазех.
Сега съм шкурнал праховото със 180 да видим, но ми се струва, че проблема не е в повърхността, а е по-скорто химически.
Какво ще ме посъветвате, профилите ще са за ограда, така че няма да виждат механично усилие, но не ми се ще да ги мажа при такава слаба адхезия...
kozl - майстор
Аз съм ползвал грунд за PVC да боядисвам тръби от поливенилхлорид. Но праховото се води полиестер и дали този грунд ще стане :? :?
А може да има и грунд за праховобоядисани повърхности :roll:
radius - майстор
Това е добра идея, фирмата има един грунд Galvinol, който съм ползвал преди години за нови поцинковани покрития (улуци) и още държи. RUST-OLEUM CombiPrimer Tack Coat 3302 /Galvinol/ се използва върху
галванизирана стомана, неръждаема стомана, алуминий, мед, смола, порцелан и
други гладки, непропускливи повърхности, непосредствено преди нанасянето на
покритията за метал на RUST-OLEUM
Не че моята повърхност е гладка, но може би на микрониво е някаква запечатана. Малко е скъпичък 35лв е кутията, но свършва бавно. Ще питам вносителя какво мисли по въпроса.
П.С. Според тях има смисъл от грунда, така че поръчах и грунд :cry: .
Мерси, козльо, за идеята. Дано да е работеща.
Lion15 - специалист
вт апр 14, 2020 9:43 amradius написа:
Това е добра идея, фирмата има един грунд Galvinol, който съм ползвал преди години за нови поцинковани покрития (улуци) и още държи. RUST-OLEUM CombiPrimer Tack Coat 3302 /Galvinol/ се използва върху
галванизирана стомана, неръждаема стомана, алуминий, мед, смола, порцелан и
други гладки, непропускливи повърхности, непосредствено преди нанасянето на
покритията за метал на RUST-OLEUM
Не че моята повърхност е гладка, но може би на микрониво е някаква запечатана. Малко е скъпичък 35лв е кутията, но свършва бавно. Ще питам вносителя какво мисли по въпроса.
П.С. Според тях има смисъл от грунда, така че поръчах и грунд :cry: .
Мерси, козльо, за идеята. Дано да е работеща.
Пиши какво е станало после,че и аз имах същия проблем с едни профили подобни на твоите и тва прахово покритие нема сваляне.
И аз си играх цял ден с флекса и после пък два дена ми трепереха ръцете
Пп.Колко ватс ти е флекса,че го прецака?
Моя е 500вата,ма що зор видя и пак не го прецаках.....
radius - майстор
Там някъде, 450-500 (сбирток е и не знам със сигурност) и доста си пазя машинките. Не знам що така стана. Ще пиша, преди малко мазнах от грунда, много особен материал, едно че мирише особено и второ като намажеш и пипнеш, пуска едни конци, лепкав е много. Трябва до 24 часа да сложа боята. Довечера ще мазна боя и утре вечер ще кажа горе-долу как е. Пълна проба след 2-3 дни да оветрее хубаво боята в дълбочина.
nork - специалист
Каква ти е идеята, че върху прахово боядисан и запечатан профил искаш да слагаш боя с ръждопреобразовател? :?:
Ако е тук таме праховото покритие да мислиш такива варианти.
radius - майстор
Идеята е, че боята много ме кефи как покрива, а и коловете вертикалните са боядисвани преди 5-6г на гол метал със същата боя и понадрани с ръждички от временната телена ограда.
nork - специалист
ср апр 15, 2020 9:08 pmradius написа:
Идеята е, че боята много ме кефи как покрива, а и коловете вертикалните са боядисвани преди 5-6г на гол метал със същата боя и понадрани с ръждички от временната телена ограда.
Вземи си нормална боя същият цвят, а тази я остави за вертикалните колове, все пак праховото покритие се прави да предпазва метала. Излишно се вкарваш в тревоги заради една боя, но ти си знаеш. Лично не бих се занимавал с грундове и т.н., явно опцията да се вземат нови профили също не е вариант.
Здраве и наздраве :drinkers:
radius - майстор
Но защо мислиш, че нормалната боя ще държи добре на праховото, според мен пак ще е зле.
Тия колове са ми без пари, но такива работи ми създават (не е предмет на тази тема), че по-добре да си бях купил нови.
nork - специалист
Защото не съдържат разтворители и останалата химия за ръждата....
Всичките n в 1 бои дето предпазват защитават и т.н. са бъркани с химия да разтвори повърхностният слой на метала и да направи здрава абхезия за да не прониква влага и кислород
  • 1
  • 2

Тема "Боядисване върху прахово покритие" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: