• 1
  • 2
Ел. инструментите. Консумативи.
iliya_i - майстор
Аз пук си ползвам маркуч и гъба А в квартала има яодоструйка на аамообслужване с цена 1 лев за 10 минути. Та напоследък ползвам повече нея. Ако си мия колата веднъж месечно, лидълската би се изплатила за около 10 години. Е къде ми е сметката от такава инвестиция? Нещо като гайковерт, с който да сменяш гуми 2 пъти на година :lol:
Cpk - специалист
Off: Електрическия гайковерт от Кауфланд е малко под 80 лв. и развива поне 120-130 Нм без проблем. За завиването вече достягам с ключа. Струва си, при цена на смяна на гуми от 20 лв. Не знам колко време ще изтрае - сега го ползвах за първи път. Ако устиска повече от 2 години ще съм на далавера🙂
iliya_i - майстор
чет апр 16, 2020 1:43 amCpk написа:
Off: Електрическия гайковерт от Кауфланд е малко под 80 лв. и развива поне 120-130 Нм без проблем.
При положение, че са стегнати с 180-200 Нм, е голяма далавера, след като ги разхлабиш на ръка, после да обере свободната резба :wink:
kuger - майстор
чет апр 16, 2020 8:26 amiliya_i написа:
При положение, че са стегнати с 180-200 Нм, е голяма далавера, след като ги разхлабиш на ръка, после да обере свободната резба :wink:
Ее, това да не са камионски гуми :?
iliya_i - майстор
чет апр 16, 2020 12:40 pmkuger написа:
чет апр 16, 2020 8:26 amiliya_i написа:
При положение, че са стегнати с 180-200 Нм, е голяма далавера, след като ги разхлабиш на ръка, после да обере свободната резба :wink:
Ее, това да не са камионски гуми :?
Ами етп данни. За доста модели силата е над 100 Нм.
http://mercedes-bulgaria.com/polezno/po ... -2010.html - таблицата долу.
А оня, гумаджията като ги начука хубаво с пневматичния гайковерт....
После с 30 см рамо трудно развивам, а съм 100 кг.
kuger - майстор
чет апр 16, 2020 12:56 pmiliya_i написа:
чет апр 16, 2020 12:40 pmkuger написа:
чет апр 16, 2020 8:26 amiliya_i написа:
.........А оня, гумаджията като ги начука хубаво с пневматичния гайковерт....
После с 30 см рамо трудно развивам, а съм 100 кг.
Съгласен съм, гумаджията е гледал задника на даскалицата си :-D
Имам в предвид нормално затегнати болтове или гайки. Може да ви се стори лъжа, но имам 12V гайковерт на Парк...., с него развивам болтовете на Реното с малко повече време отколкото с пневматичен. При условие, че съм си ги стегнал аз. Затягам с него и дозатягам с кръстат ключ, максимум половин оборот.

За водоструйката, имам PHO 150 E4. С нея /имам я от три години/ успях да извадя фугировката от тротоарните плочки пред къщата ми. Миналата година, без да искам насочих острата струя към гол крак. Уверявам ви, хич не е приятно, имах чувството, че ще ми пробие крака.

пп: Това не означава, че хваля марките на ЛИДЛ, просто на мен ми вършат работа........, любителска работа.
aroot - специалист
пет апр 10, 2020 2:49 pmyanko78 написа:
За тия пари, всичко е детска играчка. Харесвай си на цвят някоя и скачай. Най близката читава машина отива над 1000 лв. А ако ти трябва истинска водоструйка, отиваш на трифазна и т.н.
В момента в лидл има от 220-230 лв намалена на 130 с три години гаранция. Цена/качество най балансирана.
Здравейте.
За да не отварям подобна тема, ще използвам тази.
Въпросите са същи - коли, килими, тераси и т.н, но бюджета 2 идеи по-нагоре. Около 500 лв, като мога да вдигна още малко, ако се налага.
Цитирам мнението на колега, с въпрос, какво да гледам, какво да търся, докато избирам водоструйка, някаква характеристика, клас?
Харесах си една Водоструйка електрическа Makita HW1200, горе долу в моят бюджет. Трябва ли да търся да имат комплект за почистване към машинката, или се купуват отделно - дюзи, пистолети, смесители за пяна и т.н.?
Най-евтиният син бош Водоструйка Bosch GHP 5-55 W/EEU / 130 bar, 2.200 W, 500 l/h гони 900 лв, като поне от теоретичните данни не мога да схвана за какво ги искат тия пари, и дали си заслужава за домашно гаражно ползване.
Съответно, ако всичко да 500 лв е еднакво като качество, явно трябва да се гледа по-надолу като цена.
Лидълските ги изпуснах, т.е. в магазина нямаше дори и табелка, в 10.30 ч
Гледах и разни клипове в нета, главно руските и общо взето там поне макитата беше ОК. Надявам се някой с подобен клас машинка да сподели лични впечатления, отзиви, + - и т.н..
Благодаря предварително.
yanko78 - специалист
нед май 17, 2020 8:44 pmaroot написа:
пет апр 10, 2020 2:49 pmyanko78 написа:
За тия пари, всичко е детска играчка. Харесвай си на цвят някоя и скачай. Най близката читава машина отива над 1000 лв. А ако ти трябва истинска водоструйка, отиваш на трифазна и т.н.
В момента в лидл има от 220-230 лв намалена на 130 с три години гаранция. Цена/качество най балансирана.
Здравейте.
За да не отварям подобна тема, ще използвам тази.
Въпросите са същи - коли, килими, тераси и т.н, но бюджета 2 идеи по-нагоре. Около 500 лв, като мога да вдигна още малко, ако се налага.
Цитирам мнението на колега, с въпрос, какво да гледам, какво да търся, докато избирам водоструйка, някаква характеристика, клас?
Харесах си една Водоструйка електрическа Makita HW1200, горе долу в моят бюджет. Трябва ли да търся да имат комплект за почистване към машинката, или се купуват отделно - дюзи, пистолети, смесители за пяна и т.н.?
Най-евтиният син бош Водоструйка Bosch GHP 5-55 W/EEU / 130 bar, 2.200 W, 500 l/h гони 900 лв, като поне от теоретичните данни не мога да схвана за какво ги искат тия пари, и дали си заслужава за домашно гаражно ползване.
Съответно, ако всичко да 500 лв е еднакво като качество, явно трябва да се гледа по-надолу като цена.
Лидълските ги изпуснах, т.е. в магазина нямаше дори и табелка, в 10.30 ч
Гледах и разни клипове в нета, главно руските и общо взето там поне макитата беше ОК. Надявам се някой с подобен клас машинка да сподели лични впечатления, отзиви, + - и т.н..
Благодаря предварително.
Звънни на националния телефон на Лидл и попитай, дали могат да ти е подсигурят (ако е имат налична) до магазин който ти е удобен. Вече няколко пъти мия с тяхната струйка и съм супер доволен за парите си, дори и за 230 лв. Виж и характеристиките и ще видиш, че са супер за цената си. Почти щях да купя Karcher HD5/15 за 1380 лв., ходих дори в центъра им и е пробвах. Със сигурност е добра, но не съм сигурен цена/качество може да стигне лидълската.
  • 1
  • 2

Тема "Водоструйка или домашна автомивка..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: