Ако сте ремонтирали нещо в дома си. Качете тук вашите снимки. Преди - След
Здравейте. Искам да си пооправя мазето и имам нужда от съвет за това с какво да покрия стените на мазе. Стените са тухлени. Досега като идеи са ми хрумнали да използвам влагоустойчив гипсокартон или груба мазилка. Температурата вътре е 17 градуса, а влажността 71%. Има дупки в стените, през които са минавали мишки или плъхове, и затова искам да сложа нещо, с което да ги спра. Знам, че преди години е имало наводнения, но не знам дали е от чиста вода или мръсен канал. Един от съседите си е направил мазилка вътре. Друг е сложил гипсокартин, който е залепил с помощта на топки материал под него. Както се разбира от изказа ми, не съм строител, но се надявам да успея да си направя сам ремонта. Чакам съвети кое е най-подходящия вариант?
Мазето ще го ползвам да складирам разни неща и ще си сложа една масичка, за да мога да правя някои дребни ремонти. Ето и снимки от това как изглежда в момента:
Прикачен файл:
1.jpg Ето така изглеждат стените.
Прикачен файл:
2.jpg Една от дупките, които трябва да затворя.
шоп - майстор
За мен по-подходящо в случая от вароциментова мазилка няма.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
чет апр 16, 2020 3:33 pmшоп написа:
За мен по-подходящо в случая от вароциментова мазилка няма.
+1
chapara - майстор
+1, но само циментова с добавка по малко на лепило за плочки. Варта няма място в помещение с влажност 71% :wink:
zz_stefanov - майстор
Нищо лошо да му направиш мазилка. Но ако гониш красота, гладкост изравняване и ти е мерак, ОК. Само дето ще стане по тясно.
Аз бих запушил отворите, поочукал стърчащата мазилка, шпакловал с лепило и толкова. Е може и един бял латекс за раскош.
Мазе е все пак. :)

Тема "Съвет за стени на мазе" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: