• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
fbr - майстор
Абе разбута ли се там всичко е за смяна, уплътнението бял кахър, но първо трябва да се изчисти котления камък, анодната защита е за смяна, нагревателя няма как да го оставиш, и след всички тия работи се оказва че и балона е проблемен, щото точно около леглото на уплътнението, при щанцоване метала изтънява, и първо оттам се пробива, но, като е пълен бойлера няма проблем, след изчистване на котления камък за да легне уплътнението, шурва.
Честно казано не ми се инвестира енергия в това да го мисля всеки път като го пусна. Може и да може да се позатегне нещо и да спре да тече ама аз все ще си имам едно на ум. Ще го проверявам често и т.н. Не е толкова скъп да си взема нов. Да беше в гаранция да го мъча ама той е на 9 години.
Така ... звъннах в сервиза на Елдом в 9:15 тази сутрин. 14:30 вече имаме нов бойлер монтиран. И то по време на пандемия :) Тия хора сериозно гонят рекорди. Много приятно изненадан.
kozl - майстор
чет апр 16, 2020 2:37 pmkrasimir_tsonev написа:
Така ... звъннах в сервиза на Елдом в 9:15 тази сутрин. 14:30 вече имаме нов бойлер монтиран. И то по време на пандемия :) Тия хора сериозно гонят рекорди. Много приятно изненадан.
Да ве и тука е така за нов - веднага, за ремонт ше видим :-D
Antonii - майстор
чет апр 16, 2020 2:37 pmkrasimir_tsonev написа:
Така ... звъннах в сервиза на Елдом в 9:15 тази сутрин. 14:30 вече имаме нов бойлер монтиран. И то по време на пандемия :) Тия хора сериозно гонят рекорди. Много приятно изненадан.
Честит ви нов бойлер и дай боже всекиму такива възможности да си сменя бойлера при най-малкия проблем :wink:
Да си го ползвате със здраве и не се чудете, че са ви го монтирали толкова бързо.
В момента много фирми изпълняващи поръчки преди за около месец, сега ги изпълняват в рамките на дни.
По това сами можете да си направите изводите за какво свиване на икономиката става покрай тази пандемия.
kozl - майстор
чет апр 16, 2020 5:23 pmAntonii написа:
Честит ви нов бойлер и дай боже всекиму такива възможности да си сменя бойлера при най-малкия проблем :wink:
Аз па не разбрах кое наричаш "най-малкия проблем" :?
Това, че е прокапал?
Или това, че е на 9 години?
Antonii - майстор
Доколкото разбрах от писаното проблема ви е бил в уплътнението на фланеца.
Ако смяната на това уплътнение е голям проблем, моля да ме извините.
Ако пък проблема е бил в нещо друго, значи аз нещо несъм разбрал.
И това да има финансови възможности човек, поне според мен не е престъпление.
Напротив трябва да се поощряват такива неща, така икономиката върви напред, а не чрез държането на пари по банките.
zz_stefanov - майстор
Трудно е да се каже какво ще стане. Ако анодната защита не е функционирала дълго време, това че теча е локализиран на място което е лесно за отстраняванае (както е в случая), след подмяната на всичко, голяма е вероятността да се пробие балона съвсем скоро. (личен опит не с един). Бойлера в случая е от 2011'та.
Ще бъда честен с вас - аз от бойлери не разбирам. Не разбирам от печки, съдомиални и перални. Да поправя такава техника сам е трудно. Търсене на майстор, чакането да дойде, ангажимента да идва в нас и всичко останало отнема време и най-важното енергия. Когато съпоставя времето+енергия вложена в ремонт и същото време+енергия вложено в това с което си изкарвам хляба нещата стават доста ясни. От финансова гледна точка ми е по-изгодно да си купя нов уред. Разбира се не винаги е така. Поправял съм някой неща като копче на фурна или контакт но до там. Четиричленно семейство без топла вода обаче неможе та те така.
zz_stefanov - майстор
пет апр 17, 2020 10:55 amkrasimir_tsonev написа:
Ще бъда честен с вас - аз от бойлери не разбирам. Не разбирам от печки, съдомиални и перални. Да поправя такава техника сам е трудно. Търсене на майстор, чакането да дойде, ангажимента да идва в нас и всичко останало отнема време и най-важното енергия. Когато съпоставя времето+енергия вложена в ремонт и същото време+енергия вложено в това с което си изкарвам хляба нещата стават доста ясни. От финансова гледна точка ми е по-изгодно да си купя нов уред. Разбира се не винаги е така. Поправял съм някой неща като копче на фурна или контакт но до там. Четиричленно семейство без топла вода обаче неможе та те така.
:2thumbs:
  • 1
  • 2

Тема "Бойлер Елдом капе от капака" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: