Всичко за дърводелството
meneldor - помощник
Да се похваля с първото ми творение. От стара ниска масичка за телевизор на две нива и част от челна дъска успях с много зор да направя две лавици за стената. Понеже съм бос в тази област и ми липсват инструменти няма нито един напълно прав ъгъл, а и всички дъски са криви и изметнати, но така има повече чар :)
Прикачен файл:
20200426_150032.jpg
Прикачен файл:
20200426_150047.jpg
Прикачен файл:
20200426_150105.jpg
Дървото съм го изгорил до овъгляване с бутанова горелка. Телена четка, за са се махне черното и да се набразди дървото, миене и леко шкурене. Минал съм ги накрая с два слоя тиково масло, от което потъмня още.
Lion15 - специалист
нед апр 26, 2020 3:10 pmmeneldor написа:
Да се похваля с първото ми творение. От стара ниска масичка за телевизор на две нива и част от челна дъска успях с много зор да направя две лавици за стената. Понеже съм бос в тази област и ми липсват инструменти няма нито един напълно прав ъгъл, а и всички дъски са криви и изметнати, но така има повече чар :)

20200426_150032.jpg
20200426_150047.jpg
20200426_150105.jpg

Дървото съм го изгорил до овъгляване с бутанова горелка. Телена четка, за са се махне черното и да се набразди дървото, миене и леко шкурене. Минал съм ги накрая с два слоя тиково масло, от което потъмня още.
Браво!
Супер си се справил.
Наистина така и а повече чар.
Една етажерка бях правил така с изметнати и криви дъски и верно има повече чар тоя стил .
Щом си направил това без кой знае колко инструмени се чудя какво ли ще направиш,ако имаш професионални инструменти.
Продължавай в същия дух :partyman: !
Lion15 - специалист
Все забравям да питам.
Някой може ли да ми даде идея за конструкциянза етажерка за обувки,че днес вече хвърлих две купешки етажерки?(страшни боклуци)
parketmilanov - специалист
Холна масичка -Орех масив - 60/60/42см /дебелина 5,5см- финиш масло -Osmo .Проект Арх.Великов ,Изпълнение Milanov Wood Art .Скромно нарекохме началото на това сътрудничество Velikov&Milanov :) надявам се да ви хареса .

Прикачен файл

маса орех2.jpg
маса орех2.jpg (85.68 KиБ) Видяна 1774 пъти

Прикачен файл

маса орех.jpg
маса орех.jpg (70.04 KиБ) Видяна 1774 пъти
cvetomir_77 - специалист
нед апр 26, 2020 3:10 pmmeneldor написа:
Да се похваля с първото ми творение. От стара ниска масичка за телевизор на две нива и част от челна дъска успях с много зор да направя две лавици за стената. Понеже съм бос в тази област и ми липсват инструменти няма нито един напълно прав ъгъл, а и всички дъски са криви и изметнати, но така има повече чар :)

20200426_150032.jpg
20200426_150047.jpg
20200426_150105.jpg

Дървото съм го изгорил до овъгляване с бутанова горелка. Телена четка, за са се махне черното и да се набразди дървото, миене и леко шкурене. Минал съм ги накрая с два слоя тиково масло, от което потъмня още.

Лавичките изглеждат добре, ама един съвет от мен - тоя нивелир вземи го изхвърли! С него можеш само да си объркаш някой проект. Имам същия и след второто ползване се оказа, че от него само магнитите ги бива :mrgreen: .
meneldor - помощник
Имам още един ама е много дълъг. Тук ми трябваше приблизително ниво да не паднат бутилките напред :)
ceco_144 - специалист
Здравейте
Днес за под навеса си направих тоя шкаф, подарък от един приятел
Въпроса ми е може ли някой да даде идея, вътре с какво да мина. Да няма много силна миризма, защото вътре съм поставил чаши за кафе и пакетчета 3в :?

Прикачен файл

Resizer_15883400064811.jpg

Прикачен файл

Resizer_158834000648134.jpg

Прикачен файл

Resizer_158834000648151.jpg
ceco_144 - специалист
Тая седмица направих тази декоративна ограда. Не е довършена докрай, че свършиха видите, утре трябва да си взема още. Първо мислех за свързване на летвичките да използвам лепило и клечки за шишета, но не беше много стабилно.
Няма да се мокри, но с какво трябва да го третира преди лак. Някой може ли да сподели? :?

Прикачен файл

Resizer_158834000648128.jpg
Lisko - майстор
С видии много скъпо, с лепило - бавно. Купешките ги правят с нано- ;-) пирончета.

Супер е станало!
Поръчителя ли иска да е лакирано?
EDI - майстор
С нищо друго, директно лак.

Тема "Какво сътворих днес." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: