Най - вълнуващия въпрос зимно време.
nelim - специалист
Тая година нещо много дълго ми продължи сезона, зимата беше мека и мислех че ще ми останат повече пелети от миналата година, обаче сега като ударя чертата, още не съм приключим сезона и изгорените торби са най-много за последните 3 сезона :)
Даже сега заченах и тия торби дето бяха останали от миналата година (като бонус бройка, иначе тях си ги бях изгорил още в началото на сезона) :)

И в момента пак я запалихме, а като гледам изгледите са да палим поне до края на април вечер :)
filmatoplo - майстор
:-D Той генерала така ни уплаши, че разхода на пелети се вдигна :wink: Месец февруари го карах с около 15 чувала ,а през тъпата карантина в март април -малко повече :? щот детето е в една по студена стая -там му е Плейстейшъна :wink: ,мисля да прекратявам вече топлото ,миналата год съм припалвал до днешна дата. :wink:
pechkata - специалист
пет апр 17, 2020 9:52 pmnelim написа:
Тая година нещо много дълго ми продължи сезона, зимата беше мека и мислех че ще ми останат повече пелети от миналата година, обаче сега като ударя чертата, още не съм приключим сезона и изгорените торби са най-много за последните 3 сезона :)
Даже сега заченах и тия торби дето бяха останали от миналата година (като бонус бройка, иначе тях си ги бях изгорил още в началото на сезона) :)

И в момента пак я запалихме, а като гледам изгледите са да палим поне до края на април вечер :)
Ще се пали щом има "Р" в името на месеца...
Аз винаги предвиждам до края на Април да имам пелети - имам още 35 чувала дано да стигнат...
pechkata - специалист
вт мар 10, 2020 5:30 pmandy_forresite написа:
Току що изсипах втора опаковка за днес.
Дотук около 3700 кг. Помощно отопление нямам. Днес го пуснах в 7:30 ч и ще гори до полунощ.
Е аз малко повече съм изгорил от тебе...
До днес около 100 чувала дървесни пелети и около 3 тона суха костилка от вишна...
Ама май щях да мина този период и със 4 тона пелети тази зима - по 400 лв. за тон = 1600 лв. кво му плащаш...
filmatoplo - майстор
Аз ще завърша с около 1300 кг. :)
шоп - майстор
Пилците се броят на есен, а отоплителния сезон в БГ завършва май месец:-)))

Разбира се има и ескимоси, за които 20 градуса вътрешна температура е ОК, но на доста места съм чел, че хора, които не могат да поддържат над 21 гр. в имота си са енергийно бедни и трябва да се подпомагат.
gnt69 - майстор
И аз приключих, 3 палета или 3150 слънчогледови за сезона. Вечер мисля да си припалвам камината ако има студ. :partyman:
Прикачен файл:
камина.jpg
pechkata - специалист
съб апр 18, 2020 2:49 pmшоп написа:
Пилците се броят на есен, а отоплителния сезон в БГ завършва май месец:-)))

Разбира се има и ескимоси, за които 20 градуса вътрешна температура е ОК, но на доста места съм чел, че хора, които не могат да поддържат над 21 гр. в имота си са енергийно бедни и трябва да се подпомагат.
В момента термометъра ми показва 22 градуса в стаята ама довечера мисля да припаля че снощи не палих...
На 20 градуса не ми е гот друго си е 23-24 градуса и да се разхождам гол навсякъде...
pechkata - специалист
вт мар 10, 2020 8:55 pmnandrolon написа:
Не знам тук ли да споделя за чистенето на котела.

Преди го чистех по-рядко от месец. Чак когато не можеше да се отваря и затваря нормално.

Зададена т. 63 градуса на 68 изключва и от инерцията отива до 72-3.

Сега като е почистен хубаво от инерцията вече се напича до 76-7. Няколко градуса отгоре само от почистен котел.

Предполагам, че това повечето го знаете и не е ново за вас, както и за мен уж. Но сега го видях някак нагледно в цифри т.е. градуси.
Котела трябва да се чисти веднъж седмично макар че аз го чистя на две седмици веднъж - напоследък ...
При почистен котел КПД-то се увеличава а и разхода на гориво намалява...
gnt69 - майстор
съб апр 18, 2020 5:01 pmpechkata написа:
Котела трябва да се чисти веднъж седмично макар че аз го чистя на две седмици веднъж - напоследък ...
При почистен котел КПД-то се увеличава а и разхода на гориво намалява...
Аз тая година го ударих на мързел. Не съм отварял отгоре капака на Грейкото, само през отворите под димогарните тръби 3-4 пъти за сезона. Иначе всекидневно самите тръби с ръчката. Оставям го така с пепелта и на есен с бодра песен цялостно почистване. :partyman:

Тема "Разход на пелети!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: