Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
kozl - майстор
Монтирах первазите и опа гледам на некои съм обърнал капачките, та фигурите не съвпадат. И проблем! Нема откъде и как да захвана линейните капаци, за да ги извадя :?
Направих едно куцо приспособление. Куцо, щото немах подходящ материал - може би тънка стоманена пластина дето да се огъне на почити 180 градуса като кука.
Та идеята е с тази пластина да се подпъхне под свързващите, фасонни части и да се закачи капачката в края, след което да се притегли извън фасонната част и вече да е възможно да се хване в карая и да се изсули от перваза.
Е капачката се наранява, ама в скритата си част. И като е дебела ламарината на приспособлението останаха следи и по фасонните части.

А некакви други полезни съвети по темата :?
krasi92 - майстор
Вземи си нови первази и им вземи само лаисните. Старите лаисни с бургииката в средата.
kozl - майстор
пон апр 20, 2020 12:59 pmkrasi92 написа:
Вземи си нови первази и им вземи само лаисните. Старите лаисни с бургииката в средата.
kozl написа:
некои съм обърнал капачките, та фигурите не съвпадат
Освен, че финансово ще ме натовари, па ще трябва да ги сортирам и по фигури, щото первазите имат разлика във фладера им :?
Chefo77 - майстор
Вземаш тънка и тясна шпатулка. В долната част на канала вкарваш шпатулката успоредно на канала и леко натискаш дръжката на шпатулката надолу. Би трябвало да успееш.
Не казваш и какви са первазите, че има и такива, при които не действа :)
kozl - майстор
В момента мога да съобщя само, че са полски и са купени от Берг. Ще направя снимка, но аз правих проби да подпъхвам тънка шпакла та даже и острието на макетния нож не успях да мушна.
Chefo77 - майстор
Prexa. ЛАЙНА.
Натисни долния край на перваза, мек е - трябва да се огъне и да открие канала за шпатулката.
yanko78 - специалист
Просто набутай яко на вътре шпатулата. Ще прецакаш фабричните канални зглобки, но щом ще ги разместваш, нищо не те бърка, на новните места, ще си се “щракнат” без проблеми.

Тема "Сваляне на капаци на первази за паркет" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: