Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
kozl - майстор
ср апр 22, 2020 9:58 amtorbalan написа:
ср апр 22, 2020 9:31 amkozl написа:
....
Аз такова не съм видял да правят, но все пак ме интересува с бор короната какъв калибриран профил ще се получи?
Може би трябва друг инструмент за разпробиване :?
Не разбрах въпроса.
С боркоронката се изрязва в стената, където е необходимо, а това което остане вътре в кръга се изкъртва лесно после.
Малко е трудно при започването, че боркоронката се опитва да бяга по стената, но с по-твърда ръка и по-плавно подаване нещата се получават.
И аз, а предполагам и 9876 не те рабрахме, като приехме , че става въпрос за разпробиване на полипропиленовото коляно.
zz_stefanov - майстор
ср апр 22, 2020 9:58 amtorbalan написа:
ср апр 22, 2020 9:31 amkozl написа:
....
Аз такова не съм видял да правят, но все пак ме интересува с бор короната какъв калибриран профил ще се получи?
Може би трябва друг инструмент за разпробиване :?
Не разбрах въпроса.
С боркоронката се изрязва в стената, където е необходимо, а това което остане вътре в кръга се изкъртва лесно после.
Малко е трудно при започването, че боркоронката се опитва да бяга по стената, но с по-твърда ръка и по-плавно подаване нещата се получават.
За да не ходи боркороната по стената, първо постави перфоратора само на удар, за да се очертае кръгчето.
torbalan - Дървен философ
ср апр 22, 2020 11:28 amzz_stefanov написа:
....
За да не ходи боркороната по стената, първо постави перфоратора само на удар, за да се очертае кръгчето.
Няколко пъти ми се е налагало да я ползвам и все върху фаянсови плочки. А върху фаянс избягвам удара. Предпочитам да поодраскам наоколо и да работя малко по-бавно.

Отделно, че на удар се притеснявам да не съсипе коронката, което при цена от три-четири лева не е чак толкова фатално.
torbalan - Дървен философ
ср апр 22, 2020 11:01 amkozl написа:
...
И аз, а предполагам и 9876 не те рабрахме, като приехме , че става въпрос за разпробиване на полипропиленовото коляно.
Аз разбрах, че иска да отреже коляното и да продължи с нещо друго. За това предложих с боркоронка около тръбата да се издълбае малко от стената, така че да влезе главата на поялника.
zz_stefanov - майстор
То от снимките не се разбира. Не може ли крана да е по тръбата преди коляното, а не между коляното и стената.
9876 - помощник
ср апр 22, 2020 11:01 amkozl написа:
ср апр 22, 2020 9:58 amtorbalan написа:
ср апр 22, 2020 9:31 amkozl написа:
....
Аз такова не съм видял да правят, но все пак ме интересува с бор короната какъв калибриран профил ще се получи?
Може би трябва друг инструмент за разпробиване :?
Не разбрах въпроса.
С боркоронката се изрязва в стената, където е необходимо, а това което остане вътре в кръга се изкъртва лесно после.
Малко е трудно при започването, че боркоронката се опитва да бяга по стената, но с по-твърда ръка и по-плавно подаване нещата се получават.
И аз, а предполагам и 9876 не те рабрахме, като приехме , че става въпрос за разпробиване на полипропиленовото коляно.

И аз така го разбрах за коляното.
Ако си намеря боркорона 31 мм може да направя тест с друго коляно с запоена тръба да видя какво ще се получи.

Ама мисля, че спойка с тези 10 мм остатък + опиране на поялника до коляното и другия елемент (муфа) и слепването им в последствие, ще стане по-добре.

Това е също пробен вариант преди къртене. Проблемът е, че ще остане съмнението ми в качеството на спойката
9876 - помощник
ср апр 22, 2020 11:58 amzz_stefanov написа:
То от снимките не се разбира. Не може ли крана да е по тръбата преди коляното, а не между коляното и стената.

Не. Този край на тръбата минава през стена (както е надписът на снимката). Няма как да е преди коляното.

В крайна сметка ще се наложи да го режа и да къртя.
9876 - помощник
ср апр 22, 2020 11:43 amtorbalan написа:
ср апр 22, 2020 11:01 amkozl написа:
...
И аз, а предполагам и 9876 не те рабрахме, като приехме , че става въпрос за разпробиване на полипропиленовото коляно.
Аз разбрах, че иска да отреже коляното и да продължи с нещо друго. За това предложих с боркоронка около тръбата да се издълбае малко от стената, така че да влезе главата на поялника.

Това ще е крайният вариант.

То май и единственият, с които може да стане нова спойка и от там нататък останалото.
jekasus - майстор
32 е размер извън домашни потреби, какво е това, като проблем?
Има специфични ъглови лепачки за работа в такива места и вероятно боркорона ще помогне много, но при стандартни лепачки по добре да поиграе къртача, че лесно да се запои снадката.
На ф20 съм правил тоя номер със стандартна лепачка и без къртене/май и видео в ютуба имам.../, но на ф32 няма начин и дори няма да се пробвам.
9876 - помощник
ср апр 22, 2020 10:57 pmjekasus написа:
32 е размер извън домашни потреби, какво е това, като проблем?
Има специфични ъглови лепачки за работа в такива места и вероятно боркорона ще помогне много, но при стандартни лепачки по добре да поиграе къртача, че лесно да се запои снадката.
На ф20 съм правил тоя номер със стандартна лепачка и без къртене/май и видео в ютуба имам.../, но на ф32 няма начин и дори няма да се пробвам.
За домашни потреби е - система за отопление, изградена с тръби ф32, ф25, ф20.
Малко след тази спойка даже мисля да мина на ф25.

Тема "запояване на тръба Ф32" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: