Всичко за дърводелството
npace - специалист
558 лева е добре.
В Румъния са постоянно на такива цени:
https://fairtools.ro/masina-de-frezat-n ... ta-pj7000j
wanderer - специалист
Аз също подкрепям покупката на такава машина, а още по добре, че можеш да отделиш пари за скъпа. Моята я използвам и при пдч и при масив почти равностойно.
Buliviv - специалист
вт апр 21, 2020 6:29 pmwanderer написа:
Аз също подкрепям покупката на такава машина, а още по добре, че можеш да отделиш пари за скъпа. Моята я използвам и при пдч и при масив почти равностойно.
Поръчах я и утре фрезата ще е при мен.
Относно финансовата част, едва ли ще си заработи парите за проекта , но съм с надежда за ползване като теб, в различни приложения.
wanderer - специалист
бях доста на кантар когато ми влезе тази муха, но и аз като теб рядко, да не кажа хич не правя компромиси, и също я дебнах на промоция. не казвам че я ползвам много често, но нито веднъж не съм съжалил за покупката. върши си работата, и работата с нея е удоволствие. моята е друга марка, но това в случая няма значение.
bulhomes2 - майстор
А какво не можела евтината? Щото от няколко години си взех някакъв райдер за стотина и нещо лева и не съм имал проблем досега. Не ползвам кой знае колко - на втората кутия (по 1000 бр са) съм.

И още нещо. За здравината. Мавруте, къде си ги гледал тия тестове? Тани (беше модератор тук при предишните собственици) веднъж беше залепил 2 парчета гол MDF от по десетина сантиметра горе-долу квадратни. Ъглова сглобка с бисквитка. Нямаше машина, а с фрезата. Накара ме да стъпя върху ръба с бисквитката да видим на око към колко като се отпусна ще се счупи. Не помня колко килограма съм бил тогава, но не е било под 125. Ми не се счупи.
Buliviv - специалист
Отзивите за нискобюджетните варианти, са че най - често се появяват разлики при фрезоването на нутовете, а това поражда разлика и кривини в лепените детайли.
Тоест по моему машината си губи едно от основните предназначения.
Друг минус, който сочат е неравномерен и прекомерно дебел нут, което пък е лошо за здравината на връзката.
Това успях да събера като информация.
Аз практика с такова чудо нямам и не мога да дам мнение.
Утре очаквам Макитата и като влезе в употреба ще споделя, въпреки че няма да имам база са сравнение.
bulhomes2 - майстор
Абе к'ви сте такива майстори?!? На моя още в началото му направих други опорни плотове от отпадъчни парчета шперплат в работилницата и тоя проблем го няма. Честно казано - не помня дали заради такъв проблем ги правих, или защото я ползвам главно за една специфична сглобка на масите ми. Да сте живи и здрави, че не Ви боли да давате пари за скъпи машини!
mavryt4o - майстор
ср апр 22, 2020 9:09 pmbulhomes2 написа:
А какво не можела евтината? Щото от няколко години си взех някакъв райдер за стотина и нещо лева и не съм имал проблем досега. Не ползвам кой знае колко - на втората кутия (по 1000 бр са) съм.

И още нещо. За здравината. Мавруте, къде си ги гледал тия тестове? Тани (беше модератор тук при предишните собственици) веднъж беше залепил 2 парчета гол MDF от по десетина сантиметра горе-долу квадратни. Ъглова сглобка с бисквитка. Нямаше машина, а с фрезата. Накара ме да стъпя върху ръба с бисквитката да видим на око към колко като се отпусна ще се счупи. Не помня колко килограма съм бил тогава, но не е било под 125. Ми не се счупи.
Тук няма чиста само челна и бисквитата следователно е последна но пък най-бърза. Ако не вярваш на тестове отвори си учебника и прочети за сглобки с вставни тела :wink:
bulhomes2 - майстор
вт апр 21, 2020 2:06 pmmavryt4o написа:
Относно здравината гледах няколко теста. Общо взето се нарежда предпоследна по здравина след челна сглобка без нищо.
Покажи и другите, щото тоя, който си показал и без тест е ясен. Предназначението на бисквитките изобщо не е за сглобка с такова натоварване и ти като дърводелец би трябвало да го знаеш?!?
mavryt4o - майстор
:|
нед апр 26, 2020 1:14 pmbulhomes2 написа:
вт апр 21, 2020 2:06 pmmavryt4o написа:
Относно здравината гледах няколко теста. Общо взето се нарежда предпоследна по здравина след челна сглобка без нищо.
Покажи и другите, щото тоя, който си показал и без тест е ясен. Предназначението на бисквитките изобщо не е за сглобка с такова натоварване и ти като дърводелец би трябвало да го знаеш?!?

Тема "Бисквит-машина и оберфреза" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: