Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
Здравейте,

Имам апартамент ново строителство на последен етаж. В момента е на акт 14, като предстои поставянето на няколко слоя битум, топлоизолация, допълнителна хидроизолация и т. Н. Всичките слоеве са откъм външната страна на плочата, от вътрешната е предвидено само машинна гипсова мазилка. В две от стаите има скосения, но са високи. Въпросът ми е дали да предвидя изолация и от вътрешната страна. Не искам да е с голяма дебелина, за да не губя пространство и има ли опция за поставянето на изолацията на гипсовата мазилка? Благодаря ви! :?
naster - майстор
Поинтересувайте се каква ще е дебелината на изолацията отвън - по новите наредби, би трябвало да е 15-ина см (в/у плочата). Ако е по-малко: 5-10 см да свалите отвътре с вата ГК. Така или иначе гипсовата мазилка, по бдс, в повечето случаи си иска после фино на 3 ръце, за да стане както трябва, така че картонът с вата става необходимо зло (без да искам да съм лош пророк, но около мен няма изключение).
пон апр 27, 2020 10:18 amnaster написа:
Поинтересувайте се каква ще е дебелината на изолацията отвън - по новите наредби, би трябвало да е 15-ина см (в/у плочата). Ако е по-малко: 5-10 см да свалите отвътре с вата ГК. Така или иначе гипсовата мазилка, по бдс, в повечето случаи си иска после фино на 3 ръце, за да стане както трябва, така че картонът с вата става необходимо зло (без да искам да съм лош пророк, но около мен няма изключение).
благодаря за мнението! Да разбирам ли, че ако топлоизолацията е над 15 см и е читава като производител, може да остане на гипсова мазилка вътре?
naster - майстор
На последен етаж, колкото повече, толкова повече 20-30 е идеално, но все пак трябва да имате и място над главите.

Тема "Въпрос изолация на таван" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: