Мечтата на всяка домакиня
nork - специалист
Здравейте, предстои ми направата на нова кухня. Модела, визията, цветове вече са ми ясни и съм на етап набиране на оферти. Но....
Тук идва голямото НО при цената !!!!
Основният въпрос е че ми предлагат вратички с мембранно фолио от ПДЧ - Има ли такова нещо защото аз никъде не можах да намеря подобна информация?
Или се опитват да ми пробутат мфд като изрично съм казал, че не искам! Цената е една и съща което ме навежда на тези мисли. :?
stridata - специалист
МДФ не е ли в пъти по качествен от ПДЧ-то? Що реши, че ти го набутват? То и цената е доста различна :? Нама как вратички с каквото и да било покритие от МДФ да струват колкото ПДЧ!
nork - специалист
Не искам МДФ! Виждал съм какво се случва с него когато има досег с влага - започва да си създава собствени форми под фолиото или боята. ПДЧто се доказало като материал за кухня и именно цената ме усъмни дали ми говорят за ПДЧ, а ще сложат МДФ.
burkov - специалист
МДФ е по-скъпия и качествен материал. Защо си решил че пдч е доказалия се материал за кухния, не е ясно.

Ако ти предлагат мдф на ниска цена, вероятно ще ти набутат пдч а не обратното.
nork - специалист
Решението е на база горчив опит #-o
За гардероб, украса на мебел и тем подобни сигурно е доста добър и качествен МДФфа, но за кухня и баня става само за красота според мен, за това моля да не залитаме в такива спорове :partyman:
В крайна сметка въпроса седи:
Има ли такова животно Вакуумно изтеглено мембранно фолио на ПДЧ за вратички?
iliya_i - майстор
ср апр 29, 2020 7:36 pmnork написа:
.....МДФфа, но за кухня и баня става само за красота според мен, за това моля да не залитаме в такива спорове :partyman:
Явно не си виждал ПДЧ в баня!
(Отговора е: МДФ-а е многократно по-устойчив на влага в сравнение с ПДЧ.)
stridata - специалист
Не е много сигурно какъв точно ти а опита ама само да ти кажа, че това което търсиш е най, най, най-лошия вариант за каквото и да е , а не само за кухня. ПДЧ с фолио сравнено с МДФ с боя е като да сравниш Сашка Васева с Никол Шерцингер. Иначе има профилни вратички с фолио и технолагията се нарича постформинг, но за да е качествена се прави не с фолио, а със специални дебелослойни покрития!
nork - специалист
stridata написа:
Не е много сигурно какъв точно ти а опита ама само да ти кажа, че това което търсиш е най, най, най-лошия вариант за каквото и да е , а не само за кухня. ПДЧ с фолио сравнено с МДФ с боя е като да сравниш Сашка Васева с Никол Шерцингер. Иначе има профилни вратички с фолио и технолагията се нарича постформинг, но за да е качествена се прави не с фолио, а със специални дебелослойни покрития!
Благодаря за отговора :partyman:
Това ме интересуваше, че само един от майсторите го предложи и реших, че ме хвърля по дърветата.
miliad - майстор
Тоя постформинг го забравихме, че съществува. Даже се учудвам, че има по складовете.
Има ограничение в ширината. През 5 см бяха размерите преди. Па може и да се е променило нещо. Заоблянето е само по вертикалите.
А онова за МДФ и ПДЧ, даже няма да го коментирам.

Тема "Мембранни вратички - МДФ или ПДЧ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: