• 1
  • 2
Всичко за дърводелството
avok00 - помощник
Здравейте,

Кой и къде разполага с такава техника в София? Става въпрос за много твърдо дърво от рода на бяла акация и пурпурно сърце. Трябва ми дъските да се разрежат прецизно за да се получат идеално прави четириъгълни летви (около 1.8м), които да се до обработят на струг за да се получат кръгли, определен диаметър, без да се изкривят. Готов съм да платя добре.

Прилагам чертеж: Изображение

Диаметъра не е нужно да е толкова прецизен Може да има отклонение +/- 1мм Идеалната кръгла форма също не е толкова съществена.
Най важното е да станат прави, защото и двата вида дърво са много еластични и почти невъзможно да се изправят.
Последна промяна от avok00 на чет апр 30, 2020 10:30 am, променено общо 1 път.
PIP - майстор
От 1.8м летви ще е по-лесно да се направят кргъгли на фреза с подходящ нож, ако искаш да останата на тая дължина.
avok00 - помощник
ср апр 29, 2020 2:35 pmPIP написа:
От 1.8м летви ще е по-лесно да се направят кргъгли на фреза с подходящ нож, ако искаш да останата на тая дължина.
Нямам против какъв да е инструмента, стига да стане работата. Къде има такава фреза?
PIP - майстор
Фреза има във всяка работилница, където имат и банциг. По-скоро ъпроса е дали ще имат нож с диаметъра, който ти трябва.
avok00 - помощник
ср апр 29, 2020 6:50 pmPIP написа:
Фреза има във всяка работилница, където имат и банциг. По-скоро ъпроса е дали ще имат нож с диаметъра, който ти трябва.
В момента не знам къде има каквото и да било свястно. Бях в една дъскорезница на Сливница близо до Метро. Там ми окепазиха дървото, отрязаха на криво и го зацепиха. Трябва ми човек, с търпение , който разбира и с качествена техника. Това дърво е доста скъпо и не мога да правя много експерименти.

Също така, не мисля че ще имат подходящ нож за точния диаметър който искам до милиметър. А те са и няколко различни. С ръчна фреза точно ми зацепиха дървото там. Трябва струг на който бавно да се работи за да стане добре.
PIP - майстор
Какъв е диаметъра на кръглата 'точилка'? 1.8м е сериозна дължина за струг. Дай повече информация. А под фреза имам предвид стационарна фреза и подобен нож. Може и на ръчна фреза с с подобен фрезер, но тя е ограничена откъм размер на фрезера/ножа/диаметъра.
avok00 - помощник
ср апр 29, 2020 9:05 pmPIP написа:
Какъв е диаметъра на кръглата 'точилка'? 1.8м е сериозна дължина за струг. Дай повече информация. А под фреза имам предвид стационарна фреза и подобен нож. Може и на ръчна фреза с с подобен фрезер, но тя е ограничена откъм размер на фрезера/ножа/диаметъра.
Сложих точния чертеж в първоначалното мнение, без десети от милиметъра

Ако тази фреза има хубав нож, който може да работи такова дърво без да го повреди, идеално.
Последна промяна от avok00 на чет апр 30, 2020 10:32 am, променено общо 1 път.
EDI - майстор
Пурпурното се работи трудно.Иска много остри твърдосплавни, поне С3, инструменти и опит.Много често при неправилни обороти или тъпи инструменти се пали.А тези десети във Ф-то ги забрави.С подвижен люнет на струга може и да стане, но никой няма да се хване, ако питаш мен.За фреза няма да стане, няма такива Ф пластини.
ZEDYCUS - майстор
Май му трява бусулен струг, но да се прави нов инструмент по неговото фи. Кауза пердута е е тази дължина на обикновен дърводелски струг, те масово са до 1м работна дължина.
PIP - майстор
Аз нямам ножовете, които ти трябват. Има няколко други варианта, но са груби и предполагам няма да ти хареса финиша. Ако бройката може да оправдае поръчка и изработка на ножове това е вариант, но няма да е евтино.
  • 1
  • 2

Тема "струг и банциг за твърдо дърво в София" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: