• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Чираче - майстор
чет апр 30, 2020 8:16 pmnautilus33 написа:
Не съм на ясно какво е скрит трегер. Горната плоча, няма да носи почти нищо отгоре.
Тогава защо ти трябват колони и горна плоча? Сложи метални колони, направи носещи греди и сложи поцинкована L-T ламарина. Под нея направи окачен таван с 10 см изолация с вата. Ще си спестиш много неприятности.
BLUEPUPIL - майстор
чет апр 30, 2020 8:16 pmnautilus33 написа:
Както и армировката на плочата:
"На 2-та метра (късата страна) ф6.5 през 10см; 50% т.е. през един прът се огъват нагоре или се слага допълнителна горна армировка; Върху долната арм. (от късата страна) се слага на 4-те метра, разпределителна арм. Ф6.5 през 15-20см;". Мислех да ползвам готова мрежа Ф8 с око 20х20, но явно не е така, а от написаното не ми става ясно как трябва да бъде армировката в такъв случай.


https://www.youtube.com/watch?v=9DYX2Ez-jOc
Последна промяна от BLUEPUPIL на чет апр 30, 2020 8:42 pm, променено общо 1 път.
nautilus33 - майстор
Не знам дали е само при мен, но не ми се отваря видеото.

Video unavailable
Watch this video on YouTube.
Playback on other websites has been disabled by the video owner.
nautilus33 - майстор
Благодаря. Разбрах го :)
Само последно нещо- понеже трегерите и плочата са с една дебелина/височина в клипа, а при мен трегерът е двойно на дебелината на плочата, прътите за плочата, които на клипа лягат върху долните пръти на трегера, ще трябва да ги хвана към биглите нали, защото няма да имам да да легнат на долните пръти, при положение, че трегерът е 28см висок, а плочата само 8см.
ZEDYCUS - майстор
Съгласен съм със Стефан, метална конструкция чиста работа, тоя бетон горе после с какво ще го изолираш?
BLUEPUPIL - майстор
чет апр 30, 2020 9:05 pmnautilus33 написа:
Само последно нещо- понеже трегерите и плочата са с една дебелина/височина в клипа, а при мен трегерът е двойно на дебелината на плочата, прътите за плочата, които на клипа лягат върху долните пръти на трегера, ще трябва да ги хвана към биглите нали, защото няма да имам да да легнат на долните пръти, при положение, че трегерът е 28см висок, а плочата само 8см.
По скоро на външната страна на биглите на гредите на нивото на долните пръти на плочата поставяш по едно Ф6.5 и 90 градусовите куки на Ф6.5 го обгръщат. Тъй като гредите са тесни-15см, а закотвящата дължина за ф6.5 за бетон С20/25 е 20см.
Ще го драсна на едно чертежче.
Последна промяна от BLUEPUPIL на съб май 02, 2020 1:44 am, променено общо 1 път.
Чираче - майстор
чет апр 30, 2020 9:13 pmZEDYCUS написа:
Съгласен съм със Стефан, метална конструкция чиста работа, тоя бетон горе после с какво ще го изолираш?
А най-лесния начин е с покривни термопанели с подходяща дебелина.
шоп - майстор
пет май 01, 2020 8:21 amЧираче написа:


А най-лесния начин е с покривни термопанели с подходяща дебелина.
За лесен може и да е лесен, но това е котелно. Един пожар в него и трите покрива на долепените къщи ще изгорят.

За силно пожароопасни обекти за мен важи само тухла за стени, бетон за под и плоча и метална врата.
nautilus33 - майстор
чет апр 30, 2020 11:38 pmBLUEPUPIL написа:
чет апр 30, 2020 9:05 pmnautilus33 написа:
Само последно нещо- понеже трегерите и плочата са с една дебелина/височина в клипа, а при мен трегерът е двойно на дебелината на плочата, прътите за плочата, които на клипа лягат върху долните пръти на трегера, ще трябва да ги хвана към биглите нали, защото няма да имам да да легнат на долните пръти, при положение, че трегерът е 28см висок, а плочата само 8см.
По скоро на външната страна на биглите на гредите на нивото на долните пръти на плочата поставяш по едно N8 и 90 градусовите куки на Ф6.5 го обгръщат, продължават още 5см нагоре и се връщат назад още 5см. Тъй като гредите са тесни-15см, а закотвящата дължина за ф6.5 за бетон С20/25 е 20см.
Ще го драсна на едно чертежче.
Ще съм ти благодарен, понеже без да го видя ми е малко трудно да си го представя, така и с плочата, но след клипа ми се изясниха нещата. Междудругото, като ида в арматурния двор, как да им кажа да огънат арматурата за плочата. Като на снимката по-долу, т.е. с тези размери и ако дойде малко по-дълга ще резна леко? Така ще имам около 2см бетон над горната арматура и пак толкова под долната.

ПП Чираче и Иван, първоначално и аз мислех за метална конструкция с ламаринен покрив, защото щях да спестя време и пари, но после се сетих, че с плоча отгоре ще можем да я ползваме за тераска, на която да си пием кафето и промених концепцията. Затова писах, че няма да носи почти никакъв товар, само тежестта на два души и при това рядко. Сега се замислям и за това, което казва Шоп, и явно не съм сгрешил, предпочитам да ми е по-сигурно.

Прикачен файл

pryt plocha.png
pryt plocha.png (1.89 KиБ) Видяна 3394 пъти
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11

Тема "Изливане на под и плоча" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: