Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Nejdet - специалист
Здравейте.

Вече имам сондаж дълбок 35 метра Ф125 мм, с 23-24 метра воден стълб в момента. Сондьора смята че ще има дебит между 1-2 м3/ч. Тази събота и неделя ще го точим с тяхна вибрационна помпа.

Консумацията ми при сухо време ще е около 20 до 40 кубика на седмица, ще имам съдове за съхранение на водата 3-4 кубика.

Моля дайте препоръки за потопяема помпа.
За сега съм се спрял на два модела

PEDROLLO PRO 100 AR
Потопяема помпа с еднофазен асинхронен двигател с постоянно включен кондензатори вградена термична защита от претоварване моноблок за чиста вода с максимално съдържание на пясък до 150 gr/m3 при максимална температура 35 0С.Максимална дълбочина на потапяне до 40 m.Доставя се с монтиран кабел 20 m.Подходяща за сондажи с малък дебит за малки хидрофорни уредби и поливни системи.

ТЕХНИЧЕСКИ ДАННИ:
Мощност 0,75 kw
Максимален напор 55 m при минимален дебит 0,6 m3/h
Максимален дебит 3,5 m3/h при минимален напор 15 m .
Диаметър на помпата 100 mm
Изход G1"
Височина 591 mm
Тегло 11

и

PEDROLLO 4 BLOCK 4/7
захранване Монофазно
Мощност 0.55 kW
Максимален дебит 100 l/min
Максимален напор до 46 m.
Температура на флуида до + 30 °C
Дълбочина на потапяне до 40 m
Диаметър на помпата 99,5 mm
Замърсеност на водата За чиста вода с Mакс. количество суспендирани частици до 150 g/m3


имам бюджет от 600 лв за помпената система.

В нета намерих и други подобни помпи но цените са два пъти по високи.
Попаднах в магазин на помпа Sparoni с цена около 400 лв но с по малък капацитет.

Всяко мнение ЗА или ПРОТИВ дадена марка или модел ще е от полза
sarnela - специалист
Вдигам темата.
Гледах класация в руски сайт - препоръчват точно тази марка като комплексно най-здрава, песъкоустойчива и с добър дебит при ниска консумация на ток.
Някой с опит?

П.П. Май се отказвам от Grundfos - от няколко места чух, че не са онова, което са били допреди 10-ина години. Части от Мексико, Китай, Унгария... А цените си стоят най-високите.

Тема "Избор на помпа за сондаж. Мнения за марка и модел!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: