Ел. инструментите. Консумативи.
Chefo77 - майстор
Звучи ми като износени четки.
ceco_144 - специалист
Възможно е. Имам го от 12 години и до момента не съм пипал нищо, освен дискове :-D
Ако са четкилесноли се намират, в момента купих един енхел и той има четки към комплекта. Дали може да станат, така като се замисля по добре утре да го отворя и да видя поне четки ако са ще разбера или както по горе писаха за зъбни колелца. Но ако е по мотор нищо няма да разбера 🙂🙂🙂
ceco_144 - специалист
chefo77
Благодаря за информацията, оказа се прав. Ще кача и снимки, но за мен зъбчатката си е добре. Още един въпрос ротора е леко черен, може ли с нещо да се почисти. Мисля че от снимката ще се види :)

Прикачен файл

Resizer_15885937900972.jpg

Прикачен файл

Resizer_15885937900970.jpg

Прикачен файл

Resizer_15885937900973.jpg
ceco_144 - специалист
Тези четки дали ще станат и това ли ми е модела на флекса и леглото в което се намира четката

Прикачен файл

Resizer_15885949985010.jpg

Прикачен файл

Screenshot_20200504_151629.jpg
koveslav - майстор
Явно поддръжката на Скил е яката работа-само четките му струват почти колкото статор за моите шлайфчета Макита.Какви ли са цените на другите им части....
nautilus33 - майстор
Здравейте,
имам проблем с ел. мотора на банцига. Не съм го ползвал скоро, но последния път като го ползвах, след като лентата влезе на 2-3 см в дъровото и мотора спираше. Мислех си че заклнива, но явно не. Вчера направи същото, 2-3 пъти и накрая изключи. Видях, че ДТЗ е паднала. Дръпнах щепсела и видях, че фазата е направо гореща. От кутията с клемореда излезе пушек. Отворих я, но не виждам нищо изгоряло. Качвам и снимки. Вижда се, че фазата при щепсела е нагоряла. За какво да гледам?


Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
ESPACE - майстор
В най-общия случай излезе ли пушек от клемната кутия, мотора е заминал. А с тия оксидирани клеми на щепсела си му помогнал. Щом е паднала и ДТЗ значи е пробил и към корпуса. Как реши че нагорелия щифт е фазата? Няма какво да гледаш, може само да измериш намотките за пробив към корпуса.
nautilus33 - майстор
Ами предположих, че е фазата заради цвета, но не съм сигурен. Как се мерят намотките за пробив?
koveslav - майстор
То и вътре в клемната кутия една красота-явно монтажните шпилки много пречат на този електротехник,дето го е връзвал :D ...Не те ли е страх да работиш с така хвърчащо вързан мотор?
iliya_i - майстор
пон юни 15, 2020 4:59 pmnautilus33 написа:
Как се мерят намотките за пробив?
Сваля се мотора и се носи в сервиз, където пренавиват мотори.

Корпусът на мотора не ти е бил заземен през шепсела. Заземена ли е по друг начин машината?

Тема "Машината ви е повредена- попитайте ТУК." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: