Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
шоп - майстор
preslav написа:
шоп написа:
То дори и някоя тръба да се е спукала-нали е в земята? Дали попиването е в тръбата или в попивната яма-има ли значение?!
А виждал ли си тръба, в която са проникнали корените на някакво растение - става идеална мрежа, в която се задържа всичко, което ти дойде на ума. Пукнатини не трябва да има, снадките обезателно се лепят, дори е хубаво да се направи хидравличен тест преди зариването.

Виждал съм и тръби пробити и повдигнати от корени на дървета. Липите и върбите правят най-големи поражения. И всичко си работи. Интересно ми е при какви параметри се прави хидравличен тест на канализация?
preslav - майстор
шоп написа:
preslav написа:
шоп написа:
То дори и някоя тръба да се е спукала-нали е в земята? Дали попиването е в тръбата или в попивната яма-има ли значение?!
А виждал ли си тръба, в която са проникнали корените на някакво растение - става идеална мрежа, в която се задържа всичко, което ти дойде на ума. Пукнатини не трябва да има, снадките обезателно се лепят, дори е хубаво да се направи хидравличен тест преди зариването.

Виждал съм и тръби пробити и повдигнати от корени на дървета. Липите и върбите правят най-големи поражения. И всичко си работи. Интересно ми е при какви параметри се прави хидравличен тест на канализация?
Виждам, че и в другата тема участваш (за дренажа) - предполагам си видял снимките на BLUEPUPIL, но ще постна една от тях за останлите слушатели.
По повод на хидравличния тест имам предвид не да се надува тръбата, а да се напълни с вода максимално и да се изчака няколко часа за евентуално сълзене около сглобките, но това е само ако човек има голям мерак. На мен мерака ми се изчерпа когато намерих човек да изпълни канализацията, точно той ми каза за лепилото и коренчетата, ама като цял живот си изграждал канализации няма как да не си видял какви ли не неща. Сега се сещам, че той даваше пример с канализация изпълнена със старите каменинови тръби, но това не му попречи да сложи лепило на моите PVC лайнянки.

Прикачен файл

коренчета.jpg
коренчета.jpg (28.54 KиБ) Видяна 1697 пъти
kozl - майстор
lov написа:
И другото много важно нещо е тръбите да не са с голям наклон. Препоръчителен е около 1-2% и ако се налага да се правят големи денивелации това да се прави стъпалообразно като в тези участъци тръбата е от 45 до 90 градуса. А ако има възможност да се направят и ревизионни шахти.
Един специалист много цветущо обясняваше какво се получава.
" Вика като пуснеш водата в тоалетната и патенцето тръгва с нея и си плува от горе ама ако наклона е голям водата бързо замината и патенцето си остава там."
А има ли наклон и няма ли провисвания затлачвания много трудно ще се получат.
Да lov малкият наклон е подходящ за туй що във водата плува или по-точно казано това, на което обемното тегло е съизмеримо с това на водата. За пясъка не стоят така нещата. То за тва в дъждоприемниците има утаители, но НЕМА кой да ги чисти - та кел файда.
Сега по правилник за канализация в гаражи се изисква маслоуловител. Монтираме такива. И тех нема кой да ги чисти, ама тва е :? друга тема.
Тва е то канализация за подземен монтаж.
lov - майстор
Виж сега това с чистенето си е проблем на много места.
А иначе Архимед има един закон за плаваемоста а той също се отнася и за пясъка нищо че е по тежък от водата. Та спазено и е това условие и пясъка става подвижен дори и при минимални дебити.
А иначе същите картинки с корените съм ги виждал и на водопровод за питейна вода.
preslav - майстор
lov написа:
А иначе същите картинки с корените съм ги виждал и на водопровод за питейна вода.
Баяджа вода ще изтече преди водопровода да се затлачи с корени. И аз съм виждал подобна картинка, но на преливници на каптажи и на места където водопровода не е под налягане.
Здравейте. Как да монтирам тръба към вече готова инсталация. Мръсни води ф110. Инсталацията е външна,под земята. Искам да съединя още една тръба ф110 към вече готовата инсталация с Убразен елемент.
Трябва да отрежа положената тръба и да сложа Уто и на Уто да сложа допълнителната тръба.
Та въпроса ми е как да монтирам Уто при неподвижни / заровени / тръби. Благодаря предварително.
chapara - майстор
С откопаване и "компенсатор" :roll:
kr1100 - майстор
И гофрираните не са цвете. Предната седмица започнаха разкопки за смяна на канализация на Би Гардън-а , днес още чистят калта.Вадеха от земята гофрирана ф 160мм / на окомер/Явно е била затлачена защото я вадена на парчета по 1,5-2м

Тема "Тръба за канализация за подземен монтаж" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: