• 1
  • 2
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Здравейте!Впечатления,проблеми и мнения за избрания модел на Stihl?Ще се използва за фрезоване между редове на пипер главно.Мястото което ще фрезова е около 4 дка.Благофаря Ви!
bigdragon - майстор
За 4 декара гледай моделите с голяма мощност.
Е много са широки...Иначе мнения за тея фрези на Stihl?
вт май 05, 2020 8:51 pmmyubuntu написа:
Е много са широки...Иначе мнения за тея фрези на Stihl?
Ако си снобар, като мене, давай. Ще си първият който дава мнения за изделието. Едва ли има по отявлен фeн на марката от мен, поне тук.
Имам фреза на друг, по скромен производител. Може да фрезова на 30, 60 и 90 см. и е два пъти по мощна. Вярно, има значение качеството на мотора, но вече трети сезон няма проблеми.
Доста рових, преди да купя, но отзиви за Викингите (Щил) не срещнах.
Мисля, че можеш спокойно да си спестиш 300-400 лева, освен ако не искаш рекламна шапка.
...което всъщност уважавам.
ben84 - специалист
С подобна конструкция е моята Robi156.
Много балансирана и лесна за маневри.
Проблема дойде след години, когато се оказа, че няма части за тази марка.
Три коня и според мен са малко за 4 декара.
Но пък ако само ще окопаваш лехите не ти трябват повече.
kr1100 - майстор
гледай да не е с вертикален вал на двигателя. Кекава е червячната предавка и по скоро голямото зъбно колело - лят бронз със шупли. На същия принцип са и ел. фрези със същия проблем за червячното колело.
Търси с ремъчна предавка. За марка не мога да дам мнение.
Аз имам фреза с хоризонтален вал на Гардения 7 к.с е.Проблем е теглото.Твърде тежка е за междуредията.Спрях се точно навертикалния вал защото ми казахач,че така тежеста пада директно на мутиките и били по добре балансирани.Попринцип минавам с култиватор междуредията и идеята е чак след него да се обработят междуредията.Почети винаги остава трева на места.Предпочитам марковата машина.Гарденията ми върши работа но....Много китайско...Попринцип нямам ништо против евтината китайска стока...но тук не искам да правя компромис.Все пак я взимам да върша работа а не да подменям болтове,гайки и тн.Благодаря за съветите все пак.Оценявам мненията и помоща Ви.
yanko78 - специалист
Аз не разбирам хич, ама си мисля, не трябва ли за толкова обем мотоблок? Аз с фреза въртя по 1-2-300 квадрата
Stihl MH 445 - доста е компактна и маневрена, точно е за използване в тесни проходи и по-малки лехи
ben84 - специалист
вт май 05, 2020 10:10 pmkr1100 написа:
гледай да не е с вертикален вал на двигателя. Кекава е червячната предавка и по скоро голямото зъбно колело - лят бронз със шупли. На същия принцип са и ел. фрези със същия проблем за червячното колело.
Търси с ремъчна предавка. За марка не мога да дам мнение.
На Robi-то предавката няма проблеми след доста години работа, а маслото и е още оригиналното.
Двигателя и износи сегментите преди 3 години и след много дълго търсене намерих само едни в ибей. Голема мъка :shock:
Много съм доволен от нея, но единн въздушен филтър не мога да и купя, щото няма такива по магазините. Да не говорим за по-сериозни части.
Затова вече мисля, че преди всичко трябва да се мисли за сигурен сервиз и части при покупка на машина, която смятам да ползвам дълго.
Пример и с резачка мога да дам...
Бензинова Спарки. Чудесна за в къщи, ама като и дойде времето и на нея сервиз нямааа...
След нея китайче купих. Китайската на следващата година счупи маслена помпа. Десет минути след като установих повредата, помпата вече беше поръчана а на другия ден резачката работеше. И досега си работи.

Бих препоръчал на автора, да провери колко струва редуктора за тая фреза, като резервни части и лесно ли се сменяват щом са трошливи. И да си прецени.
То пък не вярвам да се чупят през пет декара :-D
Всяка машина се чупи рано или късно. Въпроса е на каква цена.
:partyman:
  • 1
  • 2

Тема "Мотофреза Viking / Stihl MH 445" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: